PC/Windows Poradniki

Przywracamy gadżety pulpitu w systemach Windows 8 i 10

 

Jak wszystkim wiadomo twórcy Windows odeszli od koncepcji mini aplikacji przypinanych na pulpicie w systemach 8/8.1/10 zastępując je dynamicznymi kafelkami. O ile te rozwiązanie w systemie W8 jeszcze „jakoś” działało to już w nowszych odsłonach okienek ten patent po prostu się nie sprawdza – nie dość, że kafelki nie są w stanie wyświetlać informacji systemowych to na dodatek musimy przechodzić do menu start aby je zobaczyć. Na szczęście istnieje sposób aby je przywrócić – a to wszystko za sprawą dwóch opisywanych poniżej aplikacji.

Aplikacja#1 – Windows Desktop Gadgets

win gadgets scr2 Przywracamy gadżety pulpitu w systemach Windows 8 i 10

download button Przywracamy gadżety pulpitu w systemach Windows 8 i 10

Na „pierwszy ogień” idzie moim zdaniem mniej zaawansowana aplikacja czyli Windows Desktop Gadgets. GUI aplikacji dostępne jest w języku polskim, jednak już konfiguracja widgetów dostępna jest jedynie w języku angielskim. Aplikacja integruje się z menu pulpitu więc jej użytkowanie jest bliźniaczo podobne do tego dostępnego w W7. Zaraz po instalacji dostępnych mamy tylko 7 podstawowych gadżetów, jednak możemy doinstalować ich o wiele więcej przeglądając galerię online w której jesteśmy w stanie znaleźć wiele ciekawych mini aplikacji.

Aplikacja#2 – 8GadgetPack

scr 5751546 Przywracamy gadżety pulpitu w systemach Windows 8 i 10

download button Przywracamy gadżety pulpitu w systemach Windows 8 i 10

Ten program został napisany z myślą o wcześniejszej wersji Windows, jednak idealnie współpracuje również z 10 odsłoną systemu. Analogicznie do poprzednio prezentowanej aplikacji, 8GadgetPack również integruje się z systemem jednak zaraz po instalacji oferuje naprawdę sporo gadżetów, więc każdy użytkownik powinien bezproblemowo znaleźć w nich coś dla siebie.

A co w przypadku gdy gadżety nie przypadną nam do gustu ?

Obie aplikacje bezproblemowo deinstalują się z systemu nie pozostawiając po sobie zbędnych śmieci, więc przetestowanie wyżej wymienionych rozwiązań pozostawiam Wam, drodzy [email protected] 😉

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Tworzymy bezpieczny folder w systemie Windows

Kabson

Pobieramy font ze strony internetowej.

Kabson

Restartujemy przeglądarkę Firefox z poziomu GCLI

Kabson

Wyłączamy opóźnione uruchamianie aplikacji podczas startu systemu

Kabson

Jak dodać loginy/hasła do menadżera haseł w Firefox.

Kabson

Jak usunąć cache DNS w systemie Windows

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej