Testujemy pamięć RAM w 3 prostych krokach.

W tym króciutkim poradniku przedstawiam Wam najprostszą metodę na przetestowanie pamięci RAM w naszym systemie. Jeżeli wasz komputer zaczął wieszać się zupełnie bez powodu, zwalniać czy też robić inne „dziwne rzeczy” warto poświęcić maksymalnie 5 minut naszego życia na poniższy test. Czasem zdarza się, że któryś komponent pamięci jest uszkodzony przez co zaczyna płatać nam przeróżne figle.

1. W poleceniu uruchom wpisujemy mdsched.exe

2016 10 08 16h39 48 Testujemy pamięć RAM w 3 prostych krokach.

2. Wyskoczy nam monit z którego wybieramy czy chcemy przetestować pamięć teraz, czy dopiero przy ponownym uruchomieniu komputera.

monit Testujemy pamięć RAM w 3 prostych krokach.

3. Niezależnie od naszej decyzji skan pamięci wygląda zawsze tak samo:

2016 10 08 16h45 23 Testujemy pamięć RAM w 3 prostych krokach.

Jeżeli diagnostyka nie znajdzie problemów, komputer uruchomi się ponownie i po zalogowaniu się wyskoczy nam jeszcze monit:

monit 1 Testujemy pamięć RAM w 3 prostych krokach.

Jeżeli natomiast system znalazł jakieś problemy to prawdopodobnie nasza pamięć, bądź slot w którym się znajduje uległ uszkodzeniu. Warto wtedy wyłączyć komputer, wyjąć jedną z kości (bądź przepiąć je do innych slotów) i uruchomić diagnostykę ponownie.

Jak widzicie podstawowa diagnostyka RAM jest bardzo prosta do wykonania. Jeżeli chcielibyście przeprowadzić bardziej gruntowny test polecam użyć aplikację MemTest86 którą możecie pobrać odwiedzając ich stronę domową.

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen 5 / 5. Liczba głosów: 1

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

avatar

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Subksrybuj  
Powiadom o