Internet Poradniki

Tworzymy kopię zapasową naszego profilu Google

Google od pewnego czasu udostępniło narzędzie umożliwiające wyeksportowanie danych ze wszystkich używanych przez nas usług Google ( w tym Youtube). Jest to niezwykle przydatne, gdy z jakiegoś powodu chcemy usunąć nasze konto z serwisu a nie chcemy stracić znajdujących się na nim danych.

Narzędzia do zarządzania danymi – pobierz swoje dane   2015 11 02 15.02.01 Tworzymy kopię zapasową naszego profilu GoogleAby przejść do ustawień przedstawionych powyżej wystarczy zalogować się na nasze konto Google i skorzystać z tego linku. Przeniesie on nas bezpośrednio do opisywanego narzędzia.

Na pierwszej stronie za pomocą suwaków zaznaczamy usługi z których zamierzamy pobrać dane, niektóre z nich pozwalają na m.in. wybranie formatu w jakim zostaną wyeksportowane dane, bądź (tak jak w przypadku YT) na rodzaj eksportowanych danych.

scr 7421109 Tworzymy kopię zapasową naszego profilu GoogleGdy już wybierzemy co chcemy wyeksportować klikamy na Dalej, następnie wybieramy format archiwum w jakim zostaną skompresowane dane (w chwili obecnej dostępne są formaty *.tgz, *.tbz oraz popularny *.zip) oraz metodę ich udostępnienia (polecam wybrać wyślij e-maila z linkiem do pobrania) .

scr 7787281 Tworzymy kopię zapasową naszego profilu GoogleGdy już zdecydujemy się na format archiwum, klikamy w przycisk Utwórz archiwum aby rozpocząć proces zbierania danych i ich konwersji. Zależenie od ilości wybranych usług proces ten może potrwać od kilku minut do nawet kilku dni – dlatego też zaproponowałem Wam wybranie opcji powiadomienia na email.

 

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen 5 / 5. Liczba głosów: 1

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Restartujemy przeglądarkę Firefox z poziomu GCLI

Kabson

Fallout 4 – 10 porad na początek

Kabson

Konfiguracja VBA (Emulator GB Advance)

Kabson

Przeniesienie folderu użytkownika na inną partycję.

Kabson

Farmimy zasoby w MGS V: Phantom Pain

Kabson

Usuwamy OneDrive z systemu Windows 10

Kabson

avatar

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Subksrybuj  
Powiadom o

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej