Przesuwamy zegar na prawdą stronę paska zadań w Windows 10 Anniversary Update

Anniversary Update wprowadziło szereg usprawnień do i tak dobrego już systemu Windows 10. Przeprojektowano nam menu Start, naprawiono wiele niedociągnięć „wieku dziecięcego” oraz – co zauważyło naprawdę niewiele osób – przeniesiono Centrum Akcji na prawą stronę paska zadań. Ta niewielka na pierwszy rzut oka niemal doprowadziła do furii konserwatywnych użytkowników systemu Windows, przecież od ponad 20 lat w tym miejscu siedział sobie systemowy zegar !

O ile mi ta zmiana nawet przypadła do gustu i szybko się do niej przyzwyczaiłem, to wiele osób zaczęło mnie prosić o pomoc w „naprawie” tego problemu. Początkowo rozwiązywałem tę „usterkę” w jedyny możliwy sposób – po prostu dezaktywowałem centrum akcji, jednak natrafiłem w sieci na znacznie lepsze rozwiązanie dzięki któremu sprawimy, że wszystko będzie po „staremu” zachowując również ikonkę Centrum Akcji.

Całe to „halo” związane z przeniesieniem zegara sprowadza się do pobrania tej paczki:

http://adf.ly/1eOlob

W któej umieściłem niewielką aplikacje pod systemy x86 oraz x64. Po prostu rozpakujcie archiwum, wybierzcie wersję pasującą pod Wasz OS i uruchomcie aplikację ClockPositionRighteousifier.exe która wprowadzi zmiany na naszym pasku zadań przemieszczając zegar maksymalnie w prawo.

clock preview Przesuwamy zegar na prawdą stronę paska zadań w Windows 10 Anniversary Update

Zmiana jest całkowicie odwracalna, wystarczy ponownie uruchomić komputer aby to Centrum Akcji przeskoczyło na swoje miejsce.

Jeżeli w/w zmiana w systemie przypadła Wam do gustu i chcecie aby zegar zawsze znajdował się po prawej stronie po prostu dodajcie skrót do tej aplikacji w autostarcie. Najszybciej przenieść się do niego wpisując:

shell:Startup

shell Startup Przesuwamy zegar na prawdą stronę paska zadań w Windows 10 Anniversary Update

Pamiętajcie, aby we właściwościach skrótu zaznaczyć uruchom ten program jako administrator

admin Przesuwamy zegar na prawdą stronę paska zadań w Windows 10 Anniversary Update

W innym wypadku skrót nie zadziała.

Jak widzicie, przeniesienie zegara jest banalnie proste, dziękuję za uwagę.

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen 0 / 5. Liczba głosów: 0

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

4

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
maniaKabsonmania z lotniczego hamburga Recent comment authors

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Subksrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
mania
Gość
mania

ty masz pro i oto właśnie chodzi pewnie dlatego niema dublowania u mnie a centrum akcji zawsze było po zegarze ,zegar centrum i pozostałe ikony

mania z lotniczego hamburga
Gość
mania z lotniczego hamburga

Z całym szacunkiem dla ciebie ja nie rozgarnięta istota chyba mam iny system chodź niby Windows 10 zegar zawsze miałam z prawej strony pod nim datę i zawsze był pierwszy. To samo tycz się wpisu o zabezpieczaniu dysków czyli kopi u mnie niema takiej opcji jak dublowanie więc nie wiem o co tu chodzi .