PC/Windows Poradniki

Wyłączamy aplikacje działające w tle w Windows 10

System Windows 10 umożliwia niektórym aplikacjom działanie w tle, nawet jeżeli pozornie ją wyłączamy. Jest to bardzo przydatne gdyż umożliwia programom „ciche” aktualizacje, pobieranie świeżych wiadomości np. z Tweeter’a bądź synchronizowanie naszych kontaktów.
Oczywiście, są też minusy tego rozwiązania – wspominałem już wcześniej o fakcie olania przez M$ osób posiadających limity transferu danych więc nasz ISP może „doliczyć” sobie kilka złotówek za swoje usługi. Do tego dochodzi nieznacznie podwyższone zużycie energii oraz czasu procesora. W tym poradniku zaprezentuję Wam, w jaki sposób wyłączyć te aplikacje.

Wszystko co musimy zrobić to przejść w Ustawienia > Prywatność > Aplikacje w tle i przełączyć wybrane przez nas programy:

scr 7964781 Wyłączamy aplikacje działające w tle  w Windows 10

Aby uniknąć Wam zbędnego klikania, proponuję nacisnąć  logo win Wyłączamy aplikacje działające w tle  w Windows 10+R a następnie wpisać ms-settings:privacy-backgroundapps

ms backgroundapps shortcut Wyłączamy aplikacje działające w tle  w Windows 10Ten URI przenosi naz bezpośrednio do potrzebnych nam ustawień.

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen 5 / 5. Liczba głosów: 2

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Cztery proste metody na sprawdzenie typu tablicy partycji (GPT/MBR)

Kabson

Dodajemy konto z uprawnieniami gościa w Windows 10

Kabson

7 porad na start dla użytkowników systemu Windows 10

Kabson

Ukrywamy sieci WiFi w Windows 10

Kabson

Automatycznie blokujemy system po czasie nieaktywności użytkownika

Kabson

Konfiguracja yabause (Emulator Segi Saturn)

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej