W sieci krąży wiele obrazów płyt systemu Microsoft Windows. Często są to wersje zmodyfikowane, posiadające jednocześnie wersje x86/x64, repacki AIO (all in one) czy też odpowiednio “odchudzone” wersje gwarantujące szybszą pracę. Mało kto wie, ale obraz systemu możemy pobrać bezpośrednio ze strony Microsoftu. W tym poradniku zaprezentuję Wam, w jaki sposób pobrać swoje iso sytemu, oraz przedstawiam prosty trick który umożliwia pobranie dowolnej wersji Windowsa bezpośrednio z serwerów M$.
Przechodzimy pod ten adres, jak z pewnością zauważyliście do wyboru mamy jedynie najnowszą wersję – czyli dziesiątkę.
Dzieje się tak dlatego, że polityka Microsoftu wciąż stale wciska nam 10 na siłę. Ale jest na to sposób. Korzystając z konsol dostępnych w dwóch najpopularniejszych przeglądarkach (Firefox oraz Chrome) jesteśmy w stanie znacznie wzbogacić tę rozwijaną listę. Naciskamy zatem kombinację klawiszy w Firefoxie Ctrl+Shift+K ( dla konkurencyjnej przeglądarki jest to Ctrl+Shift+J)
Uaktywni nam to wyżej wspomnianą konsolę (screenshot z FF, pod chrome wygląda podobnie):
Teraz pobieramy plik z załącznika i wklejamy kod w naszą konsolę. Gdy wszystko zrobiliśmy poprawnie lista rozwijania zmieni kolor na niebieski i pozwoli nam na pobranie starszych okienek w dowolnym języku:
Nie rozpisując się niepotrzebnie, podczas pobierania systemów wybierajmy te z oznaczeniami N gdyż właśnie te wersje okienek dostępne są w Europie, K wydawane był m.in. na rynek koreański zaś wersje COEM/GGK raczej nam się nie przydadzą.
Po naciśnięciu Confirm musimy jeszcze wybrać wersję systemu operacyjnego (32 czy też 64 bit) i rozpocznie się pobieranie.
Pobrany obraz płyty musimy nagrać na płytę bądź skorzystać z dwóch innych rozwiązań o których pisałem wcześniej:
- Tworzymy bootowalny pendrive z systemem operacyjnym.
- Instalujemy system Windows bez nośnika DVD bądź USB.
Pobrane w ten sposób obrazy płyt są w 100% bezpieczne, jednak aby były legalne musimy posiadać swój klucz produktu.
4 komentarze
Nieaktualne już – brak strony w linku.
Zdaję sobie sprawę, że część moich poradników już się mocno zdezaktualizowała. Na szybko mogę podpowiedzieć, że Rufus z automatu potrafi pobrać obrazy iso Winzgrozy. Możliwe, że idąc za ciosem stworzę na forum jakiś temat z linkami do tych obrazów.
Siemka;)
Dzięki za ten poradnik.
Chciałem tylko zapytać czy masz może wiedzę na temat tego czy pobrane w ten sposób obrazy są “aktualne na dzień dzisiejszy” czy są to wersje, które są datowane na dzień wydania?
Dzięki jeszcze raz;)
Nie, nie są aktualne – po instalacji i aktywacji dociągają poprzez Windows Update całą resztę.