InternetPoradniki

Kolorujemy czarno-białe zdjęcia jednym kliknięciem !

Po sieci krąży wiele aplikacji potrafiących konwertować kolorowe zdjęcia do czarno-białego formatu. Praktycznie rzecz ujmując, jest to bardzo prosty proces – każdemu kolorowi zostaje przypisany odpowiedni odcień ze skali szarości. Proces odwrotny (czyli dodanie kolorów do zdjęcia czarno-białego) jest natomiast o wiele bardziej skomplikowany i zazwyczaj wymaga biegłej obsługi zaawansowanych aplikacji do edycji grafiki.

Dziś sprzedaję Wam bardo prosty trick za pomocą którego będziecie w stanie pokolorować każde czarno-białe zdjęcie za pomocą jednego kliknięcia !

A to wszystko za pomocą strony Algorithmia, a dokładniej za pomocą algorytmu colorize-photos. Przechodzimy zatem pod ten adres i wysyłamy nasze czarno-białe zdjęcie na serwer klikając w upload photo:

algorithmia Kolorujemy czarno białe zdjęcia jednym kliknięciem !

Proces potrafi zająć kilka minut – wszystko to zależy od wielkości i skomplikowania przesłanego obrazu. Po zakończeniu konwersji możemy pobrać kolorowe zdjęcie przy czym maksymalna rozdzielczość pobieranego obrazu to 800×600 punktów.

Poniżej przedstawiam Wam kilka przykładów konwersji:

Sam algorytm konwersji nie jest idealny, i bardzo często zdarzają mu się przekłamania w doborze odpowiednich barw jednak zaczyna to dopiero „kłóć w oczy” gdy przekonwertujemy znany nam kolorowy obraz do skali szarości, a następnie skorzystamy z algorymtu:

motylki Kolorujemy czarno białe zdjęcia jednym kliknięciem !

Jednak naszym zdaniem jedno kliknięcie robi tak sporo roboty, że należy stronie to wybaczyć.

 

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Zostaw komentarz

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej