PC/WindowsPoradniki

Instalujemy system Windows bez nośnika DVD bądź USB

Dzisiaj zaprezentuję Wam bardzo prosty trick, który umożliwi Wam zainstalowanie systemu Windows bez używania napędu DVD czy też bootowalnej pamięci na nośniku USB. Wszystko sprowadza się zaledwie do kilku kliknięć zaś instalacja systemu bezpośrednio z dysku HDD (czy też SDD) zajmuje zaledwie kilka minut.

Aby nie przeciągać (przecież nikt nie czyta wstępniaków 😉 ) Zaczynamy ten prosty jak drut poradnik.

Pobieramy aplikację WinToHDD. Aplikacja waży niecałe 5 megabajtów i zaraz po instalacji zorientujecie się, że pomimo braku języka angielskiego jest naprawdę banalna w obsłudze.

wintohdd 1 Instalujemy system Windows bez nośnika DVD bądź USBDostępne opcje (począwszy od lewej)

Reinstal Windows – jeżeli chcemy wyłącznie przeinstalować nasz system korzystamy właśnie z tej opcji.

New Installation – opcja pozwala nam na zainstalowanie systemu na innym dysku bez potrzeby uruchamiania standardowego instalatora systemu Windows (nowy system zostanie zainstalowany w „locie”). Pamiętajcie, że jeżeli obraz *.iso znajduje się na tej samej partycji na którą chcemy zainstalować system to operacja się nie powiedzie.

System Clone – korzystając z tej funkcji możemy sklonować cały nasz system na nowy dysk. Opcja bardzo przydatna w przypadku zmiany HDD na większy.

Jako, że te trzy wymienione powyżej procesy są bliźniaczo do siebie podobne, na potrzeby tego poradnika zaprezentuję Wam, w jaki sposób zainstalować nasz system na nowo. W moim przypadku wykonamy downgrade systemu z Windows 10 do Windows 7.

Uruchamiamy zatem aplikację, i klikamy w ikonkę Reinstall Windows, na pierwszym screenie wybieramy ścieżkę do pliku obrazu, bądź napęd w którym znajduje się nasza płytka instalacyjna:

win2hdd 2 Instalujemy system Windows bez nośnika DVD bądź USB

W tym kroku możemy również wybrać wersję systemu do zainstalowania (oczywiście, jeżeli instalator Windows jest zmodyfikowany). Klikamy na Next. Pamiętajcie o fakcie, że w trakcie reinstalacji system wykona standardowy format partycji bezpowrotnie kasując znajdujące się na nim dane.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w tym kroku skorzystać z płyty DVD znajdującej się w naszym napędzie – jednak takie rozwiązanie mija się z celem tego poradnika, więc z pełną premedytacją je pominę 😉

Teraz musimy wybrać, na którym dysku postawimy nasz nowy system. A następnie wybrać naszą partycję systemową (to ta mała) oraz partycję boot – czyli ta, na której znajduje się nasz system operacyjny.

2016 03 18 21h15 00 Instalujemy system Windows bez nośnika DVD bądź USB

Uwaga !

Ponownie przypominam, że aplikacja formatuje dyski przed zainstalowaniem nowego systemu, więc sami musicie się postarać o wykonanie kopii zapasowej waszych danych !

Ponownie klikamy na Next. W tym momencie WinToHDD będzie chciał dociągnąć potrzebne mu do pracy pliki, na co oczywiście się zgadzamy:

scr 103336984 300x103 Instalujemy system Windows bez nośnika DVD bądź USB

Apka rozpocznie przygotowywanie instalacji,  oraz automatycznie stworzy obraz WinPE. Gdy WinToHDD poprosi o restart systemu zgadzamy się na to. Sama instalacja systemu jest w pełni zautomatyzowana. Wszelkie dane potrzebne do pracy systemu (utworzenie konta, podanie nr. seryjnego czy też ustalenie daty i czasu) zostanie dokonane przy pierwszym uruchomieniu zainstalowanego systemu.

2016 03 18 21h53 45 Instalujemy system Windows bez nośnika DVD bądź USB

To by było na tyle, lecimy po browarka 😉

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Diagnozujemy rozłączające się urządzenie USB

Kabson

Testujemy pamięć RAM w 3 prostych krokach.

Kabson

Wymiana analogów w padzie Playstation 4

Kabson

Efekt Aero w Windows 8.x

Kabson

Tworzymy zaszyfrowany wolumin w systemie Windows

Kabson

Uaktywniamy czarny styl w Windows 10

Kabson

3 komentarze

Avatar
Paweł Pawlak 6 stycznia 2018 at 03:30

A co jesli wyswietla, ze nie znalazlo obrazu rozruchowego? Chce np Win98

Odpowiedz
Kabson
Kabson 6 stycznia 2018 at 08:04

Obraz iso niemodyfikowany ? Pobieram obrazy za pomocą tego narzędzia i nigdy nie miałem takich kłopotów.

Odpowiedz
iPOD
iPOD 6 stycznia 2018 at 13:28

Ta apka obsługuje tylko 10/8.1/8/7/vista, Win 98 tym nie pójdzie, zresztą na co tobie taki stary śmieć ?

Odpowiedz

Zostaw komentarz

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej