PC/Windows Poradniki

Upodabniamy Windows 7 do Win 10

W tym poradniku pokażę wam kilka programów, dzięki którym nasz leciwy system Windows 7 wizualnie upodobni się do nowej dziesiątki. Tutorial dedykuję wszystkim tym, którzy z jakichś nadzwyczaj ważnych powodów chcą tkwić w miejscu 😉

Zmieniamy Menu Start

Instalując darmową aplikację Start Menu Reviver w systemie otrzymamy nowe menu, które stara się wyglądać jak te znane z dziesiątej odsłony systemu:

2016 04 28 17h54 13 Upodabniamy Windows 7 do Win 10Oczywiście, są pewne ograniczenia – aplikacja nie dodaje nam dynamicznych kafelek znanych z W indows 8/10. Zaprezentowane powyżej kafelki to w pełni modyfikowalne skróty które są w stanie uprzyjemnić nam pracę z siódemką. Start Menu Revivier dostępny jest w języku polskim, jednak w chwili obecnej jego tłumaczenie nieco kuleje i posiada kilka kłujących w oczy literówek.

Wirtualne pulpity

Skoro menu start już się zajęliśmy (albo i nie, gdyż nie znam ani jednej osoby która by narzekała na te klasyczne rozwiązanie) przyszła kolej na dodanie jednej z ciekawszych, a zarazem bardzo użytecznej funkcji jaką są wirtualne pulpity. Dzięki nim jesteśmy w stanie zorganizować swoją pracę przypisując każdy z pulpitów konkretnym zadaniom (np. pulpit domowy na którym znajdują się najczęściej używane aplikacje, pulpit praca z programami biurowymi itd.). Aż dziw bierze, że na ten „fejczer” dostępny niemal w każdym darmowym OS’ie musieliśmy czekać aż tyle lat…

W sieci znajdziecie naprawdę wiele aplikacji, które dodają obsługę wirtualnych pulpitów – my polecamy Dexpot, która jest darmowa do użytku domowego.

2016 04 28 18h11 38 Upodabniamy Windows 7 do Win 10Jak widzicie na screenie powyżej, Dexpot dostępny jest w naszym ojczystym języku.  Program powala funkcjonalnością – możemy w nim ustawić skróty klawiszowe, przenosić aplikacje pomiędzy pulpitami a nawet wyświetlić numer pulpitu na którym się aktualnie znajdujemy w zasobniku systemowym. Niby niewiele, ale w chwili obecnej obsługa wirtualnych pulpitów w W10 nie posiada nawet połowy funkcjonalności, jaką chlubi się Dexpot.

Maszyny wirtualne.

W dzisiejszych czasach, gdy pod naszymi sprzętowymi „strzechami” goszczą już naprawdę mocne podzespoły wielu zaawansowanych użytkowników korzysta z maszyn wirtualnych. Taka maszyna to nic innego jak emulowany komputer w naszym systemie operacyjnym. Dzięki nim jesteśmy zainstalować „na próbę” inne systemy, przetestować podejrzane aplikacje nie zaśmiecając naszego systemu-matki, bądź uruchomić stare aplikacje które z jakichś powodów w nowych odsłonach okienek nie chcą działać. Tę funkcjonalność, a mianowicie Hyper-V Microsoft oferuje w linii Pro/Education/Enterprise – wersje Home są pozbawione tej aplikacji.

Czytaj także:  Optymalizujemy indeksowanie plików w systemie Windows

Nie jest to jednak nic straconego – alternatywą dla Hyper-V jest znakomity Virtualbox z którego sam korzystam już od wielu ładnych lat.

2016 04 28 18h32 28 Upodabniamy Windows 7 do Win 10Mała ciekawostka – ten tekst nie powstałby bez pomocy Virtualboxa, na którym testowałem dwie pierwsze aplikacje 😉

Ulepszamy wiersz poleceń.

Wiersz poleceń w W10 doczekał się wielu usprawnień, których na próżno szukać we wcześniejszych systemach Windows (np. kopiowanie i wklejanie poleceń). Użytkownikom, którzy tak jak ja często wklepują komendy z pewnością przyda się alternatywa dla przestarzałego cmd.exe  – polecam przetestować aplikację ConEmu.

2016 04 28 18h50 14 Upodabniamy Windows 7 do Win 10Program pozwala na uruchamianie kolejnych terminali w zakładkach, ponadto posiada naprawdę wiele opcji konfiguracyjnych – możemy dostosować niemal każdy aspekt aplikacji – począwszy na czcionkach a na zastąpieniu oryginalnego wiersza poleceń kończąc.

Tapeta z Win 10

Na zakończenie tego poradnika gorąco polecam stronę Rainbow Hero, która umożliwia nam pobranie tapety z logo Windows 10 w dowolnym kolorze.

win10 wallpaper Upodabniamy Windows 7 do Win 10

Oczywiście to nie wszystko, co możemy zrobić aby upodobnić starsze wersje systemu do W10. Możemy jeszcze pobawić się w podmiankę ikon, ekranów logowania oraz boot screenów aby jeszcze bardziej upodobnić siódemeczkę do najnowszej winzgrozy jednak pozostaje pytanie – po co ? Na Wasze odpowiedzi czekam w komentarzach 😉

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Tworzymy bezpieczny folder w systemie Windows

Kabson

Konfiguracja FourDo (emulator Panasonic 3DO)

Kabson

Wiedźmin – droga do platyny (poradnik).

Kabson

Konfiguracja ppsspp (emulator Playstation Portable)

Kabson

Przeniesienie folderu użytkownika na inną partycję.

Kabson

Farmimy zasoby w MGS V: Phantom Pain

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej