Internet

6 Najlepszych stron poświęconych emulacji.

Dzisiaj podzielę się z Wami 6 najlepszymi (oczywiście, moim zdaniem) stronami poświęconymi emulacji w sieci. Dlaczego postanowiłem stworzyć listę tylko 6 a nie dla przykładu stworzyć topkę z 10,20 i więcej witrynami ? Uważam, że w obecnych czasach każdy już powinien znać wujaszka google – ja pragnę zwrócić uwagę na te z którymi sam się przyjaźnię od kilku dobrych lat.

Emuparadise.me

emuparadise 150x150 6 Najlepszych stron poświęconych emulacji. Dość rozbudowana strona z własnym hostingiem starych gier, znajdziecie tutaj m.in. emulatory niemal każdego systemu, romy do większości starych konsol i również pełne fullsety. Strona w j. angielskim. Oprócz gier na stare konsole znajdziecie tutaj również rozbudowany dział abandonware. Pliki z Emuparadise.me pobierają się dość topornie, a to za sprawą dzielenia łącza pomiędzy darmozjadami a użytkownikami premium.

 

 

Romhustler.net

romhustler 150x150 6 Najlepszych stron poświęconych emulacji. Kolejna strona z własnym hostingiem na której również znajdziecie wiele ciekawych tytułów ze szkolnych lat. W porównaniu do strony opisanej wcześniej transfery z Romhustler.net są zazwyczaj znacznie większe jednak czasem zdarza im się „chrupnąć” zatem polecam skorzystanie z jakiegoś menadżera pobierania. Strona również w j. angielskim ale z powodu intuicyjnej wyszukiwarki łatwo się w niej połapać

 

 

Romnation.net

romnation 150x150 6 Najlepszych stron poświęconych emulacji. Trzecia strona w naszym zestawieniu oferująca własny serwer przechowywanych plików, witryna bardzo podobna do  Romhustler’a jednak specjalizuje się w naprawdę starych systemach zatem nawet gier na 'szaraczka’ tutaj nie znajdziemy.

 

 

 

SnesOrama.us

sor 150x150 6 Najlepszych stron poświęconych emulacji. Jedne z większych for poświęconych emulacji. Znajdziecie na nim wiele romów do wszelakich konsol (w tym również na X360/PS3. Jak to z forami bywa, z dostępnością plików umieszczonych zazwyczaj na hostingach typu catshare, depositfile itp. bywa różnie. Te forum to prawdziwa perełka dla osób znających j. angielski, gdyż otrzymanie fachowej pomocy trwa tutaj zazwyczaj mniej niż 15 minut.

 

 

TheIsoZone.com

theisozone 150x150 6 Najlepszych stron poświęconych emulacji. Bardzo rozbudowany katalog starych gier w którym znajdziecie naprawdę wiele trudno dostępnych perełek  (demo dyski, materiały promocyjne wręczane na E3 itp). Na TheIsoZone znajdziecie wiele staroci (zarówno konsolowych, jak i PC’towych) oraz przeróżne fullsety. Niestety pliki trzymane są na naprawdę „dzikich” mało popularnych hostingach, więc z transferami (bez wykupionego premium…) bywa różnie.

 

 

Pleasuredome Tracker

pleasuredome 150x150 6 Najlepszych stron poświęconych emulacji. Jeżeli istnieje możliwość doświadczenia „emulacyjnego orgazmu” to prawdopodobnie Pleasuredome jest miejscem, gdzie o niego najłatwiej. Jest to prywatny tracker sieci torrent, na którym znajdziecie chyba wszystko o czym może zamarzyć fan emulacji. Prócz romów oraz obrazów iso wszelakiego rodzaju, tracker indeksuje wiele starych czasopism komputerowych (przeważnie angielskich) oraz wiele fullsetów których rozmiary liczy się tutaj w setkach gigabajtów… Niestety, nie ma różny bez kolców – minimalne ratio jakie nas obowiązuje to 1:1 nieprzestrzeganie tej zasady naraża nas na szybkie oberwanie BANanem. Niemal każdy torrent posiada po kilkanaście seedów i naprawdę ciężko jest utrzymać ratio narzucone na nas przez adminów strony. Proponuję zastosować jedną z tych metod na nabicie sobie odpowiednich statystyk.


To by było na tyle, a jakie są wasze typy ? proszę o umieszczanie odpowiedzi w komentarzach 😉

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

TemplarGFX’s ACM Overhaul

Kabson

Need For Speed Underground 2 HD Mod

Kabson

Duty Calls

Kabson

Emulacja konsoli NES/Pegasus

Kabson

Chip’n Dale Rescue Rangers (unofficial remaster)

iPOD

M.A.M.E Extras (Zawsze najnowsza wersja)

Kabson

Zostaw komentarz

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej