PC/Windows Poradniki

QNapi – alternatywa dla NAPIprojekt bez reklam !

NAPIprojekt to bardzo przydatna aplikacja dzięki której bardzo szybko pobierzemy i dopasujemy napisy do naszych filmów. Niestety prawa marketingu są nieugięte i od wersji 2.x zaczęto wprowadzać do tej aplikacji naszym zdaniem zbędne reklamy, opcje VIP i takie tam 😉

NAPIProjekt preview 300x232 QNapi   alternatywa dla NAPIprojekt bez reklam !

Oczywiście, każdy musi na czymś zarabiać – ja jednak nie lubię natrętnych reklam w aplikacjach zatem szukałem sposobu na pozbycie się niechcianych bannerów. Szybko okazało się jednak, że moje poszukiwania spełzły na niczym i jedynym sposobem na pozbycie się reklam z programu NAPIprojekt jest… zainstalowanie starszej wersji aplikacji.

Ja jednak wykorzystując wrodzony ośli upór znalazłem inne rozwiązanie – a jest nim tytułowy QNapi – darmowa alternatywa dla NAPIprojekt która ze względu na swoje możliwości znacząco przewyższa pierwowzór. QNapi w trakcie dopasowywania napisów korzysta z 3 różnych baz danych, a mianowicie:

  • NAPIprojekt
  • Opensubtitles
  • Napisy24.pl

Już sam ten fakt spowodował, że musiałem zainteresować się tą aplikacją. QNapi tak jak i jego konkurenci potrafi automatycznie dopasować napisy do konkretnego filmu, możemy wybrać format napisów ( m.in. SRT, mDVD, TMP, MPL2) zaś wbudowana funkcja skanowania katalogów pomaga w masowym dopasowywaniu napisów do całych sezonów naszych ulubionych seriali.

Jakby tego było mało program obsługuje również konta na w/w portalach zatem przesiadając się na QNapi nie tracimy żadnych przywilejów związanych  z naszymi kontami.

W tym artykule celowo pomijam kwestię konfiguracji QNapi – ustawień jest naprawdę niewiele i jedynie warto zwrócić uwagę na możliwość usuwania linii tekstowych z wybranymi przez nas frazami:

qnapi Settings QNapi   alternatywa dla NAPIprojekt bez reklam !

Warto postawić „ptaszka” przy opcji Nie dodawaj informacji o QNapi przy konwersji między formatami – zapobiegnie to niepotrzebnej reklamie w trakcie filmu.

Moim zdaniem w chwili obecnej QNapi ma dwie wady – pierwszą z nich jest brak automatycznego zamykania się apki po wyszukaniu napisów zaś druga- bardziej irytująca – to dodanie dość przydługiego wpisu do menu podręcznego:

qnapi context menu QNapi   alternatywa dla NAPIprojekt bez reklam !

I właśnie modyfikacją tego zajmiemy się w tym poradniku 😉

Uruchamiamy Regedit a następniie naciskamy kombinację klawiszy Ctrl+F aby wyszukać interesujący ciąg „Pobierz i dopasuj”

dopasuj QNapi   alternatywa dla NAPIprojekt bez reklam !

Dwukrotnie klikając na ciągu zmieniamy jego treść na coś krótszego – w moim przypadku to „Pobierz napisy”. Aby zaoszczędzić trochę czasu kopiujemy zmienioną frazę do schowka, naciskamy F3 aby szukać następne wystąpienie i ponownie edytujemy wartość. Te kroki powtarzamy dla wszystkich kluczy spełniających kryteria wyszukiwania znajdujących się w lokalizacji

HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\

Po edycji elementów nasze menu kontekstowe powinno wyglądać nieco przejrzyściej a my posiadamy pod ręką potężne narzędzie, które funkcjonalnością miażdży inne aplikacje tego typu 😉

Czytaj także:  Pozbywamy się reklam w Samsungu Galaxy S8/S8+ bez ROOT'a

 

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Blokujemy przeglądarkowe koparki kryptowalut

Kabson

Pozbywamy się reklam w Yanosiku

Kabson

Blokujemy reklamy na Androidzie za pomocą Adguard DNS

Kabson

Blokujemy reklamy w Microsoft Edge

Kabson

Blokujemy dostęp do stron z materiałami dla dorosłych

Kabson

Jak pozbyć się reklam w Playstation 4

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej