GSMPoradniki

Ustawiamy automatyczną zmianę tapety na telefonie z androidem.

System Windows od wersji 7 posiada wbudowaną bardzo fajną funkcję. A mianowicie możliwość wskazania folderu w którym znajdują się nasze tapety i wykorzystanie ich jako pokazu slajdów tak, że co kilka minut nasza tapetka zmienia się automatycznie. Dziś zajmiemy się dodaniem takiej funkcjonalności do naszego Androida.

Jedynie co musimy zrobić to pobrać oraz skonfigurować apkę Wallpaper Changer:

Oczywiście nie jest to jedyna taka aplikacja dostępna w sklepie jednak osobiście ją polecam. Apka jest bardzo prosta w obsłudze, pożera małe ilości zasobów i co jest dla mnie najbardziej istotne – nawet w darmowej wersji posiada bardzo wiele ciekawych funkcji nie zasypując nas niepotrzebnymi reklamami.

Testowałem ją zarówno na telefonie jak i tablecie – w obu przypadkach sprawuje się znakomicie.

Menu aplikacji jest podzielone na 3 zakładki i jest częściowo spolszczone:

wallpaper_Changer_3screens

W pierwszej zakładce ustalamy zasady według których nasze tapety będą się zmieniać.

Do wyboru mamy 3 pozycje:

  • Interwał czasowy – zmienia tapetę co określony okres czasu.
  • Zmienia tapetę po każdym odblokowaniu telefonu.
  • Zmienia tapetę po podwójnym dotknięciu aktywnego ekranu.

Od siebie dodam, że ostatnia pozycja ostro gryzie się z aparatami które można wybudzić/uśpić podwójnym stuknięcie, w ekranik. Po prostu Wallpaper Changer zmienia tapetę i wyłącza ekranik… W moim LG V10 musiałem wyłączyć tę funkcję.

Zanim zajmiemy się dodawaniem obrazów do albumu tapet zajmijmy się 3 zakładką – czyli ustawieniami aplikacji. Tutaj możemy wybrać sposób dopasowania grafiki do ekranu (wypełnienie, dopasowanie, rozszerzenie), rozdzielczość grafik oraz co najważniejsze możliwość włączenia trybu statycznego. W skrócie – jeżeli ta opcja jest oznaczona Wallpaper Changer działa w trybie animowanej tapety. Jeżeli na ekranie głównym posiadacie widgety, które dostosowują swoją barwę do zastosowanego tła (np Smart Notice w moim LG…) mogą one mieć problem z dopasowaniem swoich kolorów po zmianie tapety. Dlatego też musicie zaznaczyć tryb Static Wallpaper mode aby te widgety automatycznie dopasowywały swoją kolorystykę do tła, tak to działa w praktyce:

Pozostało nam dodać zdjęcia do albumu, z którego aplikacja będzie wybierała tapety. Robi się to w środkowej zakładce. Po prostu naciskacie na zielony plus, następnie wybieramy na dodaj zdjęcie – jeżeli posiadamy już dopasowane tapety do rozdzielczości naszego wyświetlacza, bądź dodaj ucięte zdjęcie, jeżeli chcemy wykadrować posiadane grafiki za pomocą wbudowanego edytora:

crop_wallpaper

 

Jak widzicie, ustawienie automatycznej zmiany tapety jest banalnie proste – wystarczy wiedzieć z jakiej aplikacji skorzystać 😉 Niestety nie mamy możliwości rotacji anonimowych tapet – możliwe, że taką opcję dostaniemy w kolejnej wersji aplikacji.

Zaprezentowana aplikacja ma możliwość stworzenia kilku albumów ze zdjęciami i dodanie zasad ich wybierania (określony czas, bądź dzień) – jednak ta funkcjonalność dostępna jest jedynie w płatnej wersji.

 

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 3.3 / 5. Liczba głosów: 4

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Prosty sposób na ukrycie folderów zdjęć z widoku galerii na Androidzie

Kabson

Jak automatycznie przetłumaczyć każdy program na Androida

Kabson

Nagrywamy obraz z Androida bez ROOT’a

Kabson

Odbieramy powiadomienia z Androida na pulpicie Windows

Kabson

Bardzo prosty patent na posiadanie root w androidzie bez utraty gwarancji

Kabson

Najlepsze emulatory Playstation Portable na Androida

Kabson

2 komentarze

Avatar
Justyna 12 września 2016 at 17:49

Lepszym jednak płatnym rozwiązaniem jest apka Slideshow HD Live Wallpaper. Za 3 złote dostajemy to samo z efektami paralaksy.

Odpowiedz
Kabson
Kabson 13 września 2016 at 11:21

Zgadza się, ale moje poradniki staram się opierać o bezpłatne aplikacje.

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.