PC/Gry Poradniki

Jak hackować gry Flash za pomocą Cheat Engine.

Cheat Engine to potężne narzędzie do grzebania w pamięci, dzięki któremu możemy szybko stać się bogami w niemal każdej grze. W tym poradniku prezentujemy podstawy hackowania gier.

1) Uruchamiamy przeglądarkę wchodzimy na stronę z grą, i czekamy aż gra się załaduje. Otwieramy proces przeglądarki w Cheat Engine wybierając File->Open Process, ewentualnie klikając na ikonkę komputera w górnym lewym oknie programu.

Dla przeglądarki Firefox będzie to proces plugin plugin-container.exe, przypadku Internet Explorer/Google Chrome – proces iexplore.exe/chrome.exe (w process list może pojawić się ich więcej niż jeden – w którymś z nich na pewno jest tym właściwym).
miniclip1 Jak hackować gry Flash za pomocą Cheat Engine.
2) Teraz szukamy wartości, którą chwielibyśmy zmienić. W moim przypadku jest to amunicja do bazooki. Na starcie jest do niej 30 sztuk amunicji ale uwaga w grach flash zazwyczaj nie szukamy oryginalnej wartości (tj. 30) tylko  jest ona przemnożona przez 8.
Szukamy zatem 30*8=240 jako „Exact Value” w 4 Bytes:
scr 2276375 Jak hackować gry Flash za pomocą Cheat Engine.

Klikamy na First Scan
3) Teraz zmniejszamy liczbę dostępnej amunicji, znów przemnażamy ją przez 8 i szukamy dalej:
miniclip3 Jak hackować gry Flash za pomocą Cheat Engine.
Przy odrobinie szczęścia już teraz zostanie nam 1 adres, jeśli nie to powtarzamy ten punkt.

4) Teraz wystarczy dodać adres do listy zmodyfikować go na wartość którą chcemy uzyskać (bądź tylko zamrozić – w każdym przypadku mamy nielimitowaną amunicję)
miniclip4 Jak hackować gry Flash za pomocą Cheat Engine.
Jeżeli pomimo szczerych chęci nie znaleźliśmy żadnego adresu, powtarzamy wszystko od punktu 2 tym razem nie mnożąc początkowej wartości przez 8. Zabawa z Cheat Engine to pewna losowość działania, więc nie zniechęcajcie się tym, że nie możecie czegoś znaleźć.

A co jeśli nie mamy podanej wartości początkowej (np chcemy zamrozić pasek energii) ?,

1) Najpierw musimy poszukać „unknown initial value”
miniclip5 Jak hackować gry Flash za pomocą Cheat Engine.
2) Teraz możemy (ale nie musimy) pospamować trochę search for unchanged value. W tym celu znajdź jakiejś zaciszne miejsce (tak aby pasek energii nie malał) i wduś Next Scan kilka razy.
3) Musimy zmienić tę wartość – postarajmy się by postać oberwała kilka razy i szukamy „decrased value”
miniclip7 Jak hackować gry Flash za pomocą Cheat Engine.
Odsieje nam to całkiem sporo wyników, postępujemy ten krok, aż na liście nie pojawi się kilka adresów – sprawdzamy każdy po kolei zamrażając go – na 99% przypadków któryś z nich jest tym adresem, którego szukamy.

Czytaj także:  Nier: Automata: jak odblokować kostium Revealing Outfit bez stresu.

Niestety nie wszystko jest takie proste- CE czasami powoduje wywalenie przeglądarki (zamknie się…) co spowoduje, że musimy szukać adresów na nowo, na dodatek zazwyczaj po odświeżeniu strony/załadowaniu nowego poziomu też prawdopodobnie będziemy zmuszeni do szukania nowych adresów.

Powyżej zamieściłem tylko podstawy pracy z tym programem jeżeli te zagadnienie jest dla Was ciekawe, komentujcie – dopiszemy bardziej zaawansowane poradniki 😉

Strona domowa programu Cheat Engine.

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Cheat Engine – podstawy

Kabson

Nier: Automata: jak odblokować kostium Revealing Outfit bez stresu.

Kabson

TempAR czyli cheat engine dla Playstation Portable

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej