Konsole Poradniki

Instalujemy Playstation Remote Play na każdym telefonie z Androidem

Za pomocą aplikacji Remote Play Playstation 4 umożliwia streamowanie obrazu bezpośrednio na kompatybilne telefony komórkowe, a nawet jesteśmy w stanie używać smartphone jako prymitywnego kontrolera do PS4. Ta usługa nie licząc (PS Vity) jest niestety zarezerwowana dla telefonów kompatybilnych z Remote Play (głównie flagowce od firmy Sony – Xperia etc.)

Wykorzystując informacje zawarte w tym poradniku postaramy się o współpracę Remote Play z niemal każdym telefonem działającym pod systemem Android. Jedynym wymogiem którego nie przeskoczymy jest wersja andka – Remote Play działa z urządzeniami wyposażonymi w system w wersji 4.0 bądź nowszym.

Zatem zaczynamy.

Pobieramy zmodyfikowaną aplikację Remote Play z forum XDA Developers i instalujemy ją na naszym telefonie.

Uruchamiamy apkę i staramy się połączyć z naszą konsolą. Upewnijcie się, że zarówno PS4 jak i smartphone jest podłączony do tej samej sieci. Niby to oczywiste, jednak z powodu swojego roztargnienia zapomniałem to sprawdzić u siebie przez co straciłem trochę czasu i nerwów 😉 Warto wspomnieć, że aplikacja wymaga podania swoich danych do konta PSN.

Screenshot 2016 03 09 13 34 02 169x300 Instalujemy Playstation Remote Play na każdym telefonie z AndroidemW tym momencie apka zacznie wyszukiwać naszą konsolę, prawdopodobnie jednak jej nie znajdzie i będziemy musieli ją sparować ręcznie. Przechodzimy zatem do ustawień konsoli i wybieramy kolejno:

remote 1 Instalujemy Playstation Remote Play na każdym telefonie z Androidem

a następnie:

remotte 2 Instalujemy Playstation Remote Play na każdym telefonie z Androidem

W tym momencie na ekranie telewizora pojawi się 8 cyfrowy kod a naszym zadaniem jest przepisanie go do aplikacji Remote Play w naszym telefonie

Ps4 Add Device Instalujemy Playstation Remote Play na każdym telefonie z Androidem

Po kilku sekundach nasz telefon powinien odnaleźć PS4 w sieci i się z nią połączyć. W tym momencie konsola jest już w stanie streamować obraz na nasz telefon:

nfs remote play Instalujemy Playstation Remote Play na każdym telefonie z AndroidemJak łatwo się domyślić, takie granie raczej mija się z celem – dotyk w smartphonie nie jest w stanie zastąpić fizycznego pada zatem musimy sparować pada od PS4 z naszym telefonem. Aby sparować Dualshocka 4 z naszym telefonem wciskamy i przytrzymujemy klawisze Share oraz PS na padzie przez kilka sekund aż Lightbar zacznie szybko migać, a następnie wyszukujemy go poprzez telefon jak każde urządzenie oparte na interfejsie bluetooth:

bluetooth  277x300 Instalujemy Playstation Remote Play na każdym telefonie z AndroidemTo by było na tyle w tym temacie od siebie dodam, że Remote Play lepiej traktować wyłącznie jako ciekawostkę gdyż bardzo szybko zżera baterię.

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Usuwamy „Otwórz …” w przeglądarce Firefox

Kabson

Gramy w gry z Segi Genesis na Androidzie/iOS bez emulatorów !

Kabson

Wyłączamy aplikacje działające w tle w Windows 10

Kabson

Uaktywniamy pasek wyszukiwania z Windows 8 w Windows 10

Kabson

Instalujemy .NET Framework 3.5 w Windows 10 w trybie Offline

Kabson

Ukrywanie plików za pomocą Kamaleon

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kamko1595
kamko1595
3 lata temu

U mnie na huawei p10 Lite nie działa ta aplikacja pomoże ktoś z tym

Gamera
4 lata temu

Czytelna i skuteczna instrukcja. Szybko i sprawnie. Wielkie podziękowania. Chce się w końcu trochę pobawić tym połączeniem.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej