PC/WindowsPoradniki

De-instalujemy sterowniki USB urządzeń przenośnych.

W obecnych czasach port Universal Serial Bus jest chyba najczęściej wykorzystywanym “gniazdkiem” w wielu komputerach. To dzięki niemu podłączamy klawiaturę, mysz, pamięci przenośne oraz naprawdę wiele więcej urządzeń peryferyjnych. Jako, że USB jest zgodne ze standardem Plug&Play niemal każde po raz pierwszy wpinane urządzenie dodaje do naszego systemu swoje sterowniki. Posiadając wiele takich urządzeń nasz system wcześniej czy później będzie “zagracony” takimi sterownikami. Nie jest to kłopot, gdyż Winzgroza nie powinna szaleć nawet jeżeli podłączyliśmy już tysiąc peryferiów, jednak jeżeli lubicie ład w systemie to dziś pokażę Wam w jaki sposób usunąć wybrane sterowniki z systemu.

A dokonamy tego za pomocą niewielkiej aplikacji USBDeview którą możecie pobrać stąd:
A paczce zamieściłem wersje pod architektury x86 oraz x64.
usb_dev_view

Aplikacja jest bardzo prosta – w postaci prostej tabelki wyświetla wszystkie znane urządzenia które kiedykolwiek były podłączane do systemu, oraz urządzenia podłączone w chwili obecnej (na zielono). Warto zainteresować się kolumną Last Plug/Unplug Date gdyż z niej możemy się dowiedzieć kiedy ostatni raz korzystaliśmy z danego urządzenia.

Abu usunąć wybrany przez nas sprzęt klikamy na nim prawym klawiszem myszy, a następnie wybieramy Uninstall Selected Devices z menu kontekstowego:

Zrzut ekranu (19)

Będziemy musieli jeszcze potwierdzić nasz zamiar (nawet dwukrotnie, jeżeli nasz UAC jest aktywny) po czym Windows “zapomni” o istnieniu takiego urządzenia, zaś podczas ponownego podłączenia system standardowo wyszuka i zainstaluje sterowniki.

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Dezaktywujemy przeglądarkę Edge w systemie Windows 10

Kabson

Diagnozujemy rozłączające się urządzenie USB

Kabson

Najprostsza metoda na instalację sterowników w Windows

Kabson

Podłączamy pamięci USB w trybie tylko do odczytu

Kabson

Tworzymy kopię zapasową sterowników w Windows

Kabson

Szybki i niezawodny sposób na wyłączenie sprawdzania podpisów cyfrowych sterownika

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej