PC/Windows Poradniki

Zmieniamy wygląd Windows 10 aby przypominał Windows 7

Wraz ze swoją osdłoną Windows 10 zaprezentował zupełnie nowy styl graficzny „wtapiając” Metro UI  z menu start. Oczywiście jak przy każdej premierze również w przypadku dziesiątki znaleźli się malkontenci narzekający, że „kiedyś było lepiej”. W tym poradniku zaprezentuję Wam kilka prostych sztuczek po których nowy system zacznie przypominać niedościgniony wzór – W7.

Menu start

scr 2271484 Zmieniamy wygląd Windows 10 aby przypominał Windows 7

Menu start zaprezentowane w W10 jest połączeniem pełnoekranowego menu znanego z Windows 8 z rozwiązaniem znanym ze starszych wersji systemu. Moim zdaniem jest to chybiony pomysł gdyż aby zobaczyć informacje na „kafelkach” musimy kliknąć menu Start, co z pewnością nie jest wygodne na komputerze stacjonarnym. Do podobnego wniosku doszli autorzy aplikacji Classic Shell, która zaraz po instalacji przywraca nam najbardziej funkcjonalne menu start jakie możne było zaprojektować:

classic shell1 241x300 Zmieniamy wygląd Windows 10 aby przypominał Windows 7

Efekt Aero/ Windows Glass

scr 3057078 Zmieniamy wygląd Windows 10 aby przypominał Windows 7

Kolejnym gadżetem z jakiego został wykastrowany system W10 to półprzezroczyste belki okien, w tym poradniku napisałem w jaki sposób je przywrócić.

Przywracamy Gadżety Pulpitu

scr 5751546 Zmieniamy wygląd Windows 10 aby przypominał Windows 7Jak wspomniałem w tym poradniku przywrócenie gadżetów pulpitu to kwestia doinstalowania jednego programu.

Przełączamy się na konto lokalne

konto lokalne Zmieniamy wygląd Windows 10 aby przypominał Windows 7Aby zrezygnować z konta Microsoft wystarczy wejść w Ustawienia > Konta > Twoje Konto > Zamiast tego zaloguj się za pomocą konta lokalnego. Stracimy w ten sposób możliwość korzystania z usług M$.

Pozbywamy się ekranu blokady, OneDrive oraz usuwamy „Foldery” z widoku Ten Komputer.

logon scrn 300x169 Zmieniamy wygląd Windows 10 aby przypominał Windows 7Trzy proste tricki dzięki którymi pozbywamy się ekranu blokady, OneDrive oraz Folderów z widoku eksploratora plików były już tutaj opisywane, więc wystarczy zastosować się do wskazówek w nich zawartych.

Przywracamy klasyczny kalendarz oraz kontrolę głośności z poprzednich wersji Windows.

stare  300x172 Zmieniamy wygląd Windows 10 aby przypominał Windows 7Pobieramy i rozpakowujemy plik dodany na dole tego wpisu. Są to gotowe wpisy do rejestru włączające klasyczny wygląd tych elementów. Jako gratis dodałem pliki *.reg  dezaktywujące centrum powiadomień. Jak już jesteśmy na tym poziomie modyfikacji naszego systemu warto rozważyć możliwość przywrócenia klasycznej przeglądarki zdjęć.

Wyżej wymienione próby przywrócenia klasycznego interfejsu w systemie Windows 10  z pewnością przypadną do gustu konserwatystom, jednak nijak się mają do prostoty użytkowania „siódemki”.

Ale no cóż, co kto lubi…

 

Załączniki

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Odczytujemy klucz produktu systemu Windows

Kabson

Ukrywamy zbędne elementy w panelu nawigacji eksploratora plików.

Kabson

Cztery proste metody na sprawdzenie taktowania pamięci RAM w naszym PC !

Kabson

Skutecznie blokujemy aktualizację Windows 7/8/8.1 do Windows 10

Kabson

GWX F*ck*r

Kabson

Fallout 4 – prosty sposób na kapsle

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bartas
Bartas
4 lata temu

I przy okazji skutecznie spowolni nasz komputer

Jan
Jan
4 lata temu

Niestety nie można przywrócić starego kalendarza i kontroli głośności. Dalej jest też ekran blokady.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej