KonsolePoradniki

Bruteforce Save Data – edytujemy save z PS3

Bruteforce Save Data ( w skrócie BSD) to zaawansowany edytor umożliwiający grzebanie w zapisanych stanach gier z konsoli Playstation 3. Co nam to daje ? Możemy np. dodać sobie więcej waluty dostępnej w grze, nowe przedmioty itp. Jednym słowy – ten program bardzo ułatwia nam zdobywanie platynek na konsoli PS3.

scr_4116906

Na sam początek dwie przydatne porady którymi należy się kierować:

  1. Zawsze rób kopie zapisanych save przed każdą ich edycją – sam edytor jest ‘niby’ prosty w użyciu jednak potrafi on czasem zepsuć save z niewiadomych przyczyn. Najprościej jest pakować nasze save np. Winrarem i nadawać im nazwy z datami – w ten prosty sposób będziecie w stanie powrócić do punktu sprzed grzebania w kilka chwil.
  2. BSD czasem blokuje trofea. Przykład – trofeum Golden Touch w TSO:Skyrim – te trofeum wymaga zdobycia 100,000 złota. Jeżeli wy-edytujemy save i dodamy sobie dokładnie tyle waluty konsola nie przyzna nam tego trofeum. Aby trofek wpadł, musimy zmodyfikować save w ten sposób, żebyśmy w stanie manualnie wbić brakującą ilość złota w trakcie gry (czyli ustawiamy sobie 99,999 złota i końcówkę dobijamy ręcznie). Podobnie jest w przypadku Treasure Hunter w grze Final Fantasy XIII. BSD umożliwia dodanie wszystkich możliwych przedmiotów do ekwipunku jednak gdy to zrobimy zablokujemy te nieszczęsne trofeum na amen.

Instalacja BSD krok po kroku:

    • Pobieramy Bruteforce Save Data, rozpakowujemy archiwum i instalujemy Msvbvm50.exe a następnie Bruteforce_Save_Data_installer.exe
    • Pobieramy plik msvcr100.dll, i kopiujemy go do
C:\Program Files (x86)\Bruteforce Save Data\
  • Plik Cheats 02-02-15.rar oraz games.conf  rozpakowujemy i folder Cheats kopiujemy do lokalizacji podanej powyżej (w razie potrzeby nadpisujemy pliki)

Użytkowanie BSD:

Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji wyskoczy nam taki oto komunikat:

scr_7592890Klikamy na Tak i wskazujemy ścieżkę do pliku PARAM.SFO ( na 100% znajduje się w folderze z naszymi stanami gier) PS3 korzysta z chytrego sposobu podpisywania stanów gry więc ten krok wydobędzie nam potrzebne BSD informacje o naszym User ID oraz PSID.

Teraz nazywamy nasz profil:

scr_7808265

Uruchomi się nam główne okno programu, zamieściłem screen już po wskazaniu ścieżki do stanów gry:

scr_8172875W tym poradniku skupimy się na aplikacji cheatów przygotowanych już przez grupę użytkowników tego programu – jeżeli zajdzie potrzeba napiszę kolejny poradnik w którym przedstawię jak ‘krok po kroku’ szukać własnych kodów.

Dla przykładu posłużę się savem z gry Yakuza: Dead Souls.

Zaznaczamy nasz save i klikamy na Decrypt PFD > Decrypt All Files. BSD zapyta jeszcze czy oby na pewno chcemy to zrobić, klikamy na OK.

Jeżeli operacja się powiedzie, tło pod listą plików zmieni kolor na zielony.

scr_8676515

Teraz klikamy na Cheats > Apply Cheats. Wyskoczy nam okno z gotowcami, zatem wybieramy interesujące nas pozycje i klikamy na Apply. Zalecam dodawanie góra po 2 cheaty do save naraz, gdyż czasem zdarza się, że niektóre cheaty nie są kompatybilne z naszym zapisem gry i mogą go zniszczyć. Dodając mniej modyfikacji na raz łatwiej będzie nam znaleźć niedziałający cheat.

scr_8772656

Po tym wszystkim klikamy na Encrypt PFD > Encrypt Decrypted Files i potwierdzamy operację.

Teraz kopiujemy zmodyfikowane stany gry na naszą czarnulkę odpalamy grę i modlimy się, żeby wszystko zaskoczyło 😉

Oczywiście, tak zdobytymi trofeami nie ma się co chwalić – kwestię moralną takich działań pozostawiam Wam.

 

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Trofea i osiągnięcia: PJ Masks: Heroes Of The Night

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Red Wings

Kabson

Trofea i osiągnięcia: GreedFall

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Iron Harvest

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Mass Effect: Legendary Edition

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Chernobylite

iPOD
Subksrybuj
Powiadom o
guest

9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej