Image default
GSMPoradniki

Nagrywamy obraz z Androida bez ROOT’a

Android jest najpopularniejszym systemem operacyjnym na urządzenia mobilne zaś telefony z tym oprogramowaniem z roku na rok stają się coraz potężniejsze. W chwili obecnej przeważająca część telefonów to coś więcej niż komórka do dzwonienia i wysyłania sms’ów. Większość z nas korzysta ze smartphonów w bardziej zaawansowany sposób – od przeglądania “internetów oraz jutubów” przez samojebki oraz grania zaś co bardziej sprytni wykorzystują swój sprzęt do hackowania, cheatowania i innych tego typu rzeczy 😉

Jako, że człowiek to zwierze społeczne wcześniej czy później zechcemy pokazać światu to co dzieje się na ekranach naszych sprzętów. Andek co prawda umożliwia nam wykonanie statystycznego zrzutu ekranu od dawna, ale dziś zajmiemy się czymś bardziej hardkorowym – nagrywaniem filmów bezpośrednio z androida.

W sklepie Play znajdziemy naprawdę wiele aplikacji umożliwiających zgranie tego co dzieje się na naszych ekranach jednak większość z nich ma jedną poważną wadę – mianowicie wymaga od nas telefonu z aktywnym root access, a na rootowanie andka w trakcie gwarancji decyduje się naprawdę niewiele osób.

Istnieje jednak jedna niewielka apka która już nawet w darmowej wersji umożliwia nam całkiem zaawansowane nagrywanie filmów bez root’a a mianowicie:

az-screen

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hecorat.screenrecorder.free&hl=pl

Aplikacja do prawidłowego działania wymaga androida w wersji minimum 5.0. Osobiście używam AZ Screen Recoder na zrootowanytm LG V10 i nawet masa aktywnych modułów Xposed nie wpływa na wydajność i stabilność tej aplikacji.

Aplikacja posiada wiele funkcji:

  • Nagrywanie ekranu (to chyba oczywiste) – mamy dwa kodeki do wyboru. Do tego dochodzi wybór rozdzielczości nagrywania, frameratu oraz bit-rate więc AZ Screen Recoder powinien nagrywać płynne wideo nawet na słabszych urządzeniach.
  • Zaawansowane opcje sterowania nagrywaniem – możemy włączyć mikrofon, przednią kamerkę, pauzować nagrywanie oraz mamy możliwość włączenia wizualnego efektu dotykania ekranu
  • Wybór orientacji nagrywanego ekranu
  • Dodanie tekstu/logo do filmu
  • Wybór ścieżki zapisu filmów (pamięć wewnętrzna/ karta SD)

W płatnej wersji którą osobiście polecam dla osób które zamierzają nagrywać przeróżne poradniki na Youtube istnieje również uruchomienie serwerka FTP z którego możemy pobrać nasze “wypociny” bezpośrednio na PC bez połączenia kablem – jako, że nagrania potrafią ważyć po kilka GB możemy w ten sposób zaoszczędzić naprawdę sporo naszego czasu.

Używanie aplikacji jest banalne- po jej uruchomieniu na naszych ekranach pokazuje się pływające menu:

az_menu

Z którego możemy rozpocząć nagrywanie ekranu, przejść do folderu nagrać bądź ustawień aplikacji. Nie będę Wam przedstawiał ustawień tej aplikacji – konfiguracja jest naprawdę banalna i poradzi sobie z nią każdy, nawet najbardziej niedoświadczony użytkownik andka.

Na zakończenie podpowiem Wam, że jeżeli wybierzecie kartę SD do zapisu nagrań to szukajcie ich w lokalizacji:

ext_sd/android/data/com.hecorat.screenrecoder.free/files/Movies/

Dziękuję za uwagę – jeżeli nagracie coś ciekawego i chcecie się z nami podzielić – po prostu wklejcie url w komentarzach 😉

 

 

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 0 / 5. Głosów: 0

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Uruchamiamy serwer FTP na androidzie

Kabson

GameCIH – czyli cheat engine na androida.

Kabson

Jak automatycznie przetłumaczyć każdy program na Androida

Kabson

(Jeszcze) prostsza metoda na udostępnienie plików przez WiFi na androidzie

Kabson

Jak zmodyfikować powiadomienia w telefonie z Androidem

Kabson

Emulujemy Segę Dreamcast na Androidzie

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.