Konsole Poradniki

Remapujemy przyciski Dualshocka 4

Konsola Sony PS4 oferuje użytkownikom możliwość zmiany przypisania przycisków pada według własnych preferencji, nawet jeżeli gra nie posiada możliwości zmiany tych ustawień. Wiele osób (w tym i ja) nie wie o takiej możliwości i niejednokrotnie wyklina standardową konfigurację pada. A remapping jest banalnie prosty jednak zanim zaczniemy, musicie pamiętać o trzech ważnych sprawach:

  1. Zmiana ustawień pada działa na poziomie systemu nie gry. Tzn. jeżeli w grze pojawia się komunikat „Naciśnij X aby kontynuować.” po zmianie mapowania klawiszy (np. X – O) gra dalej będzie wyświetlała dokładnie ten sam komunikat zamiast wyświetlać poprawny monit zatem musicie pamiętać który klawisz podmienialiście.
  2. Zmiana layoutu sterowania dotyczyć będzie wszystkich uruchamianych gier na Waszym koncie, zatem w większości przypadków ta opcja jest dość uciążliwa. Istnieje możliwość szybkiego wyłączenia tej funkcji i ręczne włączanie jej jedynie do wybranej przez nas gry. Na chwilę obecną soft PS4 nie obsługuje stworzenia więcej niż jednego profilu sterowania.
  3. Zmiana ustawień działa jedynie w obrębie naszego profilu. Tzn. jeżeli na naszej konsoli istnieją inne konta np. brata/siostry/psa to zmiana ustawień na naszym koncie nie wpłynie na ustawienia w/w kont.

To by było na tyle, czas trochę pogrzebać w ustawieniach 😉

Wchodzimy w ustawienia naszej konsoli i nawigujemy kolejno ułatwienia dostępu 1 Remapujemy przyciski Dualshocka 4następnie:

przypisanie przycisków Remapujemy przyciski Dualshocka 4i zaznaczamy:

przypisanie 2 Remapujemy przyciski Dualshocka 4Aby na końcu przejść do ustawień naszego pada:

dostosuj przypisanie Remapujemy przyciski Dualshocka 4Samo menu zmiany przypisania przycisków jest bardzo intuicyjne i raczej nie powinniście mieć z tym problemów.

ustawienia pada remapping Remapujemy przyciski Dualshocka 4

Konsola pozwala nam na zmianę ustawień wszystkich przycisków, a nawet pozwala na zamianę gałek miejscami. Po zakończeniu konfiguracji zatwierdzamy nasz wybór co automatycznie przeniesie nas z powrotem do menu ustawień jednak tym razem naszym oczom pokaże się krótka ściągawka dzięki której szybko połapiemy się w nowej klawiszologii naszego pada:

sciagawka Remapujemy przyciski Dualshocka 4

To by było na tyle, dziękuję za uwagę 😉

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen 5 / 5. Liczba głosów: 1

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Usuwamy standardowe aplikacje z Windows 10 za pomocą PowerShell

Kabson

Zmieniamy wygląd Windows 10 aby przypominał Windows 7

Kabson

Podmiana ikon dysków i rozszerzeń w Windows 8.1

Kabson

Jak dodać loginy/hasła do menadżera haseł w Firefox.

Kabson

Przywracamy klasyczny wygląd zegara w Windows 10

Kabson

Ukrywamy informację „Google Chrome wkrótce przestanie się aktualizować…” w Windows XP/Vista

Kabson

avatar

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Subksrybuj  
Powiadom o

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej