PC/WindowsPoradniki

Zmieniamy Konto Windows na konto lokalne w Windows 10

Konta online Windows (wcześniej znane jako Windows Live ID) to dość wygodna usługa sieciowa synchronizująca nasze ustawienia, tło pulpitu i większość ustawień apek pobieranych ze sklepu. Usługa istnieje od czasu wydania niesławnej 8 i z nielicznymi zmianami rezyduje sobie w najnowszej wersji systemu. Moim zdaniem logowanie na konto Windows jest bardzo wygodne dla osób korzystających z wielu komputerów na raz (głównie z powodu synchronizacji haseł oraz ustawień) jednak osoby, które posiadają jeden komputer (a tych jest raczej więcej…) bądź ich sprzęt nie jest podłączony do internetu, mogą zechcieć użytkować “archaiczne” konta lokalne, do których są przyzwyczajeni od czasów Windowsa XP (a czasem i wcześniejszych systemów…)

Konto lokalne możemy utworzyć podczas instalacji systemu – o ile uważnie czytaliśmy wszystkie monity 😉 w pewnym momencie gdy instalator prosi nas o podanie loginu i hasła do konta Windows musimy kliknąć na Pomiń ten krok:

lokalne_1

Po czym nadajemy nową nazwę dla konta lokalnego oraz (opcjonalnie) hasło i wskazówkę dotyczącą hasła:
lokalne_2
W ten sposób tworzymy konto lokalne w systemie Windows w trakcie jego instalacji.
Istnieje również możliwość zmiany konta Windows na konto lokalne. Aby to zrobić, wystarczy przejść do panelu Ustawienia > Konta i kliknąć w Zamiast tego zaloguj się za pomocą konta lokalnego:
konto_1
Naszym oczom pokaże się monit o podanie hasła do konta Windows:
konto_2
W kolejnym kroku podajemy nazwę konta, oraz ustalamy hasło i wskazówkę dotyczącą przypomnienia hasła:
konto_3
Na zakończenie potwierdzamy jeszcze wylogowanie się z konta online:
konto_4
Po kliknięciu Wyloguj się i zakończ system Windows rozpocznie przygotowywanie konta lokalnego i nas wyloguje. Po ponownym logowaniu będziemy już korzystać z konta lokalnego.
Korzystanie z konta lokalnego nie odcina nas od usług Microsoftu – po prostu, jeżeli jakaś aplikacja potrzebuje w/w konta do działania system wyskoczy z prośbą o podanie danych logowania do naszego konta Windows.
Generalnie rzecz biorąc traktujcie ten poradnik jako ciekawostkę – napisałem go wyłącznie dlatego, że kolejnych kilka poradników będzie dotyczyło ustawień które możemy zmienić jedynie korzystając z konta lokalnego.

 

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Jak dodać i zastosować niestandardowe kompozycje do Windows 10

Kabson

Przywracamy klasyczne gry z Windows 7 na Windows 10

Kabson

Ukrywamy sieci WiFi w Windows 10

Kabson

Pozbywamy się ikonki ze skompresowanych plików i folderów w Windows 10

Kabson

Jak odinstalować ostatnią aktualizację systemu Windows 10 gdy komputer się nie uruchamia

Kabson

Upodabniamy Windows 10 do Windowsa XP

Kabson

Zostaw komentarz

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej