PC/Windows Poradniki

Uaktywniamy pasek wyszukiwania z Windows 8 w Windows 10

Windows 8 oprócz tandetnych kafelek wprowadził do GUI systemu całkiem sympatyczny pasek wyszukiwania „wyskakujący” z prawej strony ekranu. W systemie Windows 10 zrezygnowano z tego patentu, prezentując nowy sposób na wyszukiwanie elementów połączony bezpośrednio z Cortaną (o ile w ogóle z niej korzystamy…). Dla malkontentów istnieje sposób aby przywrócić ów pasek wyszukiwania w systemie Windows 10 – i jest to dziecinnie proste.

search 8 Uaktywniamy pasek wyszukiwania z Windows 8 w Windows 10Jedynie co musimy zrobić to kliknąć PPM na pulpicie i stworzyć nowy skrót do elementu:

%windir%\system32\rundll32.exe -sta {C90FB8CA-3295-4462-A721-2935E83694BA}

scr 2076218 300x222 Uaktywniamy pasek wyszukiwania z Windows 8 w Windows 10Nazwą dla tego skrótu może być cokolwiek, po stworzeniu tego skrótu przechodzimy do jego właściwości i przypisujemy mu klawisz skrótu – w moim przypadku jest to kombinacja klawiszy Ctrl + Shift + Alt + S

scr 2289671 Uaktywniamy pasek wyszukiwania z Windows 8 w Windows 10Niestety, nie jesteśmy w stanie przypisać klasycznego skrótu do wyszukaj (logo win Uaktywniamy pasek wyszukiwania z Windows 8 w Windows 10+Q) gdyż kombinacje z klawiszem Logo Win są zarezerwowane jedynie dla systemu Windows.

Utworzony skrót ukrywamy, bądź przenosimy na pasek zadań. W tym drugim przypadku warto jeszcze zmienić mu ikonę aby komponował się z resztą aktywatorów.

scr 2927875 Uaktywniamy pasek wyszukiwania z Windows 8 w Windows 10To by było na tyle.

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Fallout 4 – 10 porad na początek

Kabson

Tworzymy bezpieczny folder w systemie Windows

Kabson

Jak tworzyć miniaturki obrazów thumbs.db jednym kliknięciem.

Kabson

Restartujemy przeglądarkę Firefox z poziomu GCLI

Kabson

TENxPrivacy – prosta metoda na wyłączenie szpiegowania w Windows 10

Kabson

Uaktywniamy czarny styl w Windows 10

Kabson

avatar

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Subksrybuj  
Powiadom o

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej