KonsolePoradniki

Wymiana analogów w padzie Playstation 4

Każdego posiadacza konsoli Playstation 4 wcześniej czy później dotknie problem tzw. „pękniętej gumy” – czyli zniszczenia antypoślizgowych nakładek na analogach. Tak samo i było w moim przypadku – zdecydowałem się na rozwiązanie dość radykalne – zakupiłem aluminiowe grzybki (takie nigdy się nie poprzecierają). W tym poradniku opiszę Wam prosty sposób na ich wymianę.

Aby tego dokonać będziemy potrzebować drobnego gwiazdkowego wkrętaka, pęsety i ok. 15 minut czasu. Przy zakupie nowych grzybków warto się upewnić, czy oby na pewno są one do PS4 – o ile te kilka mm wysokości więcej w przypadku grzybka z konsoli Playstation 3 większości osób nie zrobi różnicy, to już podstawa grzybka w wersji PS4 jest mniejsza więc analogi blokują się po złożeniu pada. Oczywiście, da się to obejść (trzeba wyciąć cześć podstawy grzybka) jednak moim zdaniem warto przeczytać 2 razy opis aukcji a nie przysparzać sobie problemów 😉

Rozpoczynamy, pod spodem pada znajdują się 4 śrubki, których musimy się pozbyć:

scr 18824421 300x178 Wymiana analogów w padzie Playstation 4

Śruby przydadzą się później – odkładamy je w jakieś bezpieczne miejsce 😉

Teraz czeka nas trochę gimnastykowania – musimy rozdzielić wierzchnią część pada od spodu – trzymają się one dość mocno a my nie możemy użyć za dużo siły gdyż tasiemka łącząca lightbar z płytą główną pada jest dość krótka. Ponadto oba spusty R2 oraz L2 posiadają małe sprężynki odbijające je do stanu początkowego które nagminnie podczas rozkręcania pada wypadają. Polecam rozmontować je na stole zaczynając od lewej strony pada, lekko podważyć  środek a następnie skupić się na prawej stronie. Jeżeli wspomniane przyciski zostaną w dolnej części obudowy upewnijcie się, że wspomniane przeze mnie sprężynki nie „wyleciały w kosmos” – bez nich oba spusty nie będą działać prawidłowo.

Po rozdzieleniu obu stron obudowy wyjmijcie tasiemkę łączącą lightbar z płytą główną:

scr 19682953 300x168 Wymiana analogów w padzie Playstation 4

A następnie odłączcie baterię:

scr 19766234 300x169 Wymiana analogów w padzie Playstation 4

Pod baterią znajduje się kolejna śrubka, którą należy się zaopiekować:

scr 19855046 300x169 Wymiana analogów w padzie Playstation 4

Teraz musicie użyć pęsety i odłączyć tasiemkę panelu dotykowego:

scr 19978484 300x169 Wymiana analogów w padzie Playstation 4

Nie widać tego na pierwszy rzut oka, ale płytę główną z obudowy wyjmujemy z całym „szkieletem” trzymającym oba wibratory – ten ruch wykonujcie ostrożnie, gdyż kabelki łączące oba silniczki z płytą główną wyglądają na bardzo delikatne. Po wyjęciu płyty głównej pad będzie wyglądał mniej więcej tak:

IMAG0048 300x168 Wymiana analogów w padzie Playstation 4

W moim przypadku zakupiłem również komplet nowych gumek pod przyciski – koszt to ok. 6 złotych i wymieniłem je właśnie w tym kroku.

Co bardziej dociekliwi zauważyli już, że mój spust R2 „gdzieś” przepadł – celowo go usunąłem, aby później zaprezentować najprostszy sposób ponownego złożenia tych problematycznych przycisków.

Aby zdemontować grzybki analogów musimy je powoli wyciągnąć – wychodzą dość gładko więc nie powinniście mieć z tym problemu, po zdemontowaniu starych analogów na ich miejsce zakładamy nowe:

IMAG0052 300x168 Wymiana analogów w padzie Playstation 4

Złożenie pada powinno Wam pójść bezproblemowo, teraz wspomniany tips na problem tych nieszczęsnych przycisków R2/L2 – najprościej jest nałożyć tę sprężynkę na przycisk  (jak przyjcie się uważnie zarówno przyciski jak i obudowa pada posiada miejsca na nią) a następnie należy wcisnąć całość na swoje miejsce – jeżeli złożycie wszystko prawidłowo przyciski nie będą miały problemów z odbijaniem się na zerową pozycję.

IMAG0054 300x168 Wymiana analogów w padzie Playstation 4

 

 

 

 

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Utworzenie skrótu do programu, tak by uruchamiał się na określonym przez nas rdzeniu.

Kabson

Zmiana lokalizacji folderu Dysku Google

Kabson

Podmiana ikon dysków i rozszerzeń w Windows 8.1

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Ace Combat Skies Unknown

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Murdered: Śledztwo zza grobu

Kabson

DOOMowe przedszkole, czyli droga do platyny

Kabson

Zostaw komentarz

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej