PC/Windows Poradniki

19 najlepszych dodatków do przeglądarki Firefox.

Firefox, zaraz obok Chrome to najpopularniejsza przeglądarka na świecie a dzięki całej masie rozszerzeń możemy ją dostosować do własnych potrzeb. Oto moja lista 19 wtyczek, które używam i polecam. Dlaczego 19 a nie 20 ? – uznałem, że stworzenie listy z 20 wtyczkami jest zbyt mainstreamowe 😉

1865 32 19 najlepszych dodatków do przeglądarki Firefox.Adblock Plus

Jest to chyba najpopularniejsza wtyczka do Firefox’a której nie powinno zabraknąć w moim zestawieniu. Dzięki tej wtyczce pozbywamy się 99% reklam na niemal każdej stronie którą przeglądamy

4364 32 19 najlepszych dodatków do przeglądarki Firefox. Element Hiding Helper

Mały dodatek do powyższej wtyczki, dzięki niemu będziemy wstanie w prosty sposób dodawać własne reguły filtrów. Jest to niezwykle przydatne narzędzie gdyż na wg. zasady „każdy wynalazek posiada swój kontr wynalazek” i również adblock dorobił się skryptów które zabraniają używania tej wtyczki na niektórych stronach.

355813 64 19 najlepszych dodatków do przeglądarki Firefox. Screengrab

Chyba każda lista 'Naj…do Firefoxa’ posiada wtyczkę umożliwiającą wykonywanie zrzutów przeglądanych przez nas stron WWW i zapisania ich do obrazu. Ja od wielu, wielu lat używam do tego właśnie tej wtyczki – jest bardzo prosta w obsłudze, posiada możliwość zapisania całej strony, bądź tylko jej fragmentów.

1843 64 19 najlepszych dodatków do przeglądarki Firefox. Firebug

Tę wtyczkę docenią jedynie webmasterzy – dzięki temu narzędziu jesteśmy w stanie edytować dowolny kod CSS,HTML i JavaScript bezpośrednio na stronie internetowej. Dla szaraka, używającego FF jedynie do przeglądania stron WWW jest to zbędny dodatek.

default 64 19 najlepszych dodatków do przeglądarki Firefox. Tamper Data

Kolejny dodatek, który „zwykłym” użytkownikom tejże przeglądarki się nie przyda 😉 Tamper Data umożliwia podgląd oraz edycję nagłówków HTTP/HTTPS oraz parametrów POST – zapytacie: Na co to komu ? Osobiście używam tego do tworzenia botów do gier przeglądarkowych.

4578 64 19 najlepszych dodatków do przeglądarki Firefox. Brief (oraz opcjonalnie 4578 64 19 najlepszych dodatków do przeglądarki Firefox. RSS Icon for Brief)

Brief to chyba najlepszy dodatek do przrglądania kanałów informacyjnych dostęny na Firefox’a. Dzięki niemu w bardzo przejrzysty i schludny sposób będziemy zawsze 'na bieżąco’ ze wszystkimi newsami. Jak już zdecydujemy się na ten dodatek, warto doinstalować do niego RSS Icon for Biref który doda nam przycisk szybkiego dostępu do tejże wtyczki.

3362 64 19 najlepszych dodatków do przeglądarki Firefox. Update Scanner

Ta wtyczka monitoruje zmiany na stronach internetowych i powiadamia nas o tym. Wtyczka przydatna na tych stronach WWW, które nie posiadają RSS/Atom.

427 64 19 najlepszych dodatków do przeglądarki Firefox. Scrapbook

Wtyczka umożliwia zapis stron WWW bądź jej wycinków na dysku w celu późniejszego przeglądania. Scrapbook jest na tyle popularny, że doczekał się wielu własnych rozszerzeń np. ScrapBook X AutoSave który automatycznie zapisuje każdą przeglądaną przez nas stronę na dysku.

Czytaj także:  Wyłączamy Hello w Firefox

189 64 19 najlepszych dodatków do przeglądarki Firefox. SearchPreview

Mały dodatek, ja jednak nie wyobrażam sobie życia bez niego – wtyczka dodaje nam miniaturki stron w wynikach wyszukiwania google,yahoo i tym podobnych:

koty   Szukaj w Google   2015 04 26 18.42.48 1024x505 19 najlepszych dodatków do przeglądarki Firefox.
Dzięki temu o wiele łatwiej wyszukamy potrzebne nam informacje.

