KonsolePoradniki

Instalujemy Playstation Remote Play na każdym telefonie z Androidem

Za pomocą aplikacji Remote Play Playstation 4 umożliwia streamowanie obrazu bezpośrednio na kompatybilne telefony komórkowe, a nawet jesteśmy w stanie używać smartphone jako prymitywnego kontrolera do PS4. Ta usługa nie licząc (PS Vity) jest niestety zarezerwowana dla telefonów kompatybilnych z Remote Play (głównie flagowce od firmy Sony – Xperia etc.)

Wykorzystując informacje zawarte w tym poradniku postaramy się o współpracę Remote Play z niemal każdym telefonem działającym pod systemem Android. Jedynym wymogiem którego nie przeskoczymy jest wersja andka – Remote Play działa z urządzeniami wyposażonymi w system w wersji 4.0 bądź nowszym.

Zatem zaczynamy.

Pobieramy zmodyfikowaną aplikację Remote Play z forum XDA Developers i instalujemy ją na naszym telefonie.

Uruchamiamy apkę i staramy się połączyć z naszą konsolą. Upewnijcie się, że zarówno PS4 jak i smartphone jest podłączony do tej samej sieci. Niby to oczywiste, jednak z powodu swojego roztargnienia zapomniałem to sprawdzić u siebie przez co straciłem trochę czasu i nerwów 😉 Warto wspomnieć, że aplikacja wymaga podania swoich danych do konta PSN.

Screenshot_2016-03-09-13-34-02W tym momencie apka zacznie wyszukiwać naszą konsolę, prawdopodobnie jednak jej nie znajdzie i będziemy musieli ją sparować ręcznie. Przechodzimy zatem do ustawień konsoli i wybieramy kolejno:

remote 1

a następnie:

remotte 2

W tym momencie na ekranie telewizora pojawi się 8 cyfrowy kod a naszym zadaniem jest przepisanie go do aplikacji Remote Play w naszym telefonie

Ps4 Add Device

Po kilku sekundach nasz telefon powinien odnaleźć PS4 w sieci i się z nią połączyć. W tym momencie konsola jest już w stanie streamować obraz na nasz telefon:

nfs remote playJak łatwo się domyślić, takie granie raczej mija się z celem – dotyk w smartphonie nie jest w stanie zastąpić fizycznego pada zatem musimy sparować pada od PS4 z naszym telefonem. Aby sparować Dualshocka 4 z naszym telefonem wciskamy i przytrzymujemy klawisze Share oraz PS na padzie przez kilka sekund aż Lightbar zacznie szybko migać, a następnie wyszukujemy go poprzez telefon jak każde urządzenie oparte na interfejsie bluetooth:

bluetooth_To by było na tyle w tym temacie od siebie dodam, że Remote Play lepiej traktować wyłącznie jako ciekawostkę gdyż bardzo szybko zżera baterię.

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 2

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Konfiguracja Snes9x (emulator SNES)

Kabson

Jak uruchomić Linux’a na Androidzie

Kabson

Usuwamy Appzlock

Kabson

Tworzymy skróty do ustawień systemu Windows 10

Kabson

Wyłączamy automatyczne wygaszanie ekranu dla wybranych aplikacji.

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Ben 10 Wyprawa po moc

Kabson

3 komentarze

Avatar
kamko1595 9 listopada 2017 at 17:49

U mnie na huawei p10 Lite nie działa ta aplikacja pomoże ktoś z tym

Odpowiedz
Kabson
Kabson 10 listopada 2017 at 12:04

Apka jest “przeterminowana”. Autor obiecuje, że jak skończy swój aktualny projekt to to naprawi.
Trzeba czekać, albo kupić Vitę/Xperie ;]

Odpowiedz
Avatar
Gamera 14 marca 2017 at 00:22

Czytelna i skuteczna instrukcja. Szybko i sprawnie. Wielkie podziękowania. Chce się w końcu trochę pobawić tym połączeniem.

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.