Kolorujemy czarno-białe zdjęcia jednym kliknięciem !

Po sieci krąży wiele aplikacji potrafiących konwertować kolorowe zdjęcia do czarno-białego formatu. Praktycznie rzecz ujmując, jest to bardzo prosty proces – każdemu kolorowi zostaje przypisany odpowiedni odcień ze skali szarości. Proces odwrotny (czyli dodanie kolorów do zdjęcia czarno-białego) jest natomiast o wiele bardziej skomplikowany i zazwyczaj wymaga biegłej obsługi zaawansowanych aplikacji do edycji grafiki.

Dziś sprzedaję Wam bardo prosty trick za pomocą którego będziecie w stanie pokolorować każde czarno-białe zdjęcie za pomocą jednego kliknięcia !

A to wszystko za pomocą strony Algorithmia, a dokładniej za pomocą algorytmu colorize-photos. Przechodzimy zatem pod ten adres i wysyłamy nasze czarno-białe zdjęcie na serwer klikając w upload photo:

algorithmia

Proces potrafi zająć kilka minut – wszystko to zależy od wielkości i skomplikowania przesłanego obrazu. Po zakończeniu konwersji możemy pobrać kolorowe zdjęcie przy czym maksymalna rozdzielczość pobieranego obrazu to 800×600 punktów.

Poniżej przedstawiam Wam kilka przykładów konwersji:

Sam algorytm konwersji nie jest idealny, i bardzo często zdarzają mu się przekłamania w doborze odpowiednich barw jednak zaczyna to dopiero „kłóć w oczy” gdy przekonwertujemy znany nam kolorowy obraz do skali szarości, a następnie skorzystamy z algorymtu:

motylki

Jednak naszym zdaniem jedno kliknięcie robi tak sporo roboty, że należy stronie to wybaczyć.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.