PC/WindowsPoradniki

Wyłączamy Hello w Firefox

Hello w Firefoxie to nic innego jak całkiem przyjazny video chat który do działania wymaga jedynie by nasz rozmówca również posiadał przeglądarkę spod szyldu Mozilli. W czasach gdy wideokonferencjami rządzi Skype zaś większość ludzi posiadająca konta na FB zapomniała już o komunikatorze Gadu-Gadu takie posunięcie może wydawać się nad wyraz dziwne…

W tym poradniku prezentujemy Wam, w jaki sposób na zawsze pozbyć się Hello z przeglądarki. Najprostszą metodą jest oczywiście prawoklik na ikonce Hello oraz wybranie „Usuń z paska narzędzi” ale de facto to tylko połowiczne rozwiązanie – Hello nadal „gdzieś tam jest”.

Aby kompletnie zrezygnować z tej usługi wykonujemy następujące czynności:

1) W pasku adresu wpisujemy

about:config

2) Wyskoczy nam informacja ostrzegająca przed dłubaniem w zaawansowanych ustawieniach przeglądarki, nie zrażając się klikamy na Zachowam ostrożność, obiecuję!

scr 17407812 1024x425 Wyłączamy Hello w Firefox

3) Teraz wystarczy w polu wyszukiwania wpisać frazę loop.enabled aby odfiltrować wszystkie ustawienia. Naszym oczom powinien pojawić się jeden wynik, dwukrotnie na nim klikając zmieniamy jego wartość na false.

scr 17665578 Wyłączamy Hello w Firefox

Po uruchomieniu przeglądarki ponownie usługa Hello przestanie być aktywna.

Na zakończenie wyjaśniam dlaczego ustawienia Hello posiadają tak dziwny prefiks – Loop to nic innego jak początkowa nazwa projektu, który później przemianowano na Hello – możecie o tym przeczytać na MozillaWiki.

 

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Cztery proste metody na sprawdzenie typu tablicy partycji (GPT/MBR)

Kabson

Wiedźmin III szybki zarobek

Kabson

Odzyskujemy hasła z popularnych przeglądarek intenetowych

Kabson

Jak zdobyć trofeum „Consummate Cross-dresser” w Final Fantasy 7

Kabson

Poradnik Autoit – podstawowe operacje na plikach.

Kabson

Kasujemy plik wymiany podczas zamykania systemu

Kabson

Zostaw komentarz

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej