Wiedźmin – droga do platyny (poradnik).

wiedźmin 3 platyna

Postanowiłem podsumować swoją przygodę z tą niesamowitą grą jaką jest Wiedźmin 3: Dziki Gon i naskrobać ostateczny poradnik do tego tytułu. W grze mamy do zdobycia 53 osiągnięcia, jednak niektóre z nich możemy łatwo przeoczyć bądź zablokować – oznaczyłem je ikonką ważne.

Jest to pierwszy poradnik takiego typu napisany przeze mnie, więc proszę o wyrozumiałość – wszelkie błędy proponuję zgłaszać w komentarzach.

platiniumGranica możliwości.

Platynka wpada standardowo po zdobyciu wszystkich innych osiągnięć. Droga do platyny to jakieś 100-120 godzin spędzonych  w grze. Jest to dość sporo czasu jednak zapewniam – rozgrywka jest tak zbalansowana, że nie będziecie się nudzić nawet 10 minut. Generalnie, jeżeli niczego nie pominiemy bądź nie natrafimy na żaden błąd wystarczy tylko jedno przejście gry aby zdobyć te osiągnięcie.

Rozpoczynając swoją znajomość z grą proponuję przeczytać mój pierwszy poradnik – 15 porad dla graczy rozpoczynających przygodę z Wiedźminem 3

Trofea zawiązane z rozwojem fabuły gry 

(nie do pominięcia)

bronzeBez i agrest.

Znajdź Yennefer z Vengerbergu.

bronzePrawdziwy przyjaciel.

Znajdź i uwolnij Jaskra.

bronzeNekromanta.

Pomóż Yennefer wydobyć informacje z martwego Skjala.

bronzeMediator rodzinny.

Znajdź żonę i córkę Barona.

bronzeCoś więcej.

Znajdź Ciri.

bronzeKsenonauta.

Odwiedź Tir na Lia i przekonaj Ge’elsa do zdradzenia Eredina.

silverKrólobójca.

Pokonaj Eredina.

 Trofea związane z poziomem trudności.

Przechodząc grę, od razu wybieramy na ekranie startowym najwyższy poziom trudności. Aby ponownie nie rozpisywać się zalecam zajrzeć do tego poradnika w którym zamieściłem garść przydatnych porad dotyczących przetrwania w tej grze. Po ukończeniu głównego wątku na „Drodze ku zagładzie” odblokujemy automatycznie „Dziecko niespodziankę.” oraz „Trening na mordowni”. Zmiana poziomu trudności w trakcie gry zablokuje nam dostęp do złotego trofeum !

bronze Dziecko niespodzianka.

Ukończ grę na dowolnym poziomie trudności.

silverTrening na mordowni.

Ukończ grę na poziomie trudności „Krew, pot i łzy” lub „Droga ku zagładzie”.

goldWiedźmin na szlaku.

Ukończ grę na poziomie trudności „Droga ku zagładzie”.

Trofea związane z wykonywaniem zadań wiedźmińskich:

Zadania wiedźmińskie polegają na ubiciu dość silnych bestii, aktywujemy je czytając zlecenia na tablicach ogłoszeń. Zleceń wiedźmińskich jest 26 (plus te dodatkowe z DLC, ale za ich wykonanie nie otrzymujemy żadnego trofeum). Proponuję odłożyć sobie 2 łatwe  zadania na później gdy będziemy ok. 10 poziomów wyżej od oponenta by nie mieć problemów ze zdobyciem trofeum „Równe szanse”

bronze Geralt zawodowiec.

Ukończ wszystkie zlecenia Wiedźmińskie. Zadanie czasochłonne, jednak całkiem przyjemne.

Po drodze do trofeum „Geralt zawodowiec” wpadną nam następujące trofea:

bronzeSkrzekacz.

Zadanie otrzymujemy we Wrońcach.

bronzeNieustraszony pogromca wampirów.

Musimy ubić Sarasti’ego, zlecenie na niego znajdujemy we wsi Rudnik,Velen.

bronzeważne Duch Lasu.

Te trofeum jest łatwo przeoczyć. Zupełnie inaczej niż w przypadku pozostałych zadań wiedźmińskich w trakcie trwania tego zadania możemy wybrać w jaki sposób rozprawimy się z nękającą osadę bestią. Pierwszą możliwością jest odprawienie rytuału polegającego na złożeniu ofiary i ułaskawieniu bestii, drugą opcją jest po prostu ubicie Leszego i to właśnie dokonując tylko tego wyboru wpadnie nam te trofeum. Aby mieć możliwość zabicia potwora wystarczy w trakcie „namierzania” naszej ofiary rozmawiać jedynie ze Sven’em.

bronzeCzy to pies, czy to bies ?

Zlecenie dostępne w wiosce Rannvaig w archipelagu Skellige.

bronzeW proch się obrócisz.

Zlecenie otrzymamy od Kurt’a Dysart’a w Novigradzie.

bronzeEfekt dopplera.

Te zlecenie również otrzymujemy w Novigradzie.

6 komentarzy do “Wiedźmin – droga do platyny (poradnik).

 • 8 stycznia 2016 o 23:51
  Permalink

  Witam, mam nadzieje ze ktos tutaj jeszcze trafi i to czyta, czy jezeli podczas wykonywania misji zwiazanej z gra w Gwinta nie zagrałem z krwawym Baronem bede mial mozliwosc gry w przyszlosci czy karta ktora od niego powinienem wygrac przepadła na wieki ?

  Odpowiedz
 • 9 stycznia 2016 o 18:55
  Permalink

  Zawsze możesz próbować w new game + jednak nie jestem pewien czy karty zostają – trzeba by się do tego dokopać w internetach 🙂

  Odpowiedz
 • 10 stycznia 2016 o 14:59
  Permalink

  nie jestem pewien ale podczas tego zadania gdy wracalem do Krawego Barona jedna karta lezala na stole to nie byla ta karta ktora mialem wygrać ?

  Odpowiedz
 • 31 lipca 2016 o 18:11
  Permalink

  Tak to była ta karta którą miałeś wygrać od Krwawego Barona 🙂

  Odpowiedz
 • 18 lutego 2017 o 11:56
  Permalink

  Witam. Jeżeli gram na najwyższym poziomie trudności i ominę jedno bądź kilka trofeów do platyny. I przejdę grę i zacznę na new gamę + albo zacznę od nowa na najniższym poziomie trudności i dokończę te pominięte trofea to wpadnie mi platyna? Czy wszystkie trofea muszę zrobić na najwyższym poziomie trudności?

  Odpowiedz
  • Kabson
   19 lutego 2017 o 14:38
   Permalink

   Możesz przechodzić grę ile razy chcesz, platynka wpada po zdobyciu innych trofek i nie jest w żaden sposób powiązana z zapisanymi stanami gry.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.