PC/WindowsPoradniki

Kompletnie pozbywamy się ekranu blokady z Windows 10 Anniversary Update

Windows 10 AU uniemożliwił nam całkowite pozbycie się ekranu blokady za pomocą tricków znanych z wcześniejszych odsłon systemów Windows. Korzystając z poprzednich naszych poradników tylko połowicznie wyłączaliśmy ten “problem” – Lockscreen dalej był aktywny podczas uruchamiania komputera zmuszając nas tym samym do niepotrzebnego “klikania” zanim się zalogujemy. Nawet dla mnie, jako osoby nad wyraz cierpliwej rozwiązanie zaprezentowane przy okazji tej aktualizacji było na tyle uciążliwe, że postanowiłem włączyć automatyczne logowanie do systemu tylko po to, aby pozbyć się ekranu blokady. Jak z pewnością się domyślacie automatyczne logowanie do systemu nijak ma się do jego bezpieczeństwa.

Tak jak myślałem, wcześniej czy później ktoś bardziej ogarnięty wpadnie na pomysł jak całkowicie wyłączyć ekran blokady w Windows 10 Anniversary Update. I tą właśnie informacją podzielę się dziś z Wami.

Pobieramy niewielkie narzędzie LockScreenGone.

Aplikacja patcha jest banalnie prosta – wystarczy pobrać oraz rozpakować archiwum po czym wyłączamy antywirusa (dlatego, że ten patch zachowuje się jak typowy crack) a następnie uruchamiamy plik Install.cmd jako administrator. Jeżeli wprowadzanie poprawek zakończy się pomyślnie, naszym oczom ukaże się takie okienko:

logon_fix

Według twórców narzędzia LockScreenGone modyfikuje plik LogonController.dll znajdujący się w lokalizacji:

C:\Windows\System32

Skutecznie eliminując ekran blokady w naszym systemie. Po prostu nasza Winzgroza zaczyna zachowywać tak jak powinna – po uruchomieniu wyświetla nam bezpośrednio ekran logowania:

2016-09-18_13h01_57

Ta operacja jest całkowicie odwracalna – w archiwum znajduje się również plik Restore.cmd którym ponownie uaktywnimy ekran blokady.

Mam nadzieję, że kolejne aktualizacje systemu Windows 10 nie wyeliminują tego rozwiązania, bądź (co jest raczej mało prawdopodobne) Microsoft wysłucha próśb użytkowników i po prostu doda opcję wyłączenia Lockscreen’a z poziomu ustawień systemu.

 

 

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Uniemożliwiamy Windows 10 automatyczne usuwanie podglądów miniaturek

Kabson

Resetujemy licznik zrzutów ekranu w Windows 10

Kabson

7 porad na start dla użytkowników systemu Windows 10

Kabson

Jak sprawić, by zegar w Windows 10 wyświetlał sekundy.

Kabson

Wyłączamy Windows Defender w Windows 10

Kabson

Uaktywniamy tryb pokazowy w Windows 10

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej