KonsolePoradniki

Bruteforce Save Data – edytujemy save z PS3

Bruteforce Save Data ( w skrócie BSD) to zaawansowany edytor umożliwiający grzebanie w zapisanych stanach gier z konsoli Playstation 3. Co nam to daje ? Możemy np. dodać sobie więcej waluty dostępnej w grze, nowe przedmioty itp. Jednym słowy – ten program bardzo ułatwia nam zdobywanie platynek na konsoli PS3.

scr_4116906

Na sam początek dwie przydatne porady którymi należy się kierować:

  1. Zawsze rób kopie zapisanych save przed każdą ich edycją – sam edytor jest ‘niby’ prosty w użyciu jednak potrafi on czasem zepsuć save z niewiadomych przyczyn. Najprościej jest pakować nasze save np. Winrarem i nadawać im nazwy z datami – w ten prosty sposób będziecie w stanie powrócić do punktu sprzed grzebania w kilka chwil.
  2. BSD czasem blokuje trofea. Przykład – trofeum Golden Touch w TSO:Skyrim – te trofeum wymaga zdobycia 100,000 złota. Jeżeli wy-edytujemy save i dodamy sobie dokładnie tyle waluty konsola nie przyzna nam tego trofeum. Aby trofek wpadł, musimy zmodyfikować save w ten sposób, żebyśmy w stanie manualnie wbić brakującą ilość złota w trakcie gry (czyli ustawiamy sobie 99,999 złota i końcówkę dobijamy ręcznie). Podobnie jest w przypadku Treasure Hunter w grze Final Fantasy XIII. BSD umożliwia dodanie wszystkich możliwych przedmiotów do ekwipunku jednak gdy to zrobimy zablokujemy te nieszczęsne trofeum na amen.

Instalacja BSD krok po kroku:

    • Pobieramy Bruteforce Save Data, rozpakowujemy archiwum i instalujemy Msvbvm50.exe a następnie Bruteforce_Save_Data_installer.exe
    • Pobieramy plik msvcr100.dll, i kopiujemy go do
C:\Program Files (x86)\Bruteforce Save Data\
  • Plik Cheats 02-02-15.rar oraz games.conf  rozpakowujemy i folder Cheats kopiujemy do lokalizacji podanej powyżej (w razie potrzeby nadpisujemy pliki)

Użytkowanie BSD:

Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji wyskoczy nam taki oto komunikat:

scr_7592890Klikamy na Tak i wskazujemy ścieżkę do pliku PARAM.SFO ( na 100% znajduje się w folderze z naszymi stanami gier) PS3 korzysta z chytrego sposobu podpisywania stanów gry więc ten krok wydobędzie nam potrzebne BSD informacje o naszym User ID oraz PSID.

Teraz nazywamy nasz profil:

scr_7808265

Uruchomi się nam główne okno programu, zamieściłem screen już po wskazaniu ścieżki do stanów gry:

scr_8172875W tym poradniku skupimy się na aplikacji cheatów przygotowanych już przez grupę użytkowników tego programu – jeżeli zajdzie potrzeba napiszę kolejny poradnik w którym przedstawię jak ‘krok po kroku’ szukać własnych kodów.

Dla przykładu posłużę się savem z gry Yakuza: Dead Souls.

Zaznaczamy nasz save i klikamy na Decrypt PFD > Decrypt All Files. BSD zapyta jeszcze czy oby na pewno chcemy to zrobić, klikamy na OK.

Jeżeli operacja się powiedzie, tło pod listą plików zmieni kolor na zielony.

scr_8676515

Teraz klikamy na Cheats > Apply Cheats. Wyskoczy nam okno z gotowcami, zatem wybieramy interesujące nas pozycje i klikamy na Apply. Zalecam dodawanie góra po 2 cheaty do save naraz, gdyż czasem zdarza się, że niektóre cheaty nie są kompatybilne z naszym zapisem gry i mogą go zniszczyć. Dodając mniej modyfikacji na raz łatwiej będzie nam znaleźć niedziałający cheat.

scr_8772656

Po tym wszystkim klikamy na Encrypt PFD > Encrypt Decrypted Files i potwierdzamy operację.

Teraz kopiujemy zmodyfikowane stany gry na naszą czarnulkę odpalamy grę i modlimy się, żeby wszystko zaskoczyło 😉

Oczywiście, tak zdobytymi trofeami nie ma się co chwalić – kwestię moralną takich działań pozostawiam Wam.

 

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Trofea i osiągnięcia: Grand Theft Auto: San Andreas – The Definitive Edition

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Mafia II Definitive Edition

iPOD

Trofea i osiągnięcia: Watch Dogs: Legion

Kabson

Trofea i osiągnięcia: The Ascent

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Mass Effect: Legendary Edition

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Persian Nights 2: Moonlight Veil

Kabson

9 komentarzy

Avatar
TenSamWzp 16 lutego 2016 at 12:00

Hej mam pytanie czy mogę savy gdzieś pobrać z sieci i wrzucić potem na pendrive i w programie je przerobić czy robi to się jakoś inaczej ??? moze jakiś link skąd najlepiej pobrać ? bo mi wszystko poszło się walić a miałem gry po przechodzone od 3 lat i trochę sie nazbierało interesuje mnie GT 6 i np Tekken tag 2 o innych już nic nie mówię z góry dzięki elo.

Odpowiedz
Kabson
Kabson 16 lutego 2016 at 19:39

Oczywiście, że tak – tylko nie mam aktualnie PS3 żeby to sprawdzić.Wystarczy pewnie dodać swoje ID do save, bo z tego co pamiętam 99% save z PS3 posiada wyzerowane ID konta na którym były zapisywane.

Odpowiedz
Avatar
blackramzes 19 listopada 2015 at 11:37

To wiem bo nauczylem sie dzieki twojemu programowi ale nie umiem tego zrobic z pliakmi npwr poprostu

Odpowiedz
Avatar
blackramzes 18 listopada 2015 at 18:38

Ok dziekuje kolego za odpowiedz,w takim razie czekam na poradnik 🙂 jak bedzie to fajnie a jak nie to trudno …mam jeszcze jedno pytanie czy jak mam pliki npwr to moge z nimi zrobic tym programem czy nie bardzo i musze konsole przerabiac?

Odpowiedz
Kabson
Kabson 19 listopada 2015 at 04:56

Save gry są kodowane pod Twoje konto, więc nie ważne czy masz konsolę z CFW czy też nie, ja pomogłem sobie na kilku oryginałach. Za pomocą tego programu możesz też wykorzystać save z neta i przepisać je pod swoje PSN.

Odpowiedz
Avatar
blackramzes 18 listopada 2015 at 16:25

A umiesz bez ps3 zrobic w sensie posiadasz wiedze podejrzewam 🙂 wiec moze tak opiszesz jak mozna to zrobic :)?

Odpowiedz
Kabson
Kabson 18 listopada 2015 at 17:42

sorry, ale bez ps3 nie dam rady – niemal każdą grę edytuje się podobnie -trzeba poszukać dowolnej wartości w postaci hexadecymentalnej. Tyle teorii 😉 problemem są gry, które posiadają w save swoje własne zabezpieczenia – np. FF X/X-2 Remaster do których poradnik jest w planach…

Odpowiedz
Avatar
blackramzes 16 listopada 2015 at 19:45

“jeżeli zajdzie potrzeba napiszę kolejny poradnik w którym przedstawię jak ‚krok po kroku’ szukać własnych kodów”Czy taki poradnik pojawi sie?

Odpowiedz
Kabson
Kabson 18 listopada 2015 at 16:04

W chwili obecnej nie posiadam PS3 jednak jej ponowny zakup mam w planach, cierpliwości 😉

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.