InternetPoradniki

Tworzymy kopię zapasową naszego profilu Google

Google od pewnego czasu udostępniło narzędzie umożliwiające wyeksportowanie danych ze wszystkich używanych przez nas usług Google ( w tym Youtube). Jest to niezwykle przydatne, gdy z jakiegoś powodu chcemy usunąć nasze konto z serwisu a nie chcemy stracić znajdujących się na nim danych.

Narzędzia_do_zarządzania_danymi_–_pobierz_swoje_dane_-_2015-11-02_15.02.01Aby przejść do ustawień przedstawionych powyżej wystarczy zalogować się na nasze konto Google i skorzystać z tego linku. Przeniesie on nas bezpośrednio do opisywanego narzędzia.

Na pierwszej stronie za pomocą suwaków zaznaczamy usługi z których zamierzamy pobrać dane, niektóre z nich pozwalają na m.in. wybranie formatu w jakim zostaną wyeksportowane dane, bądź (tak jak w przypadku YT) na rodzaj eksportowanych danych.

scr_7421109Gdy już wybierzemy co chcemy wyeksportować klikamy na Dalej, następnie wybieramy format archiwum w jakim zostaną skompresowane dane (w chwili obecnej dostępne są formaty *.tgz, *.tbz oraz popularny *.zip) oraz metodę ich udostępnienia (polecam wybrać wyślij e-maila z linkiem do pobrania) .

scr_7787281Gdy już zdecydujemy się na format archiwum, klikamy w przycisk Utwórz archiwum aby rozpocząć proces zbierania danych i ich konwersji. Zależenie od ilości wybranych usług proces ten może potrwać od kilku minut do nawet kilku dni – dlatego też zaproponowałem Wam wybranie opcji powiadomienia na email.

 

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

4 proste metody na wykonanie zrzutu ekranu w Windows

Kabson

Uaktywniamy pasek wyszukiwania z Windows 8 w Windows 10

Kabson

Jak przenieść SMS z jednego telefonu na drugi

Kabson

7 pomysłów na żarty dla pececiarza na Prima aprilis

Kabson

Tworzymy kopię zapasową ustawień Winamp’a

Kabson

Uruchamiamy aplikacje z Androida na naszym PC

Kabson

Leave a Comment

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej