Ustawiamy tło pulpitu w systemie Windows bez aktywacji.

Dziś  będzie króciutko, ale za to bardzo treściwie. Od jakiegoś czasu instalator Windows pozwala na pominięcie podawania klucza produktu oraz dość ograniczone użytkowanie Winzgrozy bez jego aktywacji. Jednym z najbardziej wkurzających ograniczeń jest z pewnością brak możliwości nawet szczątkowej personalizacji wyglądu naszego pulpitu – o zmianie tapety możemy tylko pomarzyć:

windows_wallpaper

Moim zdaniem jest to naprawdę bzdurne rozwiązanie (za dużo aktywatorów krąży po sieci…) ponadto obejście tego ograniczenia jest dziecinie łatwe.

Metoda#1

Po prostu kliknijcie prawym przyciskiem myszy na obrazie, który chcemy ustawić jako tło pulpitu i wybierzcie standardową opcję „Ustaw jako tło pulpitu”

2016-06-10_19h17_30

Metoda#2

Możemy skorzystać z prawokliku standardowej przeglądarki zdjęć wbudowanej w system (testowane na W10)

2016-06-10_19h32_44

Metoda#3

W tej metodzie wykorzystamy przeglądarkę internetową internet explorer – ten sposób nie działa na „nowoczesnej” Edge !

Uruchamiamy zatem staruszka za pomocą polecenia Uruchamianie wpisując w jego pole iexplorer.exe:

iexplore

Teraz wystarczy przejść do google grafika (albo do innej galerii) i z prawokliku wybrać opcję „Ustaw jako tło”

2016-06-10_19h24_48

Powyższe metody nie są pozbawione wad – jeżeli wybrany obraz nie jest idealnie takich samych rozmiarów, co rozdzielczość ekranu czeka na nas „rozjechanie” grafiki aby temu zapobiec przedstawiam Wam ostatni sposób:

Metoda#4

Ponownie skorzystamy z dobrodziejstw menu podręcznego przeglądarki. Od dawien dawna, w Firefoxie mamy możliwość dopasowania/skalowania obrazu przed użyciem go jako tapety (standardowo, opcja Ustaw jako tapetę dostępna jest pod PPM)

2016-06-10_19h36_06

Na dzisiaj to (tylko) tyle. Jak widzicie bzdurne ograniczenia w systemie da się obejść jeszcze bardziej głupimi metodami…

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.