PC/WindowsPoradniki

Skutecznie blokujemy aktualizację Windows 7/8/8.1 do Windows 10

Micro$oft coraz bardziej skutecznie próbuje nam wepchnąć nowy system pod nasze strzechy. Dzięki dwóm prostym sztuczką pokażę Wam, w jaki sposób skutecznie uniemożliwić naszej „winzgrozie” coraz bardziej wymuszaną aktualizację do W10

Przejmujemy kontrolę nad folderem GWX

Folder GWX to lokalizacja do której system pobiera pliki instalacyjne nowego Windowsa. Aby uniemożliwić pobieranie niechcianych przez nas śmieci, musimy nawigować do folderu

C:\Windows\System32

Odnaleźć folder GWX a następnie kliknąć PPM > Właściwości i przejść pod zakładkę Zabezpieczenia w której klikamy w przycisk Zaawansowane:

scr 9244046 282x300 Skutecznie blokujemy aktualizację Windows 7/8/8.1 do Windows 10

Po czym przechodzimy pod zakładkę Właściciel klikamy Edytuj i nadajemy sobie prawa właściciela do tego folderu.

scr 9500703 300x226 Skutecznie blokujemy aktualizację Windows 7/8/8.1 do Windows 10

Koniecznie stawiając” ptaszka” przy polu Zamień właściciela dla podkontenerów i obiektów.

Skoro folder GWX jest już 'nasz’ usuwamy z niego całą zawartość. Musimy teraz uniemożliwić dostęp do niego wszystkim użytkownikom oraz systemowi. Ponownie przechodzimy do Właściwości folderu > Zabezpieczenia i klikamy na Edytuj po czym odmawiamy kontroli wszystkim użytkownikom:

scr 9861546 282x300 Skutecznie blokujemy aktualizację Windows 7/8/8.1 do Windows 10

Po czym zatwierdzamy nasz wybór, naciskając na OK. Wyskoczy nam jeszcze ostrzeżenie które możemy śmiało zignorować ponownie potwierdzając nasz wybór 😉

scr 9925375 Skutecznie blokujemy aktualizację Windows 7/8/8.1 do Windows 10Po tej operacji system nie będzie w stanie utworzyć żadnego pliku w folderze GWX – i o to dokładnie nam chodziło !

Dodatkowo możemy stworzyć klucz rejestru który teoretycznie powinien wyłączyć GWX w systemie – piszę 'teoretycznie’, gdyż poniższa metoda jeszcze działa ale dam sobie rękę uciąć, że M$ wcześniej czy później zablokuje nam tę możliwość.

Wystarczy uruchomić regedit, następnie przechodzimy pod

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows

i tworzymy nowy klucz nazywający się GWX, a następnie tworzymy w nim nową wartość DWORD zwącą się DisableGWX i nadajemy jej wartość 1:

scr 10723500 300x217 Skutecznie blokujemy aktualizację Windows 7/8/8.1 do Windows 10
Jako załącznik dodałem plik *.reg więc jeżeli macie z tym krokiem problem, pobierzcie załącznik, wypakujcie go i dodajcie wpis do rejestru.

Powyższa metoda nie działa ?

W sieci istnieje niewielki, aczkolwiek bardzo sprytny program który monitoruje pracę Aktualizatora Systemu Windows skutecznie uniemożliwiając mu pobieranie niechcianego uaktualnienia.

gwx 1 Skutecznie blokujemy aktualizację Windows 7/8/8.1 do Windows 10

Mowa tu o GWX Control Panel. Aplikacja jest w pełni darmowa i wciąż rozwijana więc powinna sobie poradzić z niechcianym intruzem w postaci działającej, czy też wciąż powracającej aktualizacji do systemu W10. Program posiada również tzw. „Monitor Mode” w którym w czasie rzeczywistym monitoruje wszelkie zmiany w ustawieniach usługi Windows Update ostrzegając nas w przypadku wykrycia nieprawidłowości.

Jak oceniasz ten wpis ?

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy:

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Jak wyłączyć błyskawiczne blokowanie systemu (logo Win+L)

Kabson

Wybieramy optymalny rozmiar alokacji dla naszych dysków.

Kabson

Usuwamy ikonkę kłódki na plikach zaszyfrowanych EFS

Kabson

Jak zresetować hasło użytkownika w systemie Windows

Kabson

Najprostsza metoda na sprawdzenie zużycia baterii w laptopie

Kabson

Jak zmapować dowolny folder jako dysk twardy

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej