PC/WindowsPoradniki

Przywracamy gadżety pulpitu w systemach Windows 8 i 10

 

Jak wszystkim wiadomo twórcy Windows odeszli od koncepcji mini aplikacji przypinanych na pulpicie w systemach 8/8.1/10 zastępując je dynamicznymi kafelkami. O ile te rozwiązanie w systemie W8 jeszcze “jakoś” działało to już w nowszych odsłonach okienek ten patent po prostu się nie sprawdza – nie dość, że kafelki nie są w stanie wyświetlać informacji systemowych to na dodatek musimy przechodzić do menu start aby je zobaczyć. Na szczęście istnieje sposób aby je przywrócić – a to wszystko za sprawą dwóch opisywanych poniżej aplikacji.

Aplikacja#1 – Windows Desktop Gadgets

win_gadgets_scr2

download_button

Na “pierwszy ogień” idzie moim zdaniem mniej zaawansowana aplikacja czyli Windows Desktop Gadgets. GUI aplikacji dostępne jest w języku polskim, jednak już konfiguracja widgetów dostępna jest jedynie w języku angielskim. Aplikacja integruje się z menu pulpitu więc jej użytkowanie jest bliźniaczo podobne do tego dostępnego w W7. Zaraz po instalacji dostępnych mamy tylko 7 podstawowych gadżetów, jednak możemy doinstalować ich o wiele więcej przeglądając galerię online w której jesteśmy w stanie znaleźć wiele ciekawych mini aplikacji.

Aplikacja#2 – 8GadgetPack

scr_5751546

download_button

Ten program został napisany z myślą o wcześniejszej wersji Windows, jednak idealnie współpracuje również z 10 odsłoną systemu. Analogicznie do poprzednio prezentowanej aplikacji, 8GadgetPack również integruje się z systemem jednak zaraz po instalacji oferuje naprawdę sporo gadżetów, więc każdy użytkownik powinien bezproblemowo znaleźć w nich coś dla siebie.

A co w przypadku gdy gadżety nie przypadną nam do gustu ?

Obie aplikacje bezproblemowo deinstalują się z systemu nie pozostawiając po sobie zbędnych śmieci, więc przetestowanie wyżej wymienionych rozwiązań pozostawiam Wam, drodzy V@riaci 😉

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

4 metody na uruchomienie Panelu Sterowania w Windows 11

Kabson

Wyłączamy Panel Sterowania oraz Ustawień w Windows

Kabson

Dobra alternatywa dla zalukaj.tv – Popcorn Time

Kabson

Moje 4 sposoby na zarabianie z adf.ly

Kabson

Najprostsza metoda na uruchomienie Androida 11 na Windows 10

Kabson

Jak naprawić sklep w systemie Windows

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.