Konsole Poradniki

Wiedźmin – droga do platyny (poradnik).

witcher3 platynka 300x164 Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).

Postanowiłem podsumować swoją przygodę z tą niesamowitą grą jaką jest Wiedźmin 3: Dziki Gon i naskrobać ostateczny poradnik do tego tytułu. W grze mamy do zdobycia 53 osiągnięcia, jednak niektóre z nich możemy łatwo przeoczyć bądź zablokować – oznaczyłem je ikonką ważne Wiedźmin  droga do platyny (poradnik)..

Jest to pierwszy poradnik takiego typu napisany przeze mnie, więc proszę o wyrozumiałość – wszelkie błędy proponuję zgłaszać w komentarzach.

platinium Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).Granica możliwości.

Platynka wpada standardowo po zdobyciu wszystkich innych osiągnięć. Droga do platyny to jakieś 100-120 godzin spędzonych  w grze. Jest to dość sporo czasu jednak zapewniam – rozgrywka jest tak zbalansowana, że nie będziecie się nudzić nawet 10 minut. Generalnie, jeżeli niczego nie pominiemy bądź nie natrafimy na żaden błąd wystarczy tylko jedno przejście gry aby zdobyć te osiągnięcie.

Rozpoczynając swoją znajomość z grą proponuję przeczytać mój pierwszy poradnik – 15 porad dla graczy rozpoczynających przygodę z Wiedźminem 3

Trofea zawiązane z rozwojem fabuły gry 

(nie do pominięcia)

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).Bez i agrest.

Znajdź Yennefer z Vengerbergu.

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).Prawdziwy przyjaciel.

Znajdź i uwolnij Jaskra.

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).Nekromanta.

Pomóż Yennefer wydobyć informacje z martwego Skjala.

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).Mediator rodzinny.

Znajdź żonę i córkę Barona.

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).Coś więcej.

Znajdź Ciri.

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).Ksenonauta.

Odwiedź Tir na Lia i przekonaj Ge’elsa do zdradzenia Eredina.

silver Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).Królobójca.

Pokonaj Eredina.

 Trofea związane z poziomem trudności.

Przechodząc grę, od razu wybieramy na ekranie startowym najwyższy poziom trudności. Aby ponownie nie rozpisywać się zalecam zajrzeć do tego poradnika w którym zamieściłem garść przydatnych porad dotyczących przetrwania w tej grze. Po ukończeniu głównego wątku na „Drodze ku zagładzie” odblokujemy automatycznie „Dziecko niespodziankę.” oraz „Trening na mordowni”. Zmiana poziomu trudności w trakcie gry zablokuje nam dostęp do złotego trofeum !

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik). Dziecko niespodzianka.

Ukończ grę na dowolnym poziomie trudności.

silver Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).Trening na mordowni.

Ukończ grę na poziomie trudności „Krew, pot i łzy” lub „Droga ku zagładzie”.

gold Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).Wiedźmin na szlaku.

Ukończ grę na poziomie trudności „Droga ku zagładzie”.

Trofea związane z wykonywaniem zadań wiedźmińskich:

Zadania wiedźmińskie polegają na ubiciu dość silnych bestii, aktywujemy je czytając zlecenia na tablicach ogłoszeń. Zleceń wiedźmińskich jest 26 (plus te dodatkowe z DLC, ale za ich wykonanie nie otrzymujemy żadnego trofeum). Proponuję odłożyć sobie 2 łatwe  zadania na później gdy będziemy ok. 10 poziomów wyżej od oponenta by nie mieć problemów ze zdobyciem trofeum „Równe szanse”

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik). Geralt zawodowiec.

Ukończ wszystkie zlecenia Wiedźmińskie. Zadanie czasochłonne, jednak całkiem przyjemne.

Po drodze do trofeum „Geralt zawodowiec” wpadną nam następujące trofea:

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).Skrzekacz.

Zadanie otrzymujemy we Wrońcach.

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).Nieustraszony pogromca wampirów.

Musimy ubić Sarasti’ego, zlecenie na niego znajdujemy we wsi Rudnik,Velen.

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).ważne Wiedźmin  droga do platyny (poradnik). Duch Lasu.

To trofeum jest łatwo przeoczyć. Zupełnie inaczej niż w przypadku pozostałych zadań wiedźmińskich w trakcie trwania tego zadania możemy wybrać w jaki sposób rozprawimy się z nękającą osadę bestią. Pierwszą możliwością jest odprawienie rytuału polegającego na złożeniu ofiary i ułaskawieniu bestii, drugą opcją jest po prostu ubicie Leszego i to właśnie dokonując tylko tego wyboru wpadnie nam to trofeum. Aby mieć możliwość zabicia potwora wystarczy w trakcie „namierzania” naszej ofiary rozmawiać jedynie ze Sven’em.

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).Czy to pies, czy to bies ?

Zlecenie dostępne w wiosce Rannvaig w archipelagu Skellige.

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).W proch się obrócisz.

Zlecenie otrzymamy od Kurt’a Dysart’a w Novigradzie.

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).Efekt dopplera.

Te zlecenie również otrzymujemy w Novigradzie.

Trofea związane z minigrą „Gwint”:

Gwint to bardzo ciekawy przerywnik pomiędzy pchaniem fabuły do przodu a ubijaniem potworów, zalecam skorzystanie z kolejnego poradnika aby niemieć żadnych problemów z tymi trofeami.

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).ważne Wiedźmin  droga do platyny (poradnik). Kolekcjoner kart.

W grze do zebrania mamy 195 kart do gry, aby zdobyć te trofeum wystarczy zebrać „tylko” 120, gdyż do trofeum nie potrzebujemy duplikatów. Ten pucharek jest bardzo łatwo przeoczyć (mi się to udało 😉 ) zatem polecam przestudiowanie mojego wcześniejszego poradnika w którym opisałem ogólne zasady zdobywania kart i rozpisałem się na temat tych najbardziej kłopotliwych.

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).ważne Wiedźmin  droga do platyny (poradnik). Mistrz Gwinta.

Aby wpadł nam ten pucharek musimy pokonać Tybalta i resztę uczestników turnieju zorganizowanego w Passiflorze.  Jest to dość trudne zadanie, gdyż przegranie któregokolwiek rozdania blokuje nam trofeum. Zalecam wykonanie kopi stanów gry (albo chociaż stworzenie nowego zapisu) ponieważ gracze z którymi przyjdzie się zmierzyć mają dość silne karty oraz całkiem spory zapas szarych komórek pod baniakami. Zdobycie tego trofeum zajęło mi prawie 45 minut prób – generalnie cała taktyka sprowadza się do tego, że musimy mieć szczęście podczas doboru kart na start rozgrywki. Pamiętajcie o zapisaniu stanu gry przed każdą rozgrywką – w ten sposób gdy coś pójdzie nie tak,  nie będziecie musieli powtarzać wcześniejszych partii.

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).Geralt i przyjaciele.

Czytaj także:  Naprawiamy uszkodzony nośnik danych.

Musimy wygrać jedną rundę jedynie za pomocą neutralnych kart. To trofeum na bank wpadnie samo podczas kompletowania zestawu. Karty „Geralt z Rivii„, „Cirilla„, „Yennefer z Vengerbergu„, „Villentretenmerth” oraz „Tajemniczy Elf” są bardzo praktyczne i sprawdzają się niemal w każdym rozdaniu karty proponuję więc dodać je do talii i wykorzystać moment, w którym oponent spasuje a po naszej stronie nie wyłożyliśmy jeszcze żadnej karty.

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).Hat-Trick.

Musimy w trakcie jednej rundy użyć trzech kart bohaterów oraz wygrać rozgrywkę. Trofeum jest banalne do wykonania i niemal na pewno wpadnie nam samo.

 

Trofea związane z walką, oraz rozwojem postaci:

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).Dendrolog.

Musimy odblokować wszystkie umiejętności z jednego drzewka. Proponuję wykupić wszystko z drzewka „zdolności” a następnie zresetować statystyki (szkoda punktów).

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).Mesmer.

Znak Aksji jest bardzo przydatny, zwłaszcza na początku rozgrywki. Aby ten pucharek wpadł do naszej kolekcji musimy wykupić oraz wyekwipować drugi poziom tej umiejętności „Marionetka” której używa się przytrzymując przycisk rzucenia znaku. Jeżeli będziemy pamiętać o mąceniu oponentom w głowach to nie będziemy mieć problemów z tym pucharkiem.

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).Śmierć w przestworzach.

Musimy używając znaku Aard zabić 20 przeciwników wrzucając ich w przepaść. Trofeum raczej nie wpadnie samo podczas grania – aby je zdobyć polecam farmić  lokację Diabli Dół wg. tego filmu:

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).Pandemonium.

Musimy zabić 50 przeciwników używając przy tym otoczenia (gaz bagienny, owady, obiekty itp.) Trofeum powinno wpaść samo, gdyż na najwyższym poziomie trudności z pewnością docenicie możliwość podpalania za pomocą Igni wszelakich elementów otoczenia które wyrządzają krzywdę przeciwnikom. Jeżeli tak się nie stanie, pokręcicie się po Velen – w tej lokacji jest mnóstwo miejsc występowania eksplodujących oparów.

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).Kontra.

Kontry to zarówno efektowne jak i efektywne nękanie przeciwników. Trofek jest banalny do zdobycia, wystarczy zostawić sobie jednego przeciwnika (polecam bandytów) i cierpliwie kontrować jego ataki nie zabijając go. Puchar wpadnie po 10 udanych kontrach pod rząd.

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).Zabójcza sekwencja.

Grając na najwyższym poziomie trudności to trofeum może okazać się trudne do zdobycia. Polecam zabrać się za nie na ok. 22-25 poziomie rozwoju naszej postaci. Wracamy zatem do Białego Sadu i szukamy stada wilków. Z dobrym ekwipunkiem nie będziemy mieli problemów z rozgromieniem 5 sztuk bez użycia znaku Quenn nie otrzymując przy tym żadnych obrażeń (pamiętajcie o unikach..).

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).Żywy zapalnik.

Podpalamy za pomocą znaku Igni przeciwnika, a następnie doprawiamy go petardą „Smoczy Sen” Musimy to powtórzyć  dziesięć razy a trofek wpadnie.

silver Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).Rzeźnik z Blaviken.

Pozornie zatłuczenie 5 przeciwników w dziesięć sekund może wydawać się trudne jednak te sreberko jest dość proste do zdobycia. Podobnie jak w przypadku „Zabójczej sekwencji” zabieramy się za nie mając dość podpakowaną postać. Osobiście udało mi się to wbić „zbierając” zgraję niskopoziomowych wilczków w grupę i potraktowałem ich Wyśmienitą Gwiazdą Tańczącą, a niedobitków szybko dobiłem z miecza.

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).Mutant.

Kolejny prosty pucharek do kolekcji – wpadnie sam w trakcie dążenia do osiągnięcia „Munchkin”. Po prostu wystarczy wyekwipować dowolne mutageny w 4 sloty jednocześnie. Zdobywamy go na 28 poziomie rozwoju postaci.

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).Dywersyfikacja.

W trakcie jednej walki musimy zabić 3 przeciwników na 3 różne sposoby.  Wybieramy zatem 1 oponenta, któremu robimy krzywdę za pomocą miecza, drugi dostaje od nas petardę „gratis” a trzeciego jegomościa podpalamy Igni lub faszerujemy bełtami z kuszy. Banał.

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).Strzelec wyborowy.

Musimy wykonać 50 headshotów zabijając niziołków, ludzi bądź elfów (potworów nie zlicza). Trofeum mozolne, jednak jeżeli pamiętamy o nim i od początku gry zabijamy przeciwników za pomocą umieszczania bełtów między ich oczami to nie powinniśmy mieć z nim problemów. Przeciwników proponuję uspokajać znakiem Aksji, a następnie robić im kuku 😉

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).Co to było ?.

Aby najprościej zdobyć to trofeum, musimy użyć kontry, szybko zaatakować, następnie użyć Aksji i doprawić oponenta petardą. Z tym wszystkim musimy wyrobić się w czasie 4 sekund. Po kilku próbach trofeum będzie Wasze.

silver Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).ważne Wiedźmin  droga do platyny (poradnik). Równe szanse.

Aby zdobyć to trofeum, musimy wykonać 2 zlecenia na potwory nie używając żadnych znaków, eliksirów, mutagenów, olejów i petard. Zadanie proste do ogarnięcia, jednak łatwe do pominięcia – zostawcie sobie 2 niskopoziomowe zlecenia, przed walką schowajcie do ekwipunku wszystkie przedmioty (proponuję wyekwipować tylko żarcie typu woda itp.) i ruszajcie ubić te pokraki.

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).Na każdą okazję.

Musimy zebrać 12 różnych receptur na eliksiry. Wpada samo w trakcie rozgrywki.

Czytaj także:  Gramy w szachy za pomocą Facebook Messenger

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).Grenadier.

Wpadnie samo podczas rozgrywki, tym razem ze zebranie 6 unikatowych receptur na petardy.

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).Mól książkowy.

Kolejny banał, czytajcie każdą zebraną książkę a trofeum wpadnie po odłożeniu na półkę 30 z nich.

silver Wiedźmin  droga do platyny (poradnik). Uzbrojony i niebezpieczny.

Wystarczy zebrać i wyekwipować cały zestaw wiedźmińskiego zestawu (łącznie z kuszą). Jako, że zestawy tych zbroi są podstawą naszego przeżycia powinno nam to wpaść gdy będziemy dobijać 30 poziom doświadczenia.

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).Buffon.

Musimy aktywować wszystkie premie do znaków jednocześnie korzystając z Miejsc Mocy. Ten pucharek raczej sam nam nie wpadnie – najprościej udać się do Białego Sadu, dosiąść Płotkę i pozwiedzać okoliczne Miejsca Mocy.

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).Wielki, zły wilk.

Trofek wpadnie nam przy okazji wykonywania trofeum „Deratyzator” – po prostu musimy wysadzić w powietrze 10 siedlisk potworów.

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).Nietykalny.

Bardzo proste trofeum, o ile opanowaliście stosowanie kontr – po prostu zapisujecie się na turniej pięściarski a następnie musicie go wygrać w taki sposób, aby nie dostać ani razu w japę 😉

silver Wiedźmin  droga do platyny (poradnik). Deratyzator.

Musimy zniszczyć wszystkie gniazda potworów w Velen i pod Novigradem, albo w Skellige.Lokalizacje gniazd potworów poznajemy czytając wieści na tablicach ogłoszeniowych. Powinno wpaść w trakcie odkrywania mapy.

silver Wiedźmin  droga do platyny (poradnik). Utrapienie koronera.

Musimy jednocześnie nałożyć na oponenta krwawienie, zatrucie i podpalenie. Trofek bardzo prosty do wykonania, posiłkujcie się tym filmikiem:

Aby kolejne sreberko pojawiło się na naszej liście, musimy tak wykończyć przeciwnika 10 razy.

gold Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).Munchkin.

Osiągnij 35 poziom rozwoju postaci. Jestem niemal na 100% pewny, że wpadnie samo pod koniec gry o ile nie przeoczyliście żadnych zadań pobocznych. Jeżeli tak się nie stanie, polecam skorzystać z tego poradnika aby szybko dobić wymagany poziom.

Pozostałe trofea:

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).Gon, czarownica i stara wieża.

Musimy ukończyć wszystkie zadania, które dostajemy od Keiry. Aby nie zablokować osiągnięcia „Drużyna w komplecie” podczas ostatniej rozmowy z Keirą (tą odbywającą się pod wieżą) wybieramy opcje 2,2,2,2,1,1.

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik). Twórca królów.

Musimy pomóc jednemu z dzieci Cracha an Craite zasiąśc na tronie. Dokonamy tego wykonując dwa zadania poboczne polegające na pomocy Cerys „Wybraniec bogów” oraz Hjalmarowi w „Władca Undvik”. Następnie udajemy się na ucztę w Kaer Trolde i decydujemy się z kim ukończymy powierzone nam zadanie. W tym momencie musimy wybrać Cerys bądź Hjalmara. Inne opcje blokują to trofeum !

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).ważne Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).ważne Wiedźmin  droga do platyny (poradnik).Drużyna w komplecie.

To trofeum jest łatwe do przeoczenia, polega ono na zwerbowaniu określonych osób na finalną bitwę w Kaer Morhen. Aby nie zablokować tego trofeum musimy wykonać kilka zadań pobocznych, wybierając w nich odpowiednie opcje podczas dialogów. Polecam zakończyć wszystkie zadania z serii „Towarzysze broni…” gdyż czym większą ekipę zbierzemy na ostatnie starcie z Dzikim Gonem, tym lepiej dla nas.

Keira MetzMusimy ukończyć watek fabularny związany z Keirą, a na jego końcu pokierować rozmową wybierając opcje 2,2,2,2,1,1. W ten sposób nie sprowokujemy czarodziejki do walki i odeślemy ją do Kaer Morhen.

Triss Merigold – Pod koniec zadania „Teraz albo nigdy”  w sekwencji pożegnania Triss, musimy wyznać jej miłość i poprosić by została w Novigradzie. W ten sposób Geralt ją zaliczy a my mamy pewność, że trofeum nam się nie zablokuje 😉

Roche i Ves – Wykonaj zadanie „Oko za oko” a następnie wystarczy z nim pomówić w trakcie trwania zadania „Towarzysze broni: Novigrad”

Zoltan Chivay – po prostu porozmawiaj z nim w trakcie trwania zadania „Towarzysze broni: Novigrad”

Ermion – porozmawiaj z nim w trakcie trwania zadanie „Towarzysze broni: Skellige”

W trakcie wykonywania zadań „Towarzysze…” możemy zwerbować znacznie więcej osób do pomocy jednak tylko w/w  zaliczają się do trofeum.

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik). Zamachowiec.

Wystarczy pomóc Sigismundowi Dijkstrze w obaleniu króla Radowida. Jest to jedno z zadań pobocznych. Jako, że Radowid to totalny psychol więc skrócenie  go o głowę to czysta formalność po wykonaniu szeregu misji pobocznych.

silver Wiedźmin  droga do platyny (poradnik). Pięściarz.

Musimy pokonać Olafa, mistrza walk na „lepy” ze Skellige.

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik). Mistrz Mistrzów.

Ukończ wszystkie zadania związane z walkami na pieści w Velen, w Novigradzie i na Skellige. Kolejne dość proste zadania, o ile pamięta się o kontrach.

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik). Szybki i Wściekły.

Musimy wygrać wszystkie wyścigi konne w grze. Jest to bardzo łatwe, a dodatkowo za każdy wygrany wyścig dostajemy bardzo dobre nagrody.

bronze Wiedźmin  droga do platyny (poradnik). Światowidz.

Aby odblokować to trofeum musimy odblokować 100 punktów szybkiej podróży na mapie. Wcześniej czy później wpadnie samo.

 

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen 4.2 / 5. Liczba głosów: 5

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Naprawiamy uszkodzony nośnik danych.

Kabson

Usuwamy 'Foldery' z widoku Ten Komputer w Windows 10

Kabson

Wiedźmin III – Droga ku zagładzie

Kabson

Poradnik Autoit – pliki *.ini

Kabson

Tworzymy kopię zapasową naszego profilu Google

Kabson

Monster Hunter World – droga do platyny

Kabson

12

avatar
8 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
NieważneJakub MarciniakRobertKabsonMichał Seńczuk Recent comment authors

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Subksrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nieważne
Gość
Nieważne

Trofeum jest TO, nie TE.

Jakub Marciniak
Gość
Jakub Marciniak

Czy żeby zdobyć platynę trzeba przejść grę na najwyższym poziomie trudności??

Robert
Gość
Robert

Mam pytanko czy trening na mordowni dostane za podstawową fabułe czy musze jeszcze dodatki pszejsc serce z kamienia i krew i wino proszę o radę? ?

Michał Seńczuk
Gość

Witam. Jeżeli gram na najwyższym poziomie trudności i ominę jedno bądź kilka trofeów do platyny. I przejdę grę i zacznę na new gamę + albo zacznę od nowa na najniższym poziomie trudności i dokończę te pominięte trofea to wpadnie mi platyna? Czy wszystkie trofea muszę zrobić na najwyższym poziomie trudności?

Kuba :)
Gość
Kuba :)

Tak to była ta karta którą miałeś wygrać od Krwawego Barona 🙂

Michal
Gość
Michal

nie jestem pewien ale podczas tego zadania gdy wracalem do Krawego Barona jedna karta lezala na stole to nie byla ta karta ktora mialem wygrać ?

Karolek
Gość
Karolek

Zawsze możesz próbować w new game + jednak nie jestem pewien czy karty zostają – trzeba by się do tego dokopać w internetach 🙂

Michal
Gość
Michal

Witam, mam nadzieje ze ktos tutaj jeszcze trafi i to czyta, czy jezeli podczas wykonywania misji zwiazanej z gra w Gwinta nie zagrałem z krwawym Baronem bede mial mozliwosc gry w przyszlosci czy karta ktora od niego powinienem wygrac przepadła na wieki ?

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej