Sprawdzamy kto dobierał się do naszego telefonu

Dziś zaprezentuję Wam w jaki sposób wymusić na naszym smartphonie z androidem wykonanie selfie każdej osoby, która nieumiejętnie odblokuje nasz telefon. Załóżmy następującą sytuację – siedzimy sobie z kolegami w barze, lekko podpici więc zaczyna nas „cisnąć”. Migiem udajemy się do toalety zapominając o naszym telefonie leżącym na stole. Wiadomo, że większość z nas trzyma na swoim aparacie wiele prywatnych zdjęć. W tym poradniku właśnie zajmiemy się takimi delikwentami którzy korzystając z chwili nieuwagi właściciela telefonu próbują dobrać się do jego zawartości.

Całą tą „magiczną sztuczkę” robi dla nas aplikacja Third Eye, zatem pobieramy ją ze sklepu Google Play na nasz telefon.

unnamedApka posiada kilka opcji konfiguracyjnych, te podstawowe widoczne są na głównym ekranie zaraz po uruchomieniu:
Przełącznik (1) służy do uruchomienia monitoringu. W pozycji (2) ustalamy, po ilu nieudanych próbach odblokowania telefonu apka wykona zdjęcie facjaty nieszczęśnika. Po kliknięciu na trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu przechodzimy do ustawień (Settings)

Screenshot_2016-05-16-14-37-56

W Photos Storage Location (1) ustalamy ścieżkę zapisu „samojebek”, opcja (2) pozwala ukryć zdjęcia wykonywane przez Third Eye w galerii telefonu co jest bardzo przydatne. Ostatnia (3) dostępna opcja w tym programie pozwala na ukrycie powiadomień o logowaniu po odblokowaniu telefonu (zalecam wyłączyć tę funkcję).

Gdy osoba niepowołana spróbuje odblokować nasz telefon, aplikacja powiadomi nas o tym stosownym komunikatem:

third_eye_warningUruchamiamy zatem apkę, przechodzimy do zakładki Photo Log i oglądamy facjaty nieszczęśników 😉

Uwaga !

Third Eye nie da się odinstalować w konwencjonalny sposób, aby to zrobić klikamy w trzy kropki w prawym górnym rogu aplikacji i wybieramy Uninstall:

third_eye_uninstallPonadto zauważyłem, że robienie zdjęć działa jedynie na wszystkie standardowe metody odblokowania telefonu. Mój Lg V10 wyposażony w czytnik linii papilarnych nie robi „samojebek” podczas nieudanej próby odblokowania telefonu właśnie tą metodą.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.