KonsolePoradniki

Jak dbać o konsolę Playstation 4

Przedstawiam Wam garść porad, dzięki zastosowaniu których nasze konsole odwdzięczą się nam dłuższą bezawaryjną pracą.

1) Regularnie odkurzaj swój sprzęt z zewnątrz. Zapewne wiesz, że każdy wentylator działa jak miniaturowy odkurzacz który wciąga nieczystości do wnętrza naszej ukochanej konsolki, więc dbaj o to by konsola nigdy nie była zakurzona.

2) Punkt podobny do poprzedniego, jednak niektórym trzeba przypominać 😉 Dbaj o porządek w miejscu przechowywania sprzętu. Regularnie odkurzaj, ścieraj kurz z biurka/półki na której znajduje się PS4. Zakurzona powierzchnia nie tylko nie wygląda estetycznie, syf z tej powierzchni jest chętnie „zasysany” do bebechów konsoli.

3) Kolejny raz o kurzu ;-). Po zakończeniu zabawy warto przykryć konsolę czystą ściereczką – nie wygląda to za ładnie, ale spełnia swoją rolę. Warto również się zastanowić nad zakupem dedykowanych „ochraniaczy” – pełno jest ich na ebay UK w cenie ~ 120 złotych:

ps4 dust cover 300x158 Jak dbać o konsolę Playstation 4

Możemy również sami uszyć taką przykrywkę ew. poprosić babcię by go nam wydziergała na drutach 😉

6) Jeżeli nasza PS4 jest już po okresie gwarancyjnym, warto odkurzyć sprzęt wewnątrz. Na youtube dostępnych jest multum poradników nt. jak rozkręcić PS4 więc dla chcącego nic trudnego. Jeżeli nasze zdolności manualne nie pozwalają nam tego zrobić – oddaj swój sprzęt do serwisu komputerowego – tam z pewnością znajdzie się ktoś kto za drobną opłatą rozkręci i wyczyści nam nasz skarb niczego przy tym nie urywając…

5) Zadbaj o to by konsola umiejscowiona była w przewiewnym, dobrze wentylowanym miejscu. Wg. informacji do których się dokopałem bardzo dobrze jest,  abyśmy zachowali te 12-15 cm wolnej przestrzeni po bokach konsoli. Ta sama uwaga dotyczy również tylnej ścianki oraz powierzchni konsoli. Nie stawiajcie PS4 tuż przy ścianie bądź w zabudowanym miejscu gdyż ciepłe powietrze, które konsola wyrzuca na zewnątrz trafia z powrotem do „przemiału” podnosząc tym samym temperaturę roboczą jednostki.

6) Nie kładź nic na wierzch konsoli podczas grania. Pomimo, że radiator wydmuchuje powietrze tyłem konsoli sama PS4 oddaje część ciepła również przez obudowę.

7) Dobrym pomysłem jest podniesienie naszej PS4 o kilka milimetrów w celem zwiększenia prześwitu między obudową a powierzchnią na której się znajduje. Idealnie do tego nadają się podkładki antywibracyjne:

WENTAABAVCF 1 300x224 Jak dbać o konsolę Playstation 4

Osobiście używam AAB Cooling Anti Vibration Case Feet, dostępne od ok 15 złotych.

8) Oficjalnie konsola PS4 nie posiada defektu zwanego YLOD który w 98% przypadków na Playstation poprzedniej generacji związany był z przegrzaniem podzespołów spowodowanym wzrostem temperatury konsoli po jej wyłączeniu. O przegrzanie samej  konsoli również nie musimy się martwić – konsolę chroni przed tym specjalny czujnik. Gdy PS4 osiągnie temperaturę krytyczną, niebieski/biały pasek zmieni swój kolor na czerwony po czym konsola po prostu się wyłączy. Moim zdaniem warto jednak wypracować sobie odpowiednią technikę wyłączania naszego sprzętu. Po zakończeniu grania przechodzimy do menu XMB w którym zostajemy kilka minut aż procek konsoli się ochłodzi i dopiero wtedy wyłączamy konsolę.

9) Darujmy sobie jakiekolwiek podstawki chłodzące pod laptopy. Playstation 4 czerpie powietrze z boków obudowy więc zastosowanie czegokolwiek co „dmucha” powietrzem spod dołu przynosi znikome profity. Na rynku dostępne są również dodatkowe „wspomagacze” systemu chłodzenia np. taki oto Nyko Intercooler:

PS4IntercoolerReviewImage 1140x400 300x105 Jak dbać o konsolę Playstation 4

Jednak naszym zdaniem wszystko co zakłóca pracę pracę oryginalnego systemu chłodzenia jest o kant doopy potłuc. Przekonać się można o tym czytając liczne komentarze o takich dostawkach.

10) Daj jej buzi na dobranoc. Może i wasza druga połówka tego nie zrozumie ale my już wiemy co jest najważniejsze w życiu 😉

 

 

Jak oceniasz ten wpis ?

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Instalujemy Playstation Remote Play na każdym telefonie z Androidem

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Tails Of Iron

Kabson

Moje zdanie o: Playstation 4

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Stellaris: Console Edition

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Mafia: Definitive Edition

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Destroy All Humans! – Clone Carnage

iPOD
Subksrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej