PC/Windows Poradniki

Automatycznie optymalizujemy system w określonych odstępach czasu.

W tym poradniku przedstawię Wam prosty trick, który automatycznie będzie uruchamiał optymalizację systemu w określonym przez nas interwale czasu. Cały ten proces wydłuży życie naszych okienek bez żadnego zaangażowania z naszej strony. Żeby poradnik był ciekawszy – pokaż Wam w jaki sposób zrobić to zupełnie legalnie i za darmo.

Cała sztuczka będzie polegać na wykorzystaniu Harmonogramu zadań oraz darmowej wersji aplikacji CCleaner.

Pobieramy i instalujemy CCleaner. W pierwszej kolejności musimy zmodyfikować domyślne ustawienia tego programu aby odpowiadały naszym zapotrzebowaniom:

W pozycji Cleaner wybieramy elementy, które będziemy usuwać. Do standardowo zaznaczonych pozycji warto dodać opcje

  • Raportowanie błędów Windows
  • cache DNS
  • Stare dane Prefetch
  • Pliki i katalogi użytkownika (jeżeli chcemy w trakcie czyszczenia usuwać zawartość wybranych przez nas folderów)

Jeżeli zamierzamy usuwać zawartość wybranych przez nas folderów, przechodzimy do zakładki Opcje > Dołącz i za pomocą prostego kreatora wskazujemy miejsce oraz reguły usuwania plików:

2016 05 05 13h24 49 Automatycznie optymalizujemy system w określonych odstępach czasu.Aby wywalić zbędne pozycje z menu kontekstowego przechodzimy do Ustawienia i odznaczamy :2016 05 05 13h27 36 Automatycznie optymalizujemy system w określonych odstępach czasu.Pozostała nam jeszcze modyfikacja zaawansowanych opcji. Przechodzimy zatem do zakładki zaawansowane i stawiamy/odznaczamy „ptaszki” tak jak na screenie:

2016 05 05 13h31 02 Automatycznie optymalizujemy system w określonych odstępach czasu.Skoro CCleaner został już skonfigurowany pora na wymuszenie na Windowsie uruchamianie tej aplikacji w określonych przez nas odstępach czasu. Posłuży nam do tego Harmonogram zadań Windows. Uruchamiamy go wpisując Taskschd.msc w poleceniu Uruchom (logo win Automatycznie optymalizujemy system w określonych odstępach czasu.+R)

task Automatycznie optymalizujemy system w określonych odstępach czasu.

W harmonogramie klikamy na utworz Zadanie  Automatycznie optymalizujemy system w określonych odstępach czasu. aby stworzyć nowe zadanie:

W zakładce Ogólne nazywamy nasze zadanie oraz (opcjonalnie) dodajemy do niego opis:

scr 1028562484 Automatycznie optymalizujemy system w określonych odstępach czasu.W zakładce Wyzwalacze definiujemy nowy wyzwalacz – moim zdaniem nie opłaca się optymalizować systemu częściej niż co trzy dni:

nowy Wyzwalacz Automatycznie optymalizujemy system w określonych odstępach czasu.W zakładce Ustawienia stawiamy ptaszka przy

uruchom szybko Automatycznie optymalizujemy system w określonych odstępach czasu.

Jeżeli konfigurujemy CCleaner pod tablet/laptop warto przejść do zakładki Warunki i ustawić nasze zadanie tak, aby uruchamiało się tylko na zasilaniu sieciowym:

scr 1028890437 Automatycznie optymalizujemy system w określonych odstępach czasu.Jeżeli chcemy optymalizować system codziennie wystarczy stworzyć wyzwalacz uruchamiający zadanie podczas logowania do systemu:

Wyzwalacz przy logowaniu użytkownika
Przepraszamy, jedynie zalogowani użytkownicy mają wgląd w spoilery.

Pozostało nam dodać akcję, która będzie uruchamiała program. Przechodzimy więc do tej zakładki i tworzymy nową akcję:

ccleaner auto Automatycznie optymalizujemy system w określonych odstępach czasu.Argument /AUTO powoduje, że CCleaner zaraz po uruchomieniu zabierze się do roboty – i dokładnie o to nam chodziło !

Jeżeli wszystko zrobiliście tak jak Wam przedstawiłem, to po uruchomieniu wyzwalacza w zasobniku systemowym pokaże się nam ikonka CCleaner która po oczyszczeniu systemu automatycznie zniknie:

Czytaj także:  Włamanie się na konto FB,NK i inne

ccleaner run task Automatycznie optymalizujemy system w określonych odstępach czasu.

To by było na tyle w tym temacie. Na zakończenie dodam jeszcze, że za pomocą harmonogramu oraz odpowiednich skryptów możecie zautomatyzować naprawdę wiele aspektów systemu – ale o tym w kolejnych poradnikach 😉

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen 5 / 5. Liczba głosów: 1

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Pozbywamy się ikonki ze skompresowanych plików i folderów w Windows 10

Kabson

Wymiana analogów w padzie Playstation 4

Kabson

Sprawdzamy, czy obraz ISO systemu Windows jest oryginalny (niemodyfikowany)

Kabson

CrimedBOT v 0.3 wydany !

Kabson

Wiedźmin III – Szybkie levelowanie (poradnik)

Kabson

Optymalizujemy Firefox Quantum

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej