PC/WindowsPoradniki

Blokujemy reklamy w Microsoft Edge

Mawia się, że reklamy są zmorą ówczesnego internetu. Wiele popularnych przeglądarek posiada własne rozszerzenia, które służą do blokowania reklam (Adblock czy też uBlock Origin dla FF oraz Chrome). Wraz z premierą Windows 10 M$ zaserwował nam zupełnie nową przeglądarkę (złośliwcy twierdzą, że to tylko mutacja IE) – Edge. Moim zdaniem nowa przeglądarka jest całkiem w porządku i teoretycznie dla “szaraka” nie znającego konkurencji powinna wystarczyć, jednak z powodu polityki firmy z Redmond nie posiada ona możliwości rozszerzania jej funkcjonalności poprzez dodatki (pluginy) przez co co chwilę jesteśmy zasypywani reklamami.

Na szczęście, istnieje prosta metoda na pozbycie się niechcianych intruzów. Jedyne, co musimy zrobić to dodać do pliku hosts wpisy blokujące próby połączenia się z serwerami reklamodawców. Brzmi jak wyzwanie prawda ? Nic bardziej mylnego, wszystko to za nas zrobi prosta w obsłudze aplikacja.

1) Pobieramy aplikację HostMan. Polecam pobrać wersję portable (przenośną) – unikniemy w ten sposób zaśmiecania systemu.

HostMan’a uruchamiamy koniecznie z uprawnieniami administratora, samo okienko aplikacji jest banalne – aby nie przeciągać, klikamy na Menage sources:

hosts_1Następnie z listy wybieramy MVPS Host oraz Peter Lowe’s Adservers List po czym klikamy na Close

hosts_2

Wracamy do pierwszego okna i dla zmyłki naciskamy Check for Updates a następnie na Update hosts file. Wbrew pozorom HostsMan nie wyszuka aktualizacji, tylko zacznie porównywać wpisy w naszym hosts z bazą dostępną w sieci i automatycznie dopisze do naszej listy serwery reklamodawców.

Aby uskutecznić blokowanie reklam warto zaznaczyć jeszcze Automatic updates w głównym oknie programu. W ten sposób aplikacja będzie automatycznie aktualizowała plik hosts dodając do niego nowych “śmieciarzy”

Niestety, jak to mawiają “nie ma róży bez kolców” powyższa metoda działa tylko połowicznie – blokowane są jedynie hosty reklamodawców, nie obszary w których umieszczono reklamy więc często dochodzi do sytuacji w których przeglądarka informuje nas o niemożliwości nawiązania połączenia:

Zrzut ekranu (21)

Jednak jeżeli z jakichś powodów jesteśmy przywiązani do Edge i nie chcemy reklam… to nasze jedyne wyjście 😉

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Blokujemy przeglądarkowe koparki kryptowalut

Kabson

Dezaktywujemy przeglądarkę Edge w systemie Windows 10

Kabson

Jak pozbyć się reklam w Playstation 4

Kabson

Uaktywniamy czarny styl w Microsoft Edge.

Kabson

QNapi – alternatywa dla NAPIprojekt bez reklam !

Kabson

Jak odinstalować Microsoft Edge w Windows ?

Kabson

5 komentarzy

Avatar
Kamil 28 lutego 2017 at 18:28

Dzięki wielkie. Naprawiłem tym: HostsXpert. Pozdrawiam.

Odpowiedz
Avatar
Kamil 27 lutego 2017 at 11:43

Czy można odwrócić jakoś działanie powyższych kroków?

Odpowiedz
Kabson
Kabson 27 lutego 2017 at 21:51

Oczywiście, że się da. Wystarczy otworzyć plik hosts notatnikiem jako administrator i wywalić wpisy. Ew. skorzystać z wbudowanego w program Backup Manager i przywrócić poprzednią wersję pliku hosts. Nic trudnego.

Odpowiedz
Avatar
Paula 22 czerwca 2016 at 23:53

Wielkie dzięki długo zmagałam się z problemem otwierających się nowych stron,reklam a dzięki temu wszystko działa bez zarzutow jeszcze raz dziekuje

Odpowiedz
Kabson
Kabson 23 czerwca 2016 at 17:20

Ja jednak polecam zmienić przeglądarkę (np. Chrome/Vivaldi z Adblockiem)

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.