Dezaktywujemy przeglądarkę Edge w systemie Windows 10

Wraz z premierą systemu Windows 10 Microsoft zaprezentował nam nową „starą” przeglądarkę Edge. Zazwyczaj tę przeglądarkę 90% użytkowników okienek używa jedynie jako menadżera pobierania swojej ulubionej przeglądarki a potem Edge idzie w odstawkę. W tym poradniku zaprezentujemy Wam w jaki sposób całkowicie dezaktywować przeglądarkę Microsoft Edge w systemie Windows 10.

Celowo napisałem dezaktywować, gdyż kompletne odinstalowanie tej aplikacji  jest niemożliwe – komponenty Edge wykorzystuje kilkanaście aplikacji w W10 więc zupełny jej brak mógłby spowodować niestabilność całego systemu.

Pobierając niewielki programik Edge Blocker (dostępny w załączniku)  jednym kliknięciem jesteśmy w stanie sprawić, że Edge przestanie istnieć w naszym systemie i żadna aplikacja nie będzie w stanie jej uruchomić.

block-windows-10-edge-browser-overview

Aby uniknąć ewentualnych problemów ten trick radzę stosować jedynie gdy  wybraliśmy już inną aplikację na naszą domyślną przeglądarkę WWW.

Edge Blocker jest programem typu portable, po prostu uruchomcie ją z uprawnieniami administratora i kliknijcie w przycisk Block, zmiany wprowadzone w systemie możemy w każdej chwili odwrócić klikając w przycisk Unblock.

 

Załączniki

 • zip EdgeBlock
  Rozmiar pliku: 486 KB Pobrania: 340

4 komentarze do “Dezaktywujemy przeglądarkę Edge w systemie Windows 10

  • Kabson
   29 czerwca 2016 o 20:18
   Permalink

   To false positive, bez obaw nie wrzucam tutaj śmieci 😉

  • 4 lipca 2016 o 12:39
   Permalink

   A co zrobić jeśli system się broni? Jak to uruchomić bez alertów systemu. Wyłączyłem Avast to znowu Windows Defender mi to usuwa jako trojana i każe uruchomić kompa ponownie. Tego chyba nie da się użyć bez żadnych problemów.

  • Kabson
   4 lipca 2016 o 14:50
   Permalink

   Na testowym windowsie (uruchomiony wirtualnie) miałem wyłączonego defendera, dezaktywowany UAC itd. Dlatego też apka zaaplikowała „patcha”. Nie ma co się oszukiwać, taka ingerencja w system może okazać się niebezpieczna więc dlatego system się broni.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.