Anniversary Update wprowadziło szereg usprawnień do i tak dobrego już systemu Windows 10. Przeprojektowano nam menu Start, naprawiono wiele niedociągnięć “wieku dziecięcego” oraz – co zauważyło naprawdę niewiele osób – przeniesiono Centrum Akcji na prawą stronę paska zadań. Ta niewielka na pierwszy rzut oka niemal doprowadziła do furii konserwatywnych użytkowników systemu Windows, przecież od ponad 20 lat w tym miejscu siedział sobie systemowy zegar !
O ile mi ta zmiana nawet przypadła do gustu i szybko się do niej przyzwyczaiłem, to wiele osób zaczęło mnie prosić o pomoc w “naprawie” tego problemu. Początkowo rozwiązywałem tę “usterkę” w jedyny możliwy sposób – po prostu dezaktywowałem centrum akcji, jednak natrafiłem w sieci na znacznie lepsze rozwiązanie dzięki któremu sprawimy, że wszystko będzie po “staremu” zachowując również ikonkę Centrum Akcji.
Całe to “halo” związane z przeniesieniem zegara sprowadza się do pobrania tej paczki:
http://adf.ly/1eOlob
W któej umieściłem niewielką aplikacje pod systemy x86 oraz x64. Po prostu rozpakujcie archiwum, wybierzcie wersję pasującą pod Wasz OS i uruchomcie aplikację ClockPositionRighteousifier.exe która wprowadzi zmiany na naszym pasku zadań przemieszczając zegar maksymalnie w prawo.
Zmiana jest całkowicie odwracalna, wystarczy ponownie uruchomić komputer aby to Centrum Akcji przeskoczyło na swoje miejsce.
Jeżeli w/w zmiana w systemie przypadła Wam do gustu i chcecie aby zegar zawsze znajdował się po prawej stronie po prostu dodajcie skrót do tej aplikacji w autostarcie. Najszybciej przenieść się do niego wpisując:
shell:Startup
Pamiętajcie, aby we właściwościach skrótu zaznaczyć uruchom ten program jako administrator
W innym wypadku skrót nie zadziała.
Jak widzicie, przeniesienie zegara jest banalnie proste, dziękuję za uwagę.
4 komentarze
ty masz pro i oto właśnie chodzi pewnie dlatego niema dublowania u mnie a centrum akcji zawsze było po zegarze ,zegar centrum i pozostałe ikony
Dziękuję za odpowiedź, będę musiał brać pod uwagę różnice pomiędzy Pro a Home w przyszłych poradnikach.
Z całym szacunkiem dla ciebie ja nie rozgarnięta istota chyba mam iny system chodź niby Windows 10 zegar zawsze miałam z prawej strony pod nim datę i zawsze był pierwszy. To samo tycz się wpisu o zabezpieczaniu dysków czyli kopi u mnie niema takiej opcji jak dublowanie więc nie wiem o co tu chodzi .
Po prawej stronie w Win 10 AU jest centrum akcji – “Standardowa” dziesiątka bez tej aktualizacji ma w tym miejscu zegar. Co do dublowania partycji ta funkcja jest dostępna jedynie gdy w pececie są dwa fizyczne dyski (zatem lapki odpadają…) Screenshoty wykonane są z wersji 10 x64 Pro, nie wiem czy ta funkcja jest dostępna w standardowej 10 Home.