PC/WindowsPoradniki

Konfiguracja GreedyTorrent

Dzięki temu poradnikowi pokażę Wam, w jaki sposób korzystać z prywatnych trackerów z obowiązującym ratio – czasem (w moim przypadku niemal zawsze) osiągnięcie wymaganego ratio graniczy z cudem, przez co łatwo narażamy się na represje ze strony moderatorów/administracji takich trackerów. Moja metoda jest już w 100% sprawdzona, poniżej podaję konfigurację klienta qBittorrent, jednak testowałem ten sposób również na bardziej popularnym μTorrent . Ten sposób będzie działał na każdym kliencie sieci torrent, który umożliwia ustawienie proxy pomiędzy naszym klientem a trackerem.

Pobieramy i instalujemy aplikację GreedyTorrent.

http://www.greedytorrent.com/download.php/

Jeżeli używamy firewalla, koniecznie zezwalamy apce na pełny dostęp do sieci.

Klikamy ikonkę GreedyTorrent w zasobniku systemowym a następnie na Preferences

2mngac2

Zapamiętujemy port (standardowo jest to 3456), oraz zaznaczamy “Start GreedyTorrent automatically when I log in.” Teraz w głównym oknie programu musimy ustawić swoje ratio, jakie chcemy uzyskać. Polecam zastosować następujące rozwiązanie:

oc2qDzięki któremu nasze ratio na trackerze zawsze będzie równe 1:1, oczywiście możecie tutaj podać inne dane jednak radzę uważać, gdyż żaden ogarnięty moderator nie uwierzy, jeżeli pobierając np. 1GB plik wysłaliśmy w tym samym czasie 10 GB do innych użytkowników 😉

3) Teraz pozostaje nam konfiguracja naszego klienta torrent, w moim przypadku  znajdują się one w Opcje -> Połączenie:

2hp87lx.jpgGreedyTorrent działa jako proxy HTTP więc taki typ musimy ustawić jako typ połączenia, Adres I.P. to 127.0.0.1 zaś port, z którego się łączymy to wspomniane wcześniej 3456.

4) Sprawdzamy, czy GreedyTorrent robi ‘magiczną sztuczkę’

Wystarczy sprawdzić log w oknie programu – należy jednak pamiętać, że pierwsze połączenie z trackerem po starcie torrenta będzie miało zawsze zerowe wartości, dopiero kolejne połączenie z trackerem zostanie zmodyfikowane.

Ratio wg. zalecanego ustawienia:

e9w5ed

‘Szalone’ ratio ze 150% ryzykiem na oberwanie bana (x99) – można znacznie więcej, jednak strach mi nie pozwolił (testowane na moim ulubionym prywatnym trackerze)

5v89ra

Dziękuję za uwagę, na wszystkie pytania postaram się odpowiedzieć w komenatarzach.

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Hotspot WiFi tylko dla nas !

Kabson

Cadillacs and Dinosaurs Hardcore Hack

Kabson

Oszukiwanie na ratio w każdym kliencie torrent

Kabson

Omijamy hasło w systemie Windows

Kabson

Usuwamy reklamy z programu μTorrent

Kabson

Detective Luigi (Super Mario 64 hack)

Kabson

Zostaw komentarz

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej