Image default
PC/WindowsPoradniki

Oszukiwanie na ratio w każdym kliencie torrent

Jednym z pierwszych moich wpisów w tym serwisie był sposób na nabicie sobie ratio na trackerach torrent które je zliczają. Okazuje się, że niektóre klienty sieci torrent mają problemy z prawidłową obsługą local proxy (a właśnie na takiej zasadzie działa sposób oparty o GreedyTorrent). Na szczęście, z pomocą przychodzi nam aplikacja mRatio której działanie opiszę właśnie w tym poradniku. mRatio, w przeciwieństwie do GreedyTorrent jest samodzielną aplikacją emulującą klientów sieci torrent więc nie wymaga zmian w ustawieniach serwerów proxy w naszym ulubionym kliencie sieci torrent.

Ale po kolei…

1) Pobieramy aplikację mRatio. (nasz mirror na Userscloud.com) Aplikacja jest typu portable, więc nie wymaga instalacji oraz nie zaśmieca rejestru systemu Windows niepotrzebnymi wpisami.

2) Po jej uruchomieniu wyskoczy nam takie okno:

mratio_1

Skojarzenie z dowolnie wybranym klientem sieci Torrent nie jest przypadkowe, jak wspomniałem wcześniej mRatio jest emulatorem klientów sieci torrent – znaczy to, że działa ona niezależnie od  ulubionego przez nas klienta 😉

2) Aplikacja niestety nie jest tak wygodna jak opisywany wcześniej GreedyTorrent – aby nabijać sobie ratio na trackerach musimy manualnie dodać do mRatio wybrany plik torrent. Ale na tym te uniedogodnienia się na szczęście kończą, gdyż mRatio oferuje kilka sposobów na oszukiwanie na naszym ratio 😉

3) Klikając w zielony przycisk w lewym rogu aplikacji dodajemy plik torrent do aplikacji. Gdy to robimy wyskoczy nam bardzo przyjazne (w każdym razie, dla osób znających j. angielski) okienko:

mRatio-1

Niemal w 99% przypadków będziemy dodawać pojedynczy plik torrent do oszukania trackera, więc wybieramy tę opcję.

W tym momencie wypadałoby wybrać wersję klienta którego będziemy emulować – robi się to w zakładce Emulation. Jeżeli dany plik jest aktualnie pobieramy, zalecam wybrać taki sam tę samą wersję klienta sieci Torrent, którego używamy do emulacji.

4) Kolejna zakładka, która nas interesuje to Options.

mratio-options

Tutaj wybieramy emulację prędkości wysyłania (Upload Speed) jak i pobierania (Download Speed) danych z sieci. Moim zdaniem totalną głupotą jest początkowe ustawienie Seeding (100%) – dla trackera jest to informacja, że posiadaliśmy dany plik wcześniej niż pobraliśmy plik *.torrent…

Zalecam przestawić tę opcję na Leeching (oznacza ona, że plik jest aktualnie pobierany), bądź wybrać procent ukończenia pobierania w sekcji Custom %. W ten sposób ograniczymy się na narażenie na ban, w wypadku gdy naszymi działaniami zainteresuje się administracja trackera ;-p

Po ustawieniu parametrów seedowania, klikamy na Finish i to właściwie tyle.

W tym momencie aplikacja połączy się z trackerem i będzie emulować wysyłanie/pobieranie danych.

Ale to nie koniec możliwości aplikacji mRatio – jeżeli kliniemy PPM na załadowanym przez nas torrencie i wybierzemy opcję Advanced naszym oczom pojawi się naprawdę sporo możliwości konfiguracji:

mratio_adv

Te opcji konfiguracji pozostawiam Wam, drodzy V@riaci 😉  gdyż te, przedstawione powyżej używam na jednym naprawdę wrażliwym trackerze przez ostatnie pół roku i jeszcze nie naraziłem się nawet na tymczasowego bana. Moim zdaniem warto jest zastosować opcję Gradualy decrase upload speed /..is less than 1 gdyż obniża ona wartości wysyłane do trackera gdy jest niewielka ilość peerów.

Drugim dobrym pomysłem, jest zaniżenie transferów gdy nasze fałszywe ratio jest większe od 2 – nie oszukujmy się, żaden moderator/administrator trackera nie uwierzy w statystyki świadczące o tym, że w przeciągu kilku minut byliśmy w stanie wysłać więcej danych, niż posiadamy.

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 0 / 5. Głosów: 0

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Poradnik Autoit – polecenia warunkowe

Kabson

Włączanie trybu awaryjnego w Windows 10

Kabson

Metal Gear Solid V Phantom Pain – Trofeum “Conservation”

Kabson

Dobra alternatywa dla zalukaj.tv – Popcorn Time

Kabson

Tworzymy bootowalny pendrive z systemem operacyjnym.

Kabson

Instalacja modyfikacji za pomocą programu OpenIV

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.