Modyfikujemy wygląd odtwarzacza Youtube

Jako, że jestem fanem customizacji wszystkiego co się da wciąż staram się modyfikować swój system aby stał się „inny niż wszystkie”. Dziś zaprezentuję Wam jak w prosty sposób dodać trochę animuszu modyfikując odtwarzacz filmów na Youtube. Nie żebym się czepiał – standardowy wygląd również „robi robotę” jednak jest jakiś taki…za bardzo oklepany. Czas to zmienić !

Poniższy poradnik pisałem wykorzystując przeglądarkę Vivaldi jednak poniższa metoda działa również na Operze, Chrome oraz Firefox’ie.

Aby zmienić wygląd odtwarzacza potrzebujemy jedynie dodatku Stylish

stylish_plugin

Który pobieramy z następujących lokalizacji:

firefox-512-noshadowInternet-chrome-icon

Wtyczka do Chrome jest kompatybilna ze wszystkimi przeglądarkami opartymi na jej kodzie (czyli Opera, Vivaldi, Comodo Dragon i tym podobne) . Po jej zainstalowaniu (w przypadku wersji pod Firefox’a musimy jeszcze zrestartować przeglądarkę) wystarczy przejść pod ten adres, poszukać odpowiadającego nam stylu i dodać go do przeglądarki.

Oto przykłady kilku stylów, jakie udało mi się wygrzebać:

blue color nyan pikaczu
Musicie przyznać, że tak zmodyfikowany odtwarzacz z pewnością bardziej przykuwa uwagę od standardowego rozwiązania. Pamiętajcie jednak aby jednocześnie był aktywny tylko jeden styl odtwarzacza – możecie to sprawdzić klikając na ikonkę wtyczki i odhaczając zbędne dodatki:

stylish-menu

Oczywiście, zmiana wyglądu odtwarzacza to nie wszystko co możemy zrobić. Rozszerzenie potrafi podmienić również CSS oraz część kodu strony zmieniając jej wygląd nie do poznania.

Oto kilka przykładów:

Czarny motyw Youtube ( z powiększonym odtwarzaczem):

2016-08-24_13h34_13

Demotywatory  „wyczyszczone” z reklam i innych niepotrzebnych śmieci:

2016-08-24_13h36_42

Ponownie czarny motyw, tym razem dla Gmail’a:

dark gmail

Trochę kolorowy Facebook:

facebook_

Jak widzicie możliwości mamy naprawdę mnóstwo, część z dostępnych modyfikacji posiada również kilka opcji do wyboru w stylu wybranie innej grafiki tła, czy też opcji kolorystycznej.

Niestety czasem zdarza się, że dodatkowy styl całkowicie „psuje” nam stronkę WWW – dzieje się tak dlatego, że prawdopodobnie został on stworzony do starszej wersji serwisu. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest wyłączenie modyfikacji i oczekiwanie na jej aktualizację (o ile kiedykolwiek nastąpi…), bądź poszukiwanie innego dodatku o podobnych właściwościach.

To by było na tyle, standardowo idę na browarek 😉

 

2 komentarze do “Modyfikujemy wygląd odtwarzacza Youtube

 • 24 sierpnia 2016 o 18:03
  Permalink

  Co tym masz z tym Zwierzogrodem ? To już chyba 3 poradnik z kolei w któym „przemycasz” na siłę jakiś screen z tego filmu…

  Odpowiedz
  • Kabson
   25 sierpnia 2016 o 13:50
   Permalink

   Będzie jeszcze kilka – poszerzam swoją kolekcję 😉 (o czym kiedy indziej)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.