748 64 19 najlepszych dodatków do przeglądarki Firefox. Greasemonkey

Dodatek umożliwia zmianę wyglądu stron bądź modyfikacje ich funkcji. Dla szarego użytkownika napisanie własnego skryptu będzie prawdziwą katorgą, jednak istnieje wiele stron z gotowymi skryptami do pobrania.
Chcesz zaskoczyć kolegów i np. posiadać  np takiego czarnego Facebook’a ?  od teraz to nic trudnego.
greasemonkey 1024x507 19 najlepszych dodatków do przeglądarki Firefox.

1122 64 19 najlepszych dodatków do przeglądarki Firefox. Tab Mix Plus

Ten dodatek zagościł u mnie jakieś 2 lata temu. Dzięki niemu mamy większy wpływ na to, co Firefox wyprawia z kartami podczas przeglądania internetu. Pomimo mnogości funkcji jakie oferuje ten dodatek (cykliczne odświeżanie stron, blokowanie wyskakujących okienek , oraz wiele więcej) ja  osobiście zaznaczam w nim tylko  „Tryb pojedynczego okna” dzięki czemu moja przeglądarka nie uruchamia kolejnych swoich procesów.

255270 32 19 najlepszych dodatków do przeglądarki Firefox. Turn Off The Lights

Rozszerzenie umożliwia przyciemnienie stron internetowych podczas oglądania filmów. Niby prosta sprawa jednak sama wtyczka posiada wiele opcji konfiguracyjnych. Możemy np. wybrać stopień zaciemnienia obszaru, automatyczne przechodzenie w 1080p na YT (jeśli jest dostępne) a jeśli mamy mikrofon, możemy go wykorzystać do wydawania prostych poleceń głosowych (zatrzymaj/odtwarzaj film, włącz wtyczkę etc.)

201 64 19 najlepszych dodatków do przeglądarki Firefox. DownThemAll!

Wtyczka niezbędna dla osób, które ściągają dużo plików poprzez przeglądarkę, a nie chcą instalować dodatkowego akceleratora pobierania. Menadżer pobieranie umożliwia nam ustalanie limitów prędkości oraz ilości ściąganych plików oraz pobieranie tego samego pliku z różnych mirrorów. Osobiście używałem jej przez krótki okres czasu i doinstalowałem sobie FDM.

4429 64 19 najlepszych dodatków do przeglądarki Firefox. Secure Login

Dodatek dodaje do przeglądarki przycisk umożliwiający szybkie logowanie na stronach WWW. Działaniem przypomina opcję ’ Magic Wannd’ znaną z opery.

5721 64 19 najlepszych dodatków do przeglądarki Firefox. Fast Dial

Rozszerzenie umożliwia nam szybki dostęp do ulubionych witryn z poziomu miniatur. Wtyczka pozwala na cykliczne odświeżanie miniatur, tworzenie katalogów z miniaturkami oraz wybór wyświetlanego tła.Fast Dial   2015 04 27 19.55.12 300x146 19 najlepszych dodatków do przeglądarki Firefox.

6984 64 19 najlepszych dodatków do przeglądarki Firefox.Lazarus: Form Recovery

Zapewne tylko ja jestem gapowiczem który potrafi zamknąć przeglądarkę podczas pisania wartościowego tematu (tj. wpisu na blogu, posty na forach itd.) Ta prosta wtyczka automatycznie zapisuje wszystkie wypełniane formularze i w razie potrzeby, przywraca je.

12581 64 19 najlepszych dodatków do przeglądarki Firefox.  MinimizeToTray

Add-on minimalizuje przeglądarkę do obszaru powiadomień gdy jej nie używamy (bądź próbujemy zamknąć aplikację) dzięki czemu jest wciąż uruchomiona.

Czytaj także:  Zwiększamy głośność w pliku wideo

 logo64 19 najlepszych dodatków do przeglądarki Firefox. FireFTP

Osobiście nie używam tego dodatku (wolę darmową FileZillę). Jak sama nazwa wskazuje jest to klient FTP dostępny bezpośrednio w przeglądarce. Posiada wiele opcji (m. in. obsługę SSL/TLS/SFTP, kompresję plików, możliwość obliczanie sum kontrolnych itp.)

 

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Uaktywniamy ukrytą funkcję robienia screenshotów w Firefox

Kabson

Przywracamy zielony kolor kłódki w pasku adresu Firefox’a

Kabson

Dezaktywujemy tryb Poprawionej Czytelności w przeglądarce Firefox

Kabson

Pobieramy i instalujemy rozszerzenia Chrome w Firefoxie

Kabson

Jak wyłączyć aktualizację poprzez BITS w Mozilla Firefox

Kabson

O jasny Gwint ! – czyli kilka porad dla grających w Gwinta

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej