Konsole Poradniki

Metal Gear Solid V Phantom Pain – farmimy żołnierzy S+/S++

Dobra armia potrzebuje wyszkolonych żołnierzy, a tych w MGS:PP jest jak na lekarstwo. W tym poradniku przedstawiam Wam jak hurtowo zdobywać żołnierzy S+/S++.

Moment w którym pojawiają się ci weterani niestety nie jest ściśle określony jednak z pewnością powiązany jest z naszymi postępami w grze. Zatem starajmy się posiadać wysoki poziom Heroism (w moim przypadku S+ byli dostępni od ok. 550,000), zaliczajmy misje główne na maksymalną ocenę, rozbudowujmy bazę i FOB, od czasu do czasu atakujcie FOB’y oponentów (wiem, że to jest nudne ale celujemy przecież w platynę…) .

Co będzie nam potrzebne:

Int-Scope na maksymalnym lvl. – tylko w ten sposób możemy przeskanować przeciwnika z rangą S++

Fulton Device bądź D-Dog wyposażony w Tactital (Fulton) Vest – druga opcja znacznie skraca czas potrzebny na wysyłanie przeciwników w powietrze.

Wormhole Device – korzystając z mojego poradnika często będziecie znajdować się blisko przeciwników, więc raczej zależy Wam na 100% powodzeniu ekstrakcji.

Stealth Camo – potrzebny z w/w powodów, niewidzialność gwarantuje nam mniej stresu oraz znacznie zwiększa szybkość rekrutacji.

Cyborg Ninja Uniform – dzięki temu skinowi Snake znacznie szybciej się porusza co również skraca czas potrzebny na pozyskanie kamratów z wysokimi rangami.

Infinity Bandana (opcjonalnie) – aby trochę zaoszczędzić na zrzutach amunicji.

WU S.Pistol lvl.5 (opcjonalnie) – ten pistolet posiada wbudowany tłumik, zatem korzystamy z niego wraz z Infinity Bandaną, w przeciwnym razie polecam dowolną broń STN z tłumikiem (moim ulubieńcem jest wyciszony S-1000 Air S na 7 lvl który polecam.)

Jak zapewne już się domyślacie, te przedmioty zdobywamy niemal pod koniec gry ale spokojnie – rekrutacja żołnierzy to robota na end game.

Zasada rekrutacji:

Potrzebujemy dostać się w okolice dowolnej z niżej wymienionych misji Side- Op

a) Prisoner Extraction
b) Extract The Highly-Skilled Soldier
c) Eliminate The Tank Unit
d) Eliminate The Armored Vehicle Unit

Generalna zasada jest taka, by znaleźć misję z dużą ilością żołnierzy i to najlepiej na otwartym terenie (przyśpiesza to skanowanie przeciwników).

Teraz to, co musimy zrobić:

1) Aktywujemy misję Side-Op (w prawym-górnym rogu pojawi się napis checkpoint, oraz gra zrobi save)
2) Skanujemy przeciwników, jeżeli napotkamy jakichś S/S+/S++ to zabieramy ich ze sobą, ważne jest to by zostawić co najmniej 1 oponenta.
3) Wracamy w miejsce, w którym aktywowaliśmy Side-Opa (bądź oddalamy się w dowolnym kierunku) aby gra zapisała nasz progres/checkopint.
4) Z menu głównego wybieramy opcję Checkpoint, po jego wczytaniu aktywujemy ponownie Side-Opa. Jak się okazuje, gra zrespawnowała wszystkich oponentów więc zapętlamy się do punktu pierwszego i powtarzamy ten proces aż do znudzenia.

Czytaj także:  Uruchamiamy serwer FTP na androidzie

Jak się już domyślacie, gra losowo obdarowuje statystykami naszych oponentów od czasu do czasu rzucając w wir walki prawdziwych koksów. Jednak nie jest tak różowo, przeciwnicy z umiejętnością Boaster  potrafią kamuflować swoje (zazwyczaj niższe) statystyki:

Pisząc ten poradnik niestety nie zrobiłem fotki żadnemu S++ jednak macie moje słowo, że i takie kozaki się trafiają – niestety dosyć rzadko, gdyż w ciągu godziny udaje mi się „ustrzelić” ze 2-3 sztuki…

Powodzenia !

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Zmniejszamy rozmiar pliku hiberfil.sys

Kabson

Pozbywamy się ikonki ze skompresowanych plików i folderów w Windows 10

Kabson

MGS V:Phantom Pain – Farmienie GMP

Kabson

7 porad na start dla użytkowników systemu Windows 10

Kabson

Uaktywniamy czarny styl w Windows 10

Kabson

Tworzymy bootowalny pendrive z systemem operacyjnym.

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dabra
Dabra
5 lata temu

Dziękuje za odpowiedzi. Platyna już dawno wpadła (oczywiście wersja na PS3). A tak btw, twój blog jest świetny. Oby tak dalej 😉

Dabra
Dabra
5 lata temu

Dziękuje za odpowiedź, a tak w ogóle to ja mam na imię Seba i akurat z osiedlem mam mało wspólnego;) Mam jeszcze trochę pytań ale głównie o Dispatch Mission. Jakich wojaków trzeba wysyłać na główne misje Rangi S? Mam misję „Rescue the Peacekeepers” i wysyłam wojaków z Rangą S ale ża żadne skarby świata, żaden nie potrafi ich ukończyć, dodatkowo zawsze jest jakaś strata w żołdakach. Następne pytanie jest właśnie o awans. Jak sprawić żeby żołdaki dostały medale?

iPOD
iPOD
5 lata temu
Reply to  Dabra

Jak dobrze pamiętam, każdy żołdak może zdobyć 3 medale – jeden jest za ukończenie standardowych misji w grze, drugi za FOB i trzeci za dispacze, w ten sposób czasem można podnieść piechura o rangę wyżej. Ja wysyłałem z coś koło 50% szansy na powodzenie ze 4 razy aby to ukończyć, ale platyna to platyna 😉

Dabra
Dabra
5 lata temu

Czyli mam rozumieć, żeby otrzymywać żołnierzy rangi S do bazy to trzeba mieć min 500 tyś heroizmu i dodatkowo pozbyć się żołnierzy ze skillem Boaster? Po porwałem ich już ze 30 i żaden nie pojawił mi się w bazie, a to dość dziwna sytuacja. Dziękuję za wcześniejszą odpowiedź;)

Dabra
Dabra
5 lata temu

Witam. Mam problem z tą grą, a mianowicie na swojej drodzę spotykam żołnierzy z rangą S. Problem polega na tym iż gdy porywam takowych żołnierzy do bazy i wykonuje do końca misję to ci żołnierze nie pojawiają się ani w podsumowaniu ani nawet w bazie. Pojawiają się o rangę mniejszą, czyli zamiast S, pojawia się A++. Dodam że mam 90 % gry. Wszystkie misję ukończone na rangę S wraz z dodatkowymi celami, 100 ukończonych side opsów, 445 tyś heroizmu oraz najnowszy patch. Od czego to może zależeć? Z góry dziękuje za odpowiedź.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej