PC/WindowsPoradniki

Instalujemy system Windows bez nośnika DVD bądź USB

Dzisiaj zaprezentuję Wam bardzo prosty trick, który umożliwi Wam zainstalowanie systemu Windows bez używania napędu DVD czy też bootowalnej pamięci na nośniku USB. Wszystko sprowadza się zaledwie do kilku kliknięć zaś instalacja systemu bezpośrednio z dysku HDD (czy też SDD) zajmuje zaledwie kilka minut.

Aby nie przeciągać (przecież nikt nie czyta wstępniaków 😉 ) Zaczynamy ten prosty jak drut poradnik.

Pobieramy aplikację WinToHDD. Aplikacja waży niecałe 5 megabajtów i zaraz po instalacji zorientujecie się, że pomimo braku języka angielskiego jest naprawdę banalna w obsłudze.

wintohdd_1Dostępne opcje (począwszy od lewej)

Reinstal Windows – jeżeli chcemy wyłącznie przeinstalować nasz system korzystamy właśnie z tej opcji.

New Installation – opcja pozwala nam na zainstalowanie systemu na innym dysku bez potrzeby uruchamiania standardowego instalatora systemu Windows (nowy system zostanie zainstalowany w “locie”). Pamiętajcie, że jeżeli obraz *.iso znajduje się na tej samej partycji na którą chcemy zainstalować system to operacja się nie powiedzie.

System Clone – korzystając z tej funkcji możemy sklonować cały nasz system na nowy dysk. Opcja bardzo przydatna w przypadku zmiany HDD na większy.

Jako, że te trzy wymienione powyżej procesy są bliźniaczo do siebie podobne, na potrzeby tego poradnika zaprezentuję Wam, w jaki sposób zainstalować nasz system na nowo. W moim przypadku wykonamy downgrade systemu z Windows 10 do Windows 7.

Uruchamiamy zatem aplikację, i klikamy w ikonkę Reinstall Windows, na pierwszym screenie wybieramy ścieżkę do pliku obrazu, bądź napęd w którym znajduje się nasza płytka instalacyjna:

win2hdd_2

W tym kroku możemy również wybrać wersję systemu do zainstalowania (oczywiście, jeżeli instalator Windows jest zmodyfikowany). Klikamy na Next. Pamiętajcie o fakcie, że w trakcie reinstalacji system wykona standardowy format partycji bezpowrotnie kasując znajdujące się na nim dane.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w tym kroku skorzystać z płyty DVD znajdującej się w naszym napędzie – jednak takie rozwiązanie mija się z celem tego poradnika, więc z pełną premedytacją je pominę 😉

Teraz musimy wybrać, na którym dysku postawimy nasz nowy system. A następnie wybrać naszą partycję systemową (to ta mała) oraz partycję boot – czyli ta, na której znajduje się nasz system operacyjny.

2016-03-18_21h15_00

Uwaga !

Ponownie przypominam, że aplikacja formatuje dyski przed zainstalowaniem nowego systemu, więc sami musicie się postarać o wykonanie kopii zapasowej waszych danych !

Ponownie klikamy na Next. W tym momencie WinToHDD będzie chciał dociągnąć potrzebne mu do pracy pliki, na co oczywiście się zgadzamy:

scr_103336984

Apka rozpocznie przygotowywanie instalacji,  oraz automatycznie stworzy obraz WinPE. Gdy WinToHDD poprosi o restart systemu zgadzamy się na to. Sama instalacja systemu jest w pełni zautomatyzowana. Wszelkie dane potrzebne do pracy systemu (utworzenie konta, podanie nr. seryjnego czy też ustalenie daty i czasu) zostanie dokonane przy pierwszym uruchomieniu zainstalowanego systemu.

2016-03-18_21h53_45

To by było na tyle, lecimy po browarka 😉

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Monster Hunter World – droga do platyny

Kabson

Aktywatory Windows (lista)

Kabson

Naprawiamy Facebook Messenger w Windows

Kabson

Najprostsza metoda na sprawdzenie zużycia baterii w laptopie

Kabson

Dodajemy “Trwale usuń” do menu kontekstowego Windows

Kabson

TENxPrivacy – sneak peek wersji 0.2

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej