PC/Windows Poradniki

7 mało znanych aplikacji przydatnych w Windows

Dzisiaj przedstawiam Wam kilka darmowych aplikacji, które moim zdaniem są typowym niezbędnikiem dla średnio ogarniętych użytkowników systemu W10. Większość z nich jest mało popularna a szkoda, gdyż zupełnie za friko oferują naprawdę sporo możliwości.

Unchecky – pozbądź się bloatware oraz malware podczas instalacji aplikacji.

2016 05 11 17h57 53 7 mało znanych aplikacji przydatnych w WindowsW trakcie instalowania wielu aplikacji pobieranych z sieci często klikamy na Next/Dalej nie czytając umów czy też nie dostosowując instalacji programów. W ten sposób często do systemu doinstalowywane są przeróżne toolbary czy zupełnie niepotrzebne nam programów. Unchecky to niewielka aplikacja po instalacji rezydująca sobie w zasobniku systemowym. Jej zadaniem jest analizowanie instalatorów i ostrzeganie nas przed takimi sytuacjami. Unchecky jest darmowa i dostępna w języku polskim.

Driver Booster Free – Automatycznie wyszukaj i zaktualizuj sterowniki dostępne w systemie.

driver booster 7 mało znanych aplikacji przydatnych w WindowsAplikacja skanuje zainstalowane przez nas sterowniki i umożliwia ich automatyczną aktualizację do najnowszych wersji. W ten sposób mamy gwarancję, że nasze sterowniki są zawsze aktualne. Aplikacja jest darmowa jednak podczas instalacji czytajcie dokładnie na co się zgadzacie gdyż instalator stara się nam wcisnąć śmieci (bloatware).

FixWin 10 – rozwiąż typowe problemy z W10

FixWin 10 for Windows 10 7 mało znanych aplikacji przydatnych w WindowsCzy kiedykolwiek zdarzyło się wam, aby system np. nie odświeżał automatycznie ikonki kosza, W10 nie był w stanie pobrać aplikacji ze sklepu czy po prostu menu Start odmówiło posłuszeństwa ? Jeżeli tak to ta malutka aplikacja jest właśnie dla Was.

Ultimate Windows Tweaker 4 – kontroluj zaawansowane funkcje systemu.

Fix Windows 10 5 7 mało znanych aplikacji przydatnych w WindowsWiększość zaawansowanych ustawień systemu wymaga od nas przeklikania się przez stos ustawień, bądź skorzystania z edytora rejestru.  Dzięki aplikacji UWT v4 za pomocą kilku kliknięć usuniemy Centrum Akcji, wyłączymy raportowanie błędów, wyłączymy Windows Defender oraz dokonamy wielu przydatnych modyfikacji.

Missed Features Installer – zainstaluj brakujące/wycięte funkcje systemu.

missed 7 mało znanych aplikacji przydatnych w WindowsJest to zbiór aplikacji umożliwiający na przywrócenie elementów znanych z poprzednich wersji systemów. Korzystając z bardzo wygodnego menu jesteśmy w stanie przywrócić klasyczne menu start, doinstalować gadżety pulpitu do W10 oraz  np. zainstalować Windows Movie Marker. Wadą tej paczki aplikacji jest waga obrazu *.iso – na chwilę obecną jest to coś ponad gigabajt do pobrania…

O&O ShutUp10 – Wyłączamy szpiegowanie w systemie.

ooshutup 7 mało znanych aplikacji przydatnych w WindowsW10 znany jest z tego, że uwielbia szpiegować nieświadomego użytkownika. Zadaniem O&O ShutUp10 jest maksymalne ograniczenie danych wysyłanych z naszego systemu na serwery Microsoftu. Naszym zdaniem jest to dość dobra apka, oferująca wiele opcji konfiguracyjnych jednak autorzy zapomnieli o najważniejszym – zablokowaniu serwerów M$ w pliku hosts o czym pisałem tutaj.

Czytaj także:  Folder Scanner

SpyBot – przeszukujemy system w poszukiwaniu malware.

spybot 7 mało znanych aplikacji przydatnych w WindowsOprócz antywirusa warto od czasu do czasu przeskanować system w poszukiwaniu malware. SpyBot jest jedną z lepszych darmowych propozycji takiego właśnie skanera. Baza danych jest często aktualizowana, więc mamy niemal 100% pewność, że jeżeli SpyBotnie znajdzie nic podczas skanowania to żadna niechciana apka nie zaszyła się w naszym systemie.

 

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen 5 / 5. Liczba głosów: 1

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Dodajemy swoje kafelki do menu start w Windows 10

Kabson

Jak odinstalować ostatnią aktualizację systemu Windows 10 gdy komputer się nie uruchamia

Kabson

Blokujemy dostęp do stron z materiałami dla dorosłych

Kabson

The Plan

Kabson

Spelunky 2: Trainer +11 v1.10-v1.14.0 [FLING]

Kabson

Fallout 3 HD Texture Pack

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zbójek
Zbójek
4 lata temu

Do listy dodałbym jeszcze DriverPack Solution – paczka zawsze znajduje się na moim „serwisowym” pendrive i często ratuje mnie w przypadku ponownej instalacji systemu u klientów.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej