Pobieramy i instalujemy rozszerzenia Chrome w Firefoxie

W oczekiwaniu na „nową” wersję Firefoxa która wg. krytyków „za bardzo” upodobni się działaniem do swojego głównego konkurenta dziś pokażę Wam, w jaki sposób uruchomić (albo chociaż spróbować…) wtyczki dostępne w Chrome Web Store pod Firefox’em.

Aby nie przedłużać – w pierwszej kolejności będzie nam potrzebna wtyczka o dźwięcznej nazwie Chrome Store Foxified którą instalujemy. Wtyczka nie wymaga ponownego uruchomienia przeglądarki po jej zainstalowaniu.

scr_16703531

Po instalacji przechodzimy do sklepu Chrome z którego wybieramy interesujący nas dodatek. Instalujemy go klikając w przycisk:

scr_17806578

W górnej części naszej przeglądarki powinna pojawić się informacja:

scr_18013953

Czasami zdarza się, że Firefox poprosi nas o dane naszego konta na Mozilla.org. Dzieje się tak dlatego, że wtyczka podczas konwersji z Chrome do FF wymaga jej podpisania (co Foxified zrobi za nas automatycznie)

scr_17867234

Możemy również zainstalować wtyczkę od Chrome tymczasowo tzn. na czas trwania aktualnej sesji – żeby to zrobić, wystarczy wcisnąć przycisk:

scr_19428437

Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż niektóre wtyczki mogą spowodować niestabilne działanie przeglądarki.

Na koniec łyżka dziegciu – na chwilę obecną jesteśmy w stanie zainstalować większość wtyczek spod Chrome, jednak niewiele z nich działa prawidłowo. Dzieje się tak z powodu, że obsługa WebExtensions pod FF jest jeszcze w początkowej fazie rozwoju zatem cały ten poradnik radzę traktować jako ciekawostkę, niż pełnoprawne rozszerzanie możliwości naszej ulubionej przeglądarki.

 

 

 

Dodaj komentarz