KonsolePC/GryPoradniki

O jasny Gwint ! – czyli kilka porad dla grających w Gwinta

article_post_width_The_Witcher_3_Ballad_Heroes_Neutral_Gwet_Card_Set

W grze Wiedźmin III: Dziki Gon do zdobycia mamy dokładnie 195 kart do gry w Gwinta, jednak aby odblokować trofeum “Kolekcjoner Kart” wystarczy zebrać ich tylko 120 (pozostałe 75 z nich to duplikaty). Nie jest to zbyt proste zadanie, gdyż wiele kart można przeoczyć – jednak w tym poradniku naprowadzę Was na których kartach należy się skupić by nie zablokować sobie tego osiągnięcia.Podczas prologu otrzymujemy naszą pierwszą talię do gry. Kolejne egzemplarze zdobywamy na trzy sposoby:

  • Kupujemy od kupców/barmanów.
  • Wygrywanie partyjek z NPC (kupcy, płatnerze, kowale etc.)
  • Jako nagroda za ukończone zadania.

W grze występują 3 zestawy kart:

  • Karty neutralne – 29 szt.
  • Cesarstwo Nilfgardu – 37 szt.
  • Scoia’Tael – 37 szt.
  • Potwory – 40

Dodatkowo, każda talia posiada karty przywódców – po 4 egzemplarze na talię.

Dobre rady:

Odwiedzając nową lokację zawsze szukaj NPC od których można kupić karty (barman/kowal/płatnerz/kupcy). Karty nie są szczególnie drogie więc odkopujcie je od nich nawet jak są to duplikaty.

Korzystajcie z każdej nadarzającej się okazji do gry w Gwinta – od każdego NPC jesteśmy w stanie wyciągnąć 1 losowy egzemplarz (wiele kart można zdobyć tylko w ten sposób). Jeżeli jednak oponent ma zbyt mocną talię i mamy problem z wygraniem partii – zanotujcie sobie lokalizację tego ‘deliGwenta’ aby wrócić do niego później.

Zadania zaczynające się “Gwint: Rozgrywki w…” aktywujemy czytając notatki na tablicach ogłoszeniowych. Zadania te opierają się na ‘ogrywaniu’ z unikatowych kart lokalnych mistrzów. Ukończenie tych zadań owocuje zdobyciem karty przywódcy. Mistrzowie posiadają dość silne talie, jednak jeżeli będziecie regularnie grać z każdym napotkanym NPC nie powinniście mieć problemów ze skompletowaniem tali która da Wam przewagę.

Najbardziej problematyczne karty to te które zdobywamy podczas wykonywania zadań pobocznych – potrafią być one dostępne tylko przez krótki okres gry i później zazwyczaj stają się niedostępne. Autorzy gry ciągle dodają nowe patche, abyśmy nie musieli zbierać tych unikatów podczas kolejnych przejść gry jednak idzie to im niezwykle mozolnie ( vide Zoltan Chivay, przez którego musiałem przebijać się drugi raz przez grę…)

Lista 11 najbardziej problematycznych kart na które należy najbardziej zwrócić uwagę:

Jaskier, Milva, Wampiry: Bruxa – zdobywamy je w trakcie wykonywania zadania “Kwestia życia i śmierci”. Gdy dotrzemy na bal będziemy mogli ją wygrać w trakcie trwających tam rozgrywek.

Zoltan Chivay – otrzymujemy ją w prologu gry, wygrywając tutorial w barze znajdującym się w Białym Sadzie. Jeżeli ją pominiemy  podobno można ją znaleźć przeszukując okolicę Drzewa Wisielców w Velen, jednak w moim przypadku jej tam nie było.

John Natalis, Fringilla Vigo, Isengrim Faoiltiarna – te karty zdobywamy w trakcie zadania ” Niebezpieczna gra” – po prostu na sam koniec mamy możliwość zatrzymania kart bądź pieniędzy. Wybieramy pierwszą opcję. Niesprawdzonym sposobem na zdobycie tej trójki to ograbienie zwłok dowódcy wykonując misję “Wielka ucieczka”.

W trakcie zadania “O wysoką stawkę” zdobywamy aż 4 unikatowe karty jednak jest mały haczyk – musimy ograć wszystkich graczy a następnie wygrać partię z hrabią Tybaltem. Proponuję przed każdym pojedynkiem manualnie zapisać stan gry gdyż gra potrafi nadpisać autosave zaraz po tym, jak przegramy pojedynek. Wygranie z hrabią owocuje również zdobyciem trofeum “Mistrz Gwinta” więc jeżeli te trofeum wpadnie na zakończenie zadania na 100% zdobyliśmy wszystkie niezbędne karty.

Tutaj znajdziecie bardzo starannie wykonaną listę wszystkich dostępnych kart w grze dzięki której osobiście wbiłem te osiągnięcie więc jest 100% pewna. Jedynie co musicie zrobić to ustawić język w grze na angielski i przewertować swoją kolekcję.

Życzę powodzenia !

 

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 4.5 / 5. Liczba głosów: 2

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Dobra alternatywa dla zalukaj.tv – Popcorn Time

Kabson

Naprawiamy uszkodzony nośnik danych.

Kabson

Upodabniamy Windows 7 do Win 10

Kabson

15 porad dla graczy rozpoczynających przygodę z Wiedźminem 3

Kabson

Konfiguracja VBA (Emulator GB Advance)

Kabson

Farmimy zasoby w MGS V: Phantom Pain

Kabson

2 komentarze

Avatar
Aneta 25 stycznia 2020 at 00:09

Przechodząc kolejny raz wiedźmina pominęłam wiele questów pobocznych, w tym quest Zoltana na 3 karty. Potwierdzam opisany tu jako niesprawdzony sposób na ich zdobycie – były w ciele dowódcy oxenfurckiego więzienia podczas wykonywania misji “Wielka Ucieczka”.

Odpowiedz
Kabson
Kabson 25 stycznia 2020 at 12:40

Ten poradnik oparty był o pierwszą “Day one edition” wersję gry. bez żadnych głównych patchy czy też DLC.
Tak czy siak, dziękuję za sprostowanie. Przypinam, może się komuś ta informacja przydać.

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.