PC/WindowsPoradniki

Pobieramy iso systemu Windows oraz patche za darmo z serwerów Microsoftu

Dzisiaj przedstawiam Wam w 100% legalny sposób na pobranie dowolnego obrazu systemu bezpośrednio z serwerów firmy Microsoft. Poniższe metody zostały przeze mnie przetestowane kilkukrotnie i zapewniam Was – działają na 100%. Poniższy poradnik sprawdza się również w przypadku pobierania/łatania programu Microsoft Office jednak na potrzeby poradnika skupiliśmy się wyłącznie na systemie operacyjnym.

Pobieramy obraz systemu za pomocą aplikacji Windows ISO Downloader

Pobieramy tę niewielką (330 kb) aplikację. Sama apka jest bardzo prosta w obsłudze:

winIso down Pobieramy iso systemu Windows oraz patche za darmo z serwerów Microsoftu

W pierwszej kolejności wybieramy wersję systemu (1), następnie edycję (2)  a na koniec język pobieranej Winzgrozy (3).Ostatnią opcją jest wybranie architektury, pod jaką pobieramy system (32/64 bit).

Jeżeli regularnie czytacie moje poradniki to z pewnością wiecie, że możemy pobrać dowolny system MS bezpośrednio przez przeglądarkę wykorzystując prosty trick. Windows ISO Downloader działa na podobnej zasadzie, jest jednak bardziej „user-friendly” dzięki czemu z pobraniem *.iso raczej nikt nie będzie miał problemu.

Aby zainstalować nasz OS możemy wypalić obraz na płycie, stworzyć bootowalny USB bądź zainstalować go bezpośrednio z pliku *.iso wykorzystując ten poradnik. Wybór należy do Was. Pobrany i zainstalowany w/w metodą obraz systemu jest całkowicie legalny – jednak aby go aktywować musimy posiadać swój klucz produktu.

Pobieramy łatki do naszego systemu.

Windows Update to bardzo sympatyczny element systemu który automatycznie dba o to, by nasz OS był ciągle aktualny. Czasem jednak zdarza się, że komputer jest odłączony od sieci bądź posiada bardzo wolne łącze internetowe. Do chwili obecnej Microsoft nigdy nie wypuścił zbiorczej aktualizacji w stylu Service Packów znanych np. z XP’ków i oficjalnie pobranie aktualizacji możliwe jest tylko poprzez wspomnianą aplikację Windows Update. Istnieje jednak możliwość pobrania i zapisania aktualizacji na dysku, następnie przeniesienie ich na inny komputer i ich instalację.

Pobieramy aplikację WHDownloader (1,09 MB)

WHDownloader Pobieramy iso systemu Windows oraz patche za darmo z serwerów Microsoftu

Jest to kolejny bardzo prosty program w obsłudze. W pierwszej kolejności musimy pobrać listę uaktualnień (1), następnie wybieramy wersję naszego systemu (2). Gdy to zrobimy naszym oczom pokaże się lista (3) wszystkich dostępnych aktualizacji. Zaznaczamy wybrane przez nas aktualizacje, a następnie pobieramy je za pomocą przycisku Download.

Po pobraniu patchy musimy je zainstalować. W przypadku plików z rozszerzeniem *.msu jest to banalnie proste – instalujemy je podobnie jak zwykłe aplikacje w naszym systemie:

auto patcher 300x208 Pobieramy iso systemu Windows oraz patche za darmo z serwerów Microsoftu

Nieco trudniej jest z  łatkami spakowanymi formatem *.cab. Aby je zainstalować  musimy uruchomić wiersz poleceń w trybie administrator a następnie wklepujemy:

dism /online /add-package /packagepath:<ścieżka_do_pliku_cab>

Po zatwierdzeniu Enterem Deployment Image Servicing and Management tool (czyli w skrócie DISM) rozpocznie analizę archiwum *.cab by po kilku minutach wyświetlić monit z prośbą o restart systemu:

2016 07 02 16h54 36 Pobieramy iso systemu Windows oraz patche za darmo z serwerów Microsoftu

Zatem restartujemy system, bądź odkładamy aktualizację na później.

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Tworzymy wolumin dublowany w Windows 10

Kabson

A Tribute To Donkey Kong Country

iPOD

Marvel vs. Capcom 3: Destino De Dos Mundos

iPOD

Jak odczytać dane z dysków Ext4/Ext3 w systemie Windows

Kabson

Wyłączamy automatyczną aktualizację sterowników w systemie Windows 10

Kabson

Total War: Rome Remastered +13 Trainer

iPOD

2 komentarze

Avatar
Marcin 11 października 2016 at 14:56

Możesz mi powiedzieć jak ściągnąć ten program, bo mnie tylko same reklamy się otwierają.

Odpowiedz
iPOD
iPOD 11 października 2016 at 16:09

Edytowałem ten artykuł bo Kabson kiedyś za dużo przeklików produkował 😉 Wystarczy poczekać 5 sekund i wdusić skip ad a następnie po prostu pobieramy plik z userscloud 😉

Odpowiedz

Zostaw komentarz

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej