KonsolePoradniki

Metal Gear Solid V Phantom Pain – farmimy żołnierzy S+/S++

Dobra armia potrzebuje wyszkolonych żołnierzy, a tych w MGS:PP jest jak na lekarstwo. W tym poradniku przedstawiam Wam jak hurtowo zdobywać żołnierzy S+/S++.

Moment w którym pojawiają się ci weterani niestety nie jest ściśle określony jednak z pewnością powiązany jest z naszymi postępami w grze. Zatem starajmy się posiadać wysoki poziom Heroism (w moim przypadku S+ byli dostępni od ok. 550,000), zaliczajmy misje główne na maksymalną ocenę, rozbudowujmy bazę i FOB, od czasu do czasu atakujcie FOB’y oponentów (wiem, że to jest nudne ale celujemy przecież w platynę…) .

Co będzie nam potrzebne:

Int-Scope na maksymalnym lvl. – tylko w ten sposób możemy przeskanować przeciwnika z rangą S++

Fulton Device bądź D-Dog wyposażony w Tactital (Fulton) Vest – druga opcja znacznie skraca czas potrzebny na wysyłanie przeciwników w powietrze.

Wormhole Device – korzystając z mojego poradnika często będziecie znajdować się blisko przeciwników, więc raczej zależy Wam na 100% powodzeniu ekstrakcji.

Stealth Camo – potrzebny z w/w powodów, niewidzialność gwarantuje nam mniej stresu oraz znacznie zwiększa szybkość rekrutacji.

Cyborg Ninja Uniform – dzięki temu skinowi Snake znacznie szybciej się porusza co również skraca czas potrzebny na pozyskanie kamratów z wysokimi rangami.

Infinity Bandana (opcjonalnie) – aby trochę zaoszczędzić na zrzutach amunicji.

WU S.Pistol lvl.5 (opcjonalnie) – ten pistolet posiada wbudowany tłumik, zatem korzystamy z niego wraz z Infinity Bandaną, w przeciwnym razie polecam dowolną broń STN z tłumikiem (moim ulubieńcem jest wyciszony S-1000 Air S na 7 lvl który polecam.)

Jak zapewne już się domyślacie, te przedmioty zdobywamy niemal pod koniec gry ale spokojnie – rekrutacja żołnierzy to robota na end game.

Zasada rekrutacji:

Potrzebujemy dostać się w okolice dowolnej z niżej wymienionych misji Side- Op

a) Prisoner Extraction
b) Extract The Highly-Skilled Soldier
c) Eliminate The Tank Unit
d) Eliminate The Armored Vehicle Unit

Generalna zasada jest taka, by znaleźć misję z dużą ilością żołnierzy i to najlepiej na otwartym terenie (przyśpiesza to skanowanie przeciwników).

Teraz to, co musimy zrobić:

1) Aktywujemy misję Side-Op (w prawym-górnym rogu pojawi się napis checkpoint, oraz gra zrobi save)
2) Skanujemy przeciwników, jeżeli napotkamy jakichś S/S+/S++ to zabieramy ich ze sobą, ważne jest to by zostawić co najmniej 1 oponenta.
3) Wracamy w miejsce, w którym aktywowaliśmy Side-Opa (bądź oddalamy się w dowolnym kierunku) aby gra zapisała nasz progres/checkopint.
4) Z menu głównego wybieramy opcję Checkpoint, po jego wczytaniu aktywujemy ponownie Side-Opa. Jak się okazuje, gra zrespawnowała wszystkich oponentów więc zapętlamy się do punktu pierwszego i powtarzamy ten proces aż do znudzenia.

Jak się już domyślacie, gra losowo obdarowuje statystykami naszych oponentów od czasu do czasu rzucając w wir walki prawdziwych koksów. Jednak nie jest tak różowo, przeciwnicy z umiejętnością Boaster  potrafią kamuflować swoje (zazwyczaj niższe) statystyki:

Pisząc ten poradnik niestety nie zrobiłem fotki żadnemu S++ jednak macie moje słowo, że i takie kozaki się trafiają – niestety dosyć rzadko, gdyż w ciągu godziny udaje mi się “ustrzelić” ze 2-3 sztuki…

Powodzenia !

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Poradnik Autoit – Tworzymy proste GUI

Kabson

Usuwamy moduły szpiegujące z systemu Windows 10

Kabson

6 porad jak przyśpieszyć system Windows

Kabson

Wyłączamy aplikacje działające w tle w Windows 10

Kabson

Tworzymy bezpieczny folder w systemie Windows

Kabson

Konfiguracja ppsspp (emulator Playstation Portable)

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej