Usuwamy Appzlock

Appzlock to aplikacja typu malware wyświetlająca reklamy na naszym telefonie. Do „zarażenia” dochodzi zazwyczaj z naszej winy (android to nie windows…). Z tego co mi wiadomo, wiele gier oferuje darmowe monety/komponenty itp. w zamian za jej pobranie i uruchomienie. Zainstalowanie tej aplikacji jest banalne, gorzej z jej usunięciem – standardowo, aplet Aplikacje nie pozwala na jej usunięcie:

Screenshot_2015-09-06-14-08-39 kopia

Aby pozbyć się tego syfu z naszego smartfona musimy go najpierw uruchomić w trybie awaryjnym, podaję dwa sposoby:

1) Uruchamiamy telefon, i na ekranie bootowania naciskamy VOL – (jeżeli mamy fizyczny przycisk Home to prawdopodobnie również, sorry nie miałem jak sprawdzić ;-))

2) Jeżeli powyższa metoda nie działa, przytrzymujemy palec nad pozycją „Wyłącz” a następnie wybieramy „Uruchom ponownie”

awaryjny

Po ponownym uruchomieniu telefon będzie działał w trybie awaryjnym. Poznamy to po wyświetlaniu informacji „Tryb awaryjny” na ekranie.

tryb_awar_srshot

W tym trybie nie są dostępne aplikacje firm trzecich – zarówno doinstalowane przez nas jak i dorzucone przez operatora.

W tym trybie Appzlock również nie wystartował, jednak aby go odinstalować musimy najpierw usunąć to „badziewie” z Administratorów urządzenia, przechodzimy w Ustawienia > Zabezpieczenia >Administratorzy Urządzenia:

administratorzyJak widzicie autorzy tej aplikacji byli tak bezczelni, że nawet tu próbowali ukryć nazwę Appzlock, klikamy na Android Settings i dezaktywujemy tę aplikację.

Screenshot_2015-09-06-14-11-00

Po dezaktywacji opcje odinstalowania tego malware zostaną udostępnione, zatem palcujemy pod Aplikacje i wywalamy te „goowno”

malware_odinst

W tym momencie nasz Android został pozbawiony nagminnego wyświetlania reklam przez Appzlock. Aby wyjść z trybu awaryjnego po prostu uruchamiamy telefon ponownie.

6 komentarzy do “Usuwamy Appzlock

 • 24 września 2015 o 01:41
  Permalink

  A co, jak zatrzymałam się na kroku z administratorami urządzenia? Jak klikam na Android Settings, to wywala mnie z powrotem do zabezpieczeń 🙁

  Odpowiedz
  • Kabson
   24 września 2015 o 13:34
   Permalink

   Telefon oby na pewno działa w trybie awaryjnym ?

 • 25 września 2015 o 20:46
  Permalink

  mojej mamie do tego dotyk nie działał, jakiś pokombinowany był… już chciała nieść do naprawy ekranu… dobrze że sprawdziłam co to
  wielkie dzięki !!
  PS 3cim sposobem na tryb awaryjny to przytrzymać przycisk włączenia -> przytrzymać tam gdzie jest napisane ”wyłącz” a wtedy wyskoczy powiadomienie o trybie awaryjnym

  Odpowiedz
 • 12 października 2015 o 12:00
  Permalink

  Dodam, że nie trzeba wprowadzać telefonu do trybu awaryjnego. Ja spróbowałam odinstalować ten syf przez aplikacje Clean Master. Tam zobaczyłam informacje, że Appzlock jest administratorem urządzenia, ale pojawiła się opcja wyboru administratora. Znalazłam wyżej wspomniany Android Settings i zdezaktywowałam go. Potem odinstalowałam Appzlocka. Obyło się bez wyłączania smartfona 🙂

  Odpowiedz
  • Kabson
   15 października 2015 o 14:33
   Permalink

   Poradnik nie zakładał użycia Clean Master, osobiście próbowałem to zrobić przez Malwarebytes ale nie dał rady. Jednak dzięki za podpowiedź, może komuś się przyda 😉

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.