PC/WindowsPoradniki

De-instalujemy sterowniki USB urządzeń przenośnych.

W obecnych czasach port Universal Serial Bus jest chyba najczęściej wykorzystywanym „gniazdkiem” w wielu komputerach. To dzięki niemu podłączamy klawiaturę, mysz, pamięci przenośne oraz naprawdę wiele więcej urządzeń peryferyjnych. Jako, że USB jest zgodne ze standardem Plug&Play niemal każde po raz pierwszy wpinane urządzenie dodaje do naszego systemu swoje sterowniki. Posiadając wiele takich urządzeń nasz system wcześniej czy później będzie „zagracony” takimi sterownikami. Nie jest to kłopot, gdyż Winzgroza nie powinna szaleć nawet jeżeli podłączyliśmy już tysiąc peryferiów, jednak jeżeli lubicie ład w systemie to dziś pokażę Wam w jaki sposób usunąć wybrane sterowniki z systemu.

A dokonamy tego za pomocą niewielkiej aplikacji USBDeview którą możecie pobrać stąd:
A paczce zamieściłem wersje pod architektury x86 oraz x64.
usb dev view De instalujemy sterowniki USB urządzeń przenośnych.

Aplikacja jest bardzo prosta – w postaci prostej tabelki wyświetla wszystkie znane urządzenia które kiedykolwiek były podłączane do systemu, oraz urządzenia podłączone w chwili obecnej (na zielono). Warto zainteresować się kolumną Last Plug/Unplug Date gdyż z niej możemy się dowiedzieć kiedy ostatni raz korzystaliśmy z danego urządzenia.

Abu usunąć wybrany przez nas sprzęt klikamy na nim prawym klawiszem myszy, a następnie wybieramy Uninstall Selected Devices z menu kontekstowego:

Zrzut ekranu 19 De instalujemy sterowniki USB urządzeń przenośnych.

Będziemy musieli jeszcze potwierdzić nasz zamiar (nawet dwukrotnie, jeżeli nasz UAC jest aktywny) po czym Windows „zapomni” o istnieniu takiego urządzenia, zaś podczas ponownego podłączenia system standardowo wyszuka i zainstaluje sterowniki.

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Diagnozujemy rozłączające się urządzenie USB

Kabson

Najprostsza metoda na instalację sterowników w Windows

Kabson

Podłączamy pamięci USB w trybie tylko do odczytu

Kabson

Tworzymy kopię zapasową sterowników w Windows

Kabson

Dezaktywujemy przeglądarkę Edge w systemie Windows 10

Kabson

Szybki i niezawodny sposób na wyłączenie sprawdzania podpisów cyfrowych sterownika

Kabson

Zostaw komentarz

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej