PC/WindowsPoradniki

Dezaktywujemy przeglądarkę Edge w systemie Windows 10

Wraz z premierą systemu Windows 10 Microsoft zaprezentował nam nową „starą” przeglądarkę Edge. Zazwyczaj tę przeglądarkę 90% użytkowników okienek używa jedynie jako menadżera pobierania swojej ulubionej przeglądarki a potem Edge idzie w odstawkę. W tym poradniku zaprezentujemy Wam w jaki sposób całkowicie dezaktywować przeglądarkę Microsoft Edge w systemie Windows 10.

Celowo napisałem dezaktywować, gdyż kompletne odinstalowanie tej aplikacji  jest niemożliwe – komponenty Edge wykorzystuje kilkanaście aplikacji w W10 więc zupełny jej brak mógłby spowodować niestabilność całego systemu.

Pobierając niewielki programik Edge Blocker (dostępny w załączniku)  jednym kliknięciem jesteśmy w stanie sprawić, że Edge przestanie istnieć w naszym systemie i żadna aplikacja nie będzie w stanie jej uruchomić.

block windows 10 edge browser overview 300x297 Dezaktywujemy przeglądarkę Edge w systemie Windows 10

Aby uniknąć ewentualnych problemów ten trick radzę stosować jedynie gdy  wybraliśmy już inną aplikację na naszą domyślną przeglądarkę WWW.

Edge Blocker jest programem typu portable, po prostu uruchomcie ją z uprawnieniami administratora i kliknijcie w przycisk Block, zmiany wprowadzone w systemie możemy w każdej chwili odwrócić klikając w przycisk Unblock.

 

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Usuwamy pozycję „Włącz funckje BitLocker” z menu kontekstowego Windows

Kabson

Naprawiamy skojarzenia plików w systemie Windows

Kabson

Usuwamy 'Foldery’ z widoku Ten Komputer w Windows 10

Kabson

Aktywujemy prawy klawisz myszy na stronach zabraniających kopiowania

Kabson

Resetujemy ustawienia sieci w Windows 10

Kabson

Bezpiecznie wymazujemy dane z dysku.

Kabson

4 komentarze

Avatar
tyertrtr 29 czerwca 2016 at 16:31

Uwaga, to jest trojan!

Odpowiedz
Kabson
Kabson 29 czerwca 2016 at 20:18

To false positive, bez obaw nie wrzucam tutaj śmieci 😉

Odpowiedz
Avatar
tyertrtr 4 lipca 2016 at 12:39

A co zrobić jeśli system się broni? Jak to uruchomić bez alertów systemu. Wyłączyłem Avast to znowu Windows Defender mi to usuwa jako trojana i każe uruchomić kompa ponownie. Tego chyba nie da się użyć bez żadnych problemów.

Odpowiedz
Kabson
Kabson 4 lipca 2016 at 14:50

Na testowym windowsie (uruchomiony wirtualnie) miałem wyłączonego defendera, dezaktywowany UAC itd. Dlatego też apka zaaplikowała „patcha”. Nie ma co się oszukiwać, taka ingerencja w system może okazać się niebezpieczna więc dlatego system się broni.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